• Advertisement

tv karte(tv tuner)

Изгодни тарифи и много съвети

tv karte(tv tuner)

Мнениеот iv4obg » 10 Ноември 2006, 15:10:09

здравейте,искам да попитам каква е разликата между тв тунер DVB-T и другите посочени в сайтовете тунери.Искам да си сложа на компютъра тунер да гледам ТВ но не знам какъв.Имам в общежитието изход за кабелна телевизия,следователно ми трябва само кабел и тв карта.но каква трябва да си купя не могада разбера.предполагам че вариантите са дигитална и аналогова.но кабеланата ми каква е как мога да разбера?и от там може би ще знам каква карта да си взема.ако някои може да помогне със съвет предварително благодаря
Аватар
iv4obg
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот Sub_Zero » 10 Ноември 2006, 23:09:05

Кабелната ти най-вероятно е аналогова, затова можеш да си вземеш аналогов тунер за PC. За всеки случай питай като го купуваш дали можеш да го върнеш, в случай че не работи. А за ДВБ-Т - нов стандарт, както някои вече писаха сигнала често е слаб, избора на програми не е кой-знае какъв и т.н. Предимството е, че няма нужда от кабел, понеже се лови със стайна антена. Освен това качеството на образа е по-добро (в смисъл разделителната способност). Аз не съм фен на ДВБ-Т (все още) :)
Аватар
Sub_Zero
Редовен писач
Редовен писач

Благодарено: 3 пъти

Мнениеот bgpower » 10 Ноември 2006, 23:29:34

Начит само на бързо да кажа за ДВБ-Т, качеството дори при бури е чудесно. Азо от повече от година гледам така ТВ. Програмите са 23, като се включват най-големите немски + ЕвроСпорт, но няма ДСФ.

Поздрави,
Аватар
bgpower
Майстор на перото
Майстор на перото

Мнениеот satbradar » 13 Ноември 2006, 14:43:28

Има 3 вида карти за ПЦ -ако ги касифицира6 по входния приемн обхват- като има разновидности-на ПЦи или УСБ.

Обикновено ( но не винаги) са обозна4ни така- Става дума за дигиталните

1- DVB-T - приемния обхват е наземно тв
2- DVB-C - за кабел
3 -DVB-S за сателит

има оба4е миксове - напримар карти които приемат едновремено Т и С а състо съм виждал микс от Т и аналогово приемане.

така 4е провери то4но каква ти е кабелката- възможно е освен аналогова да има и дигитални програми.

И друго -когато си купува6 такава карта - прегледаи какав съпорт от страна на софтуер има- в 98% тия карти са так наре4ение тип -софт карти-сте ре4е -те само взимат сигнала и МПЕГ обработката я извар6ва софтуерно процесора.
та в пове4ето слу4аи софта дето вър6и тая работа е боза от всякаде.
Само състо да ти подкажа- има някаде из мрежата карта на DVB-T излъ4ването в Немско-не помня къде но я гледах.

Малък коментар- ли4но мнеие за DVB-T - осте по идея DVB-T е бита карта- единственото е гуве4а за фирмите производители- да си напалнат кесииката-засто DVB-T не предлага нисто пове4е като ка4ество и резолуция от ПАЛ(
за справки- стандарти за DVB-T изла4ване )- е има наистина леки подобрения в стабилноста н а сигнала и осте някои -все пак дигиталното си е дигитално - но за мене когато се сменя несто -би трябвло да се предложи несто по добро -ане изкуствено да те рекетират да си сменя6 оборудването само и само да ти вземат парите.

bgpower - смао трябва6е оба4е да спомене6 4е си в Мунхен - а там има DVB-T излъ4ване- но оба4е за съжаление DVB-T няма навсякаде.
Аватар
satbradar
Роден писач
Роден писач

Благодарено: 16 пъти

Мнениеот bgpower » 14 Ноември 2006, 00:27:14

satbradar написа:bgpower - смао трябва6е оба4е да спомене6 4е си в Мунхен - а там има DVB-T излъ4ване- но оба4е за съжаление DVB-T няма навсякаде.

Много правилно допълни. Така е, няма спор.
Аватар
bgpower
Майстор на перото
Майстор на перото

Мнениеот satbradar » 14 Ноември 2006, 17:50:21

ето линкове с карта относно покритието с ДФБ-Т

http://www.ueberallfernsehen.de/

http://www.ueberall-tv.de/3content/planD/Ein-in-D.htm
Аватар
satbradar
Роден писач
Роден писач

Благодарено: 16 пъти

Мнениеот iv4obg » 16 Ноември 2006, 14:54:16

ей много благодаря за полезната информация.май ще взема аналогова.от време на време се ровя в сайтовете и ще видя какво мога да намеря на приемлива цена
Аватар
iv4obg
Нов потребител
Нов потребител

Назад към Тел. разговори/Интернет/Онлайн Телевизия/Радио