• Advertisement

Търся: Програма за рязане на видео файлове

Изгодни тарифи и много съвети

Търся: Програма за рязане на видео файлове

Мнениеот bgpower » 4 Февруари 2007, 20:56:03

Търся програма с такива характеристика, като конкретно искам да разделя един ДВД имидж на отделни части.

Благодаря Ви
Изображение

Не се притеснявайте да ми пишете, що се отнася идеи и препоръки за форумите "Спорт" и "Парти".
Аватар
bgpower
Майстор на перото
Майстор на перото

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот satbradar » 5 Февруари 2007, 14:01:49

ДВД имажа е с ИСО раз6ирение или ....

взиам6 винзип и му казва6 да ти направи Х фалила с големина едикаква си и готово.
Аватар
satbradar
Роден писач
Роден писач

Благодарено: 16 пъти

Re: Търся: Програма за рязане на видео файлове

Мнениеот klatilina » 5 Февруари 2007, 15:23:17

bgpower написа:Търся програма с такива характеристика, като конкретно искам да разделя един ДВД имидж на отделни части.

Благодаря Ви

ски VirtualDub-1.7. тва е мноо лесна оyпен соурс програмна ама треа попрочетеш малко как се използва, защото ако двд-то е воб фаил то треа си инсталнеш ави-синт и оше няколко плъгини. в момента не се сешам- всичкото е оупен сорурс
http://www.videohelp.com/tools?tool=DGMPGDec
http://www.videohelp.com/tools?tool=DVD2AVI
http://forum.videohelp.com/viewtopic.php?t=244151

ако имаш проблеми драсни на две натри случая с подробности, за да ти дам правилния съвет, ако мога (има вероятност и да не мога).
Аватар
klatilina
Роден писач
Роден писач

Благодарено: 2 пъти

Мнениеот ppetrov » 5 Февруари 2007, 16:29:18

@bgpower:
Едва ли си пропуснал да отвориш google и да пуснеш search от вида: "video splitting software iso".
Един от линковете, които изрових е:
http://www.filesland.com/companies/Powe ... erISO.html
Комерсиален софтуер, струва $29.95. Аз понякога, след като загубя 2 дни в търсене на нещо open source, и бецалвам - стига да става дума за 10-20 EUR, не повече. Ами и времето е пари... Но, с малко повече търсене може и да попаднеш на нещо. Примерно, VideoDUB (klatilina) - могат много, но аз всеки път губя много време дакато се ориентирам кое как става. Не е много интуитивен този продукт.

@satbradar:
Ако се разцепи един ISO така, едва ли ще може после да се просвири видеото в него. Аз доколкото се ориентирам, целта е някакъв филм да се прехвърли от DVD на N CD-та, така че да може да се гледа после. Или?

ПП:
М-у другото, с VirtualDUB става да разбиеш .AVI на части. Пробвах на един 6 GB-ов .AVI, отцепих една част от него и резултатното видео си работи. Компресията обаче зависи от инсталираните DirectShow филтри.
ppetrov
Роден писач
Роден писач

Благодарено: 4 пъти

Мнениеот klatilina » 5 Февруари 2007, 18:18:21

ppetrov написа:, VideoDUB (klatilina) - могат много, но аз всеки път губя много време дакато се ориентирам кое как става. Не е много интуитивен този продукт.
.

тва и аз го забелязах при инсталацията и после компресирането и сплитването на видеата. даже точно него използвах за сплитване на един музикален двд на клипове. голяма играчка докато схване чиляк как се бачка с тези програмнки. имат добри алоритми, например за корекция на цветове и за компресиране в дивекс или ексвид и отделно мисля, че е най-добрия софт за магхане на субтитри и лога(от телевизии например). даже някои пост продукционни студия го използват за финални корекции на дреболии.
Аватар
klatilina
Роден писач
Роден писач

Благодарено: 2 пъти

Мнениеот bgpower » 5 Февруари 2007, 23:27:33

Здравейте,

и благодаря! Идеята ми е - искам един голям воб-файл, свален от Торенти :lol: да го разделя на отделни части. Всичко това, понеже той вътре в себе си включва отделни музикални клипове. Точно затова и не ми върши УинЗип работа, но аз не бях описал подробно нуждата си.

Блогадаря ви
Изображение

Не се притеснявайте да ми пишете, що се отнася идеи и препоръки за форумите "Спорт" и "Парти".
Аватар
bgpower
Майстор на перото
Майстор на перото

Мнениеот vwpolo » 6 Февруари 2007, 00:48:23

значи видео ДЪБ е програмата за тебе. С тая програма в девети клас рипва Дивидита от александрата и ги носех в матрицата да ги качват на сървърите... еееех а беше време когато мики маус дишаше във врата на ну пагади
Aut inveniam viam, aut faciam
Аватар
vwpolo
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот makeno » 6 Февруари 2007, 02:15:49

Тук има няколко видеоредактора:
http://www.softvisia.com/download.php?list.51
Просто моите 2 цента...
В българския език няма дума в множествено число, която да завършва на й.
Аватар
makeno
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 51 пъти
Благодарено: 118 пъти

Мнениеот vwpolo » 6 Февруари 2007, 02:17:47

а мисля че уиндоуския муви мейкър също става
Aut inveniam viam, aut faciam
Аватар
vwpolo
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот Babetka » 6 Февруари 2007, 15:05:29

за съжаление поне при мен movie maker не ми чете dvd-таtа с формата например avi или дори и други и ми дава съобщение,че тази програма нещо не поддържала тези формати,а dvd-та са снимани със sony камера.
има една друга програма.казва се power director и тя по-става,но нещо пък там без звук се получава,а не е от настройката.порсто и аз се чудя какво да правя вече. има една програма на adobe,но забравих как се казва.там пък pc-то нещо изкучва всеки път.абе лоша работа.
някой да има съвет? мерси предварително.
Аватар
Babetka
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот relanium » 6 Февруари 2007, 15:59:07

здравейте,

аз лично съм много доволна от програмата CloneDVD:

http://www.chip.de/downloads/c1_downloads_13009153.html

това е тест версия за 3 седмици, но обикновено след 3 седмици излиза следващата тест версия ;-)

с тази програма много лесно се разделят VOB-files и функционира само с DVD- формати.

за avi-формати използвам само PowerDirector, защото има страшно много интересни функции. голяма играчка е ако седнеш и се занимаваш по-дълго с нея. :-D

успех!
Аватар
relanium
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Babetka » 6 Февруари 2007, 21:03:12

много благодаря за информацията

relanium, имам въпрос към теб: значи както вече споменах имам проблем с powerdirector.проблема е че VOB files мога да ги обработвам ,но без звук.имаш ли представа защо? може би по-добре да ползвам посочената 3 седмича програма.

иначе иначе VOB files са ми готовите филмчета от камерата,които искам да бобработвам и също е въпроса дали не трйaбва нещо да сменям от VOB на друг вид file,например AVI или и аз не знам какво.
Аватар
Babetka
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот relanium » 7 Февруари 2007, 11:23:00

здравей,

до момента не съм имала проблеми със звука...хммм, нито с avi, нито с VOB.

моята камера и имаше и software, с които мога да свалям филма, но и да го конвентирам.
Аватар
relanium
Нов потребител
Нов потребител

Назад към Тел. разговори/Интернет/Онлайн Телевизия/Радио