• Advertisement

Измами - Интернет - Помощ

Изгодни тарифи и много съвети

Re: Измами - Интернет - Помощ

Мнениеот velingrad » 21 Юни 2010, 18:14:11

Игнорираш и си траеш. Чак като дойде "Gerichtlichen Mahnbescheid", би трябвало да подадеш "Widerspruch". Мисля обаче, че до там няма да се стигне- споко.
Warnung vor Top-of-Software.de
Auf Top-of-Software-Abzocke reingefallen
Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
На народите с къса памет,
преходите им са много дълги!
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Снимки: 392
Благодарил: 659 пъти
Благодарено: 712 пъти

Мнениеот estira » 21 Юни 2010, 18:33:40

Ich hab keinen Bock mehr. Bin zaubern.
Аватар
estira
Доживотен
Доживотен

Снимки: 275
Статии: 10
Благодарил: 699 пъти
Благодарено: 426 пъти

Мнениеот kristinchen » 22 Юни 2010, 16:52:06

Благодаря ви.Прегледах всички сайтове които сте ми пратили.
Ми имам си право и не съм само аз много сме измамените.Отваряне на очите му е цаката за да гi нямаме тия главоболия.Още веднъж благодаря за съвета
:thumbleft:
Lubovta shte spasi choveka
Аватар
kristinchen
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 7 пъти
Благодарено: 3 пъти

Мнениеот velingrad » 22 Юни 2010, 23:03:37

Избягвайте услугите на routenplaner-service.de, или само routenplaner.de.

Четете по-често abzocknews
Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Мнениеот didaba » 23 Декември 2010, 23:22:32

И нещо от мен за Outlet.de - репортаж за измамниците http://www.youtube.com/watch?v=E7Xxo9Pe ... re=related
Аватар
didaba
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 5 пъти
Благодарено: 2 пъти

Мнениеот estira » 24 Декември 2010, 10:09:47

Тея, последните, са върхът на наглостта, навсякъде се рекламират! Много внимавайте!
Аватар
estira
Доживотен
Доживотен

ВАЖНО ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ- WG-GESUCHT.DE!

Мнениеот sweety0girl » 20 Юни 2011, 18:07:22

Здравейте нямаше как да не напиша на какво съм свидетел.... за да не направи някой голяма грешка. Имам няколко постнати теми във форума,защото съм от новобранците след седмица заминавам и от доста време си търся жилище в един конкретен сайт понеже там има най-много оферти според мен и ако трябва ще напиша кой е сайта милион пъти ,а именно WG-GESUCHT.DE .Може би за някой това,което ще кажа не е ново и не знам кой го знае и кой не ,но аз съм длъжна да предупредя хората които си търсят квартира . Има измамна група от хора,които предлагат наистина прекрасни стаи и то на много достъпни цени ... аз всеки денм пращам запитвания по доста оферти и когато най-малко очаквам ... се появява човек от тази група на някоя от офертите.... те предлагат различни стаи не само една .... и след получено запитване отговарят или по един и същи начин или с много малки промени и винаги адски обстойно за самата стая за мястото и за себе си говорят и казват че интереса е голям и желаят да им отговорите веднага дали са ви харесали снимките на стаята и апартамента като цяло и дали желаете да го наемете .... започва едно заливане от кореспонденция с тези хора ,които са много учтиви и постоянно намекват че офертата е прекрасна и затова има голям интерес и ако искате да вижеете там трябва да преведете пари за да ви запазят стаята ... в същия момент по време на тези разменени писма те ви пращат сканират международният си паспорт и ви пишат че ви го пращат за да се уверите че не са лъжци... желаят от вас да направите по възможно най-бързия начин превода на парите забележете задължително чрез уестърн юнион и когато го направите по възможно най-бързият начин да се свържете с тях и да им кажете номера(забравих му съкращението).ТОВА Е ЛЪЖА........... аз съм изцяло неопитна в това отношение никога не съм и ходила в Германия и не знам и езика но те ви пишат на английски ако вие сте им пратили писмо на английски ..... аз бях на път да загубя 870 евро за секунди .... момичето което работи в УЮ отказа да приеме парите и ми разказа...после се убедих сама ... бях длъжна да споделя този опит... защото няма да си простя ако съм си замълчала и някой направи тази грешка и загуби тези пари или повече !!!
sweety0girl
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Re: ВАЖНО ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ!

Мнениеот velingrad » 20 Юни 2011, 18:22:45

Благодаря за предупреждението и съвет от мен си: никога не превеждайте пари, преди да сте пипнали и видяли - не само при квартири.
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Re: ВАЖНО ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ- WG-GESUCHT.DE!

Мнениеот makeno » 20 Юни 2011, 19:21:59

Няма да е лошо да се направи темата важна, защото като пристигнат много хора в Германия се подвеждат по такива неща и не очакват, че в на запад измамниците са повече отколкото при нас. Аз преди 5 години бях сключил сума ти договори за смс-и и всякакви глупости без да знам, едвам се измъкнах с инат. Пак имаше тема и тогава във форума и някъде си отиде...
Просто моите 2 цента...
В българския език няма дума в множествено число, която да завършва на й.
Аватар
makeno
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 51 пъти
Благодарено: 118 пъти

Мнениеот velingrad » 20 Юни 2011, 19:56:33

Мен ако питате, да я закача за тази, дето си я имаме, ама пак няма да се чете.

Измами - Интернет - Помощ
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Мнениеот Rory » 20 Юни 2011, 21:35:20

Предупреждение и на страницата на WG-GESUCHT.DE

AKTUELLER SICHERHEITSHINWEIS - Betrugswarnung

Schützen Sie sich vor Betrügern im Internet. Wenn Sie unsere Sicherheitshinweise beachten und aufmerksam sind, haben Kriminelle keine Chance.

Vorsicht bei:

1. Western Union und MoneyGram Zahlungen,

Wir raten generell davon ab, Geld via Western Union an angebliche Vermieter zu senden. Betrüger nutzen vor allem Geldtransferdienste wie Western Union oder Money Gram für Online-Betrug, um Kautionszahlungen zu ergaunern. Senden Sie niemals Geld an Fremde über einen Geldtransfer-Service!

2. Kopie des Ausweises,

Fragt ein Interessent nach einer Kopie Ihres Ausweises und personenbezogenen Daten, ist das ein mögliches Anzeichen für einen Betrugsversuch. Betrüger nutzen später Ihre Identität, um sich das Vertrauen anderer User zu erschleichen und sie zu betrügen. Senden Sie niemals eine Kopie Ihres Personalausweises an angebliche Vermieter!

3. Anfragen auf Englisch,

Betrüger operieren in international organisierten Gruppen. Da die Kriminellen weltweit in verschiedenen Ländern agieren, schreiben Sie ihre Opfer auf Englisch an. Seien Sie bei Mails in fehlerhaftem Englisch besonders aufmerksam!

4. Vorabzahlungen,

Kriminelle versuchen, Sie durch Vorauszahlungen um Geld zu betrügen. Überweisen Sie Kaution oder Vorabzahlungen erst, wenn Sie die Wohnung gesehen, einen Mietvertrag unterschrieben und den Vermieter kennen gelernt haben. WG-Gesucht.de bietet keinen Treuhandservice an. Erhalten Sie ein Schreiben, das mit dem Logo von WG-Gesucht.de eine Garantie für Vorauszahlungen verspricht, handelt es sich um eine Fälschung von Betrügern. Akzeptieren Sie unter keinen Umständen Kautions- und Vorauszahlungen vor Unterzeichnung des Mietvertrags!

5. Belästigung

Die Anonymität des Internets nutzen leider einige Menschen, um sexuell anzügliche Mitteilungen zu senden oder Anzeigen zu schalten. Gegen Belästigungen jeder Art gehen wir konsequent vor. Hat eine Anzeige einen anzüglichen Inhalt oder werden Sie belästigt, wenden Sie sich bitte sofort an kontaktwg-gesucht.de!

Finden Sie eine Nachricht verdächtig oder sind sich unsicher, wenden Sie sich bitte sofort an unser Service-Team
kontakt wg-gesucht.de.
Аватар
Rory
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 2 пъти

Мнениеот sweety0girl » 20 Юни 2011, 22:39:36

Аз не знам езика.... но пак казвам ,че се чувствах задължена да споделя това нещо тук за да няма други излъгани ... аз щях да изгоря с 850 Е което за мен лично си е много ... някой друг може да изгори с 1850Е ..... :-s
sweety0girl
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 0 пъти

Мнениеот estira » 20 Юни 2011, 23:09:04

Въпросните оферти-примамки ги има по всички жилищни сайтове, не само при wg-gesucht! Надникнете в immoscout и immowelt!
Аватар
estira
Доживотен
Доживотен

Мнениеот jorko » 20 Юни 2011, 23:49:21

estira написа:Въпросните оферти-примамки ги има по всички жилищни сайтове, не само при wg-gesucht! Надникнете в immoscout и immowelt!

Също и в сайтове за коли. Схемата е подобна. Предлагат се снимки на скъпи коли на ниски цени и се създава чувство у хората, че са на път да направят сделката на живота си. Естествено трябва да се изпратят пари предварително. Така че да се внимава...
Аватар
jorko
Тукашен
Тукашен

Благодарено: 7 пъти

Мнениеот deyan » 22 Юни 2011, 11:25:08

Да, и аз търсих наскоро жилище и, от една страна се забавлявах с тези обяви, от друга се възмущавах.

Това е почеркът: обектът е типично луксозен, а цената му е под средната за региона (immoscout24 дава средна цена за локацията на базата на известна статистика, общините също). Информацията за контакт също е странна - или ще липсва лице за контакт, или телефонен номер (но щом са започнали да прилагат и копия от паспорти, значи измамниците развиват техниките си, учейки от стари грешки).

Хората, познаващи пазара и имащи опит, просто ще рапортуват обявата за измамна/подозрителна, без даже да си губят времето за контакт.
Хората от чужбина и без опит може и да се излъжат.
Затова пари току-така без възможност за сторниране не се плащат, освен ако не си сигурен в сделката.

А, и още нещо: поне тук досега не съм видял някой някъде да иска капаро за квартира. Ако бъде сключен договор, чак тогава тръгват плащания.
deyan
Роден писач
Роден писач

Благодарено: 5 пъти

ПредишнаСледваща

Назад към Тел. разговори/Интернет/Онлайн Телевизия/Радио