• Advertisement

Bundesweite Homezone

Изгодни тарифи и много съвети

Bundesweite Homezone

Мнениеот bitburger » 2 Декември 2006, 14:48:25

Здравейте,

преди 2 дни научих как може да имаш О2-homezone в цяла Германия! Още не съм го пробвал защото почти не излизам от редовната си homezone (малък е града).

Всичко от което се нуждаете е едно хенди със GENION-СИМ-карта (със homezone) и едно хенди с LOOP-карта. Оставяте ГЕНИОНА вкъщи (тук има хоум-зона) и правите RUFUMLEITUNG от Гениона към LOOP-а. Но НЕ чрез Anrufmanager-a, а чрез менюто или чрез GSM-код.
Примерно ако ЛООП номера ви е 0176 12345678, трябва да въведете
Код: Избери целия код
**21*+4917612345678#
За изтриване на RUFUMLEITUNG-а
Код: Избери целия код
##21#
.

Това е всичко. ЛООП-а взимате с вас и всеки който ви звънне на homezone-номера се свързва с вас, независимо къде сте в Германия.

Ако пък вие искате да звъннете на някого, това може да стане или като му кликнете и той ви звънне обратно на homezone-номера или чрез callback. Виж примерно тук. С callback не съм запознат, ако някой знае повече да пише във форума. Само знам, че трябва да регистрирате homezone-номера си към callback-провайдера, за да минават разговорите през него. Идеята е когато искате да наберете някакъв номер, звъните на callback-провайдера с Auftrag да ви свърже с желания номер, затваряте и след 5 секунди телефона ви звъни и сте вече свързани!

Повече за този напълно легален трик тук.
Аватар
bitburger
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 1 път

Малка поправка

Мнениеот stefandim » 2 Декември 2006, 15:14:34

Малка поправка на горното. Това пренасочване е безплатно само за договори, сключени преди 28.11.2006. За договори след тази дата всяка пренасочена минута ще ви струва 19 цента.

Иначе този трик и аз го ползвам и работи абсолютно безпроблемно.
stefandim
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 2 пъти

Re: Малка поправка

Мнениеот ppetrov » 2 Декември 2006, 15:16:17

stefandim написа:...Това пренасочване е безплатно само за договори, сключени преди 28.11.2006. За договори след тази дата всяка пренасочена минута ще ви струва 19 цента...

Как стои въпроса с по-стар, но подновен договор?
ppetrov
Роден писач
Роден писач

Благодарено: 4 пъти

Зависи от тарифата

Мнениеот stefandim » 2 Декември 2006, 17:07:38

Зависи от тарифата. Старата генион тарифа има безплатно пренасочване. Новата С/М/Л тарифа е с платено. Ако подновеният договор е без смяна на тарифата, значи няма проблем.
stefandim
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот vwpolo » 2 Декември 2006, 18:15:06

т.е. така пренасочването е безплатно?
Aut inveniam viam, aut faciam
Аватар
vwpolo
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарено: 4 пъти

Мнениеот bitburger » 2 Декември 2006, 19:02:46

мой познат (с обикновен GENION) ползва безплатно пренасочване (към LOOP, значи О2-netzintern) вече повече от година и си има хоум-зона в цяла Германия по гореописания метод. Като му дойде сметката за декември ще го питам дали и този месец си остава безплатно. Но и всеки може да направи пренасочване и да го тества с 1-2 обаждания и накрая на месеца да види дали са взели пари.
Аватар
bitburger
Тукашен
Тукашен

Благодарено: 1 път

Мнениеот x-sergo » 3 Декември 2006, 02:06:25

добре де, аз съм на водафоне и имам хоум зона, и ако си зема техните предплатени карти какъв код ще трябва да въведа и дали е възможно? идеи?
x-sergo
Редовен писач
Редовен писач

Благодарено: 0 пъти

Мнениеот stefandim » 3 Декември 2006, 02:44:57

Значи, трикът не става с Водафон - те винаги си взимат 19 цента за такова пренасочване. Освен ако не говориш за случая, когато си готов да си плащаш. Тогава пренасочването се прави по същия начин, който е описан в началото на темата.

Трикът става само със старите генион тарифи или с т-мобил, но не и с тарифата базикс, или както се казва.

Между другото, до края на месеца все още има вариант да се вземе карта със стара генион тарифа, ако някой се интересува. Включително има варианти за вземане без месечна такса за първите 2 години - сигурно сте виждали такива оферти в интернет, в който ви превеждат пари, колкото са месечните такси.
stefandim
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот BG_Baj_Ganjo » 18 Януари 2007, 14:06:10

Здравейте,
най якото нещо на безплатните прехвърляния на О2 беше, че ако не си на Флатрейт и искаш да набереш О2 хенди от Хоумзоната, като го набереш директно си се таксува като нормален разговор, ОБАЧЕ ако направиш прехвърляне на всички разговори към номера (О2) на който искаш да званнеш и след това си набереш собствената хомезона, разговора се таксува все едно че набираш фестнец без значение че говориш с мобилен .
А това с прехвърлянето на Лооп и аз го правех но защото извън хоме от Гениона ми беше 39 цента а пък от Лоопа е 25 :)
Аватар
BG_Baj_Ganjo
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 4 пъти
Благодарено: 26 пъти

Назад към Тел. разговори/Интернет/Онлайн Телевизия/Радио