• Advertisement

бг майки с деца в Берлин

Re: бг майки с деца в Берлин

Мнениеот daisy » 15 Декември 2012, 23:22:41

Велинград, с удоволствие, но какво точно имаш предвид?
Истинско е онова приятелство, където дори да мълчите ви е приятно.
Аватар
daisy
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 45 пъти
Благодарено: 108 пъти

Мнениеот velingrad » 15 Декември 2012, 23:32:40

daisy написа:Велинград, с удоволствие, но какво точно имаш предвид?

Всичко, каквото можете, или искате да разкажете за Берлин , за живота, за работата, за всичко eben ;-)
Берлин има, наред с Frankfurt и Мюнхен, най-голямата българска "следа"- смешното е, че най-малко от тези градове се пише тук.

Честито ти преместване, макар, че "Люкси", не е (бе ) за подценяване :thumbleft:
Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
На народите с къса памет,
преходите им са много дълги!
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Снимки: 392
Благодарил: 659 пъти
Благодарено: 712 пъти

Мнениеот daisy » 15 Декември 2012, 23:44:58

Ами, опасявам се, че аз все още нямам много за разказване. Работа нямам. А и от живота тук имам само някакво общо впечатление. Иначе много ми харесва. Кварталът е страхотен. Имам си всичко на една ръка разстояние. Дори не ми е нужно да слизам до центъра. Но ми допада все пак и там да се разхождам. Голям, голям град. Точно това, което ми липсваше в Люкса. :) Е, всичко си има предимства и недостатъци. И тук, и там.
Иначе дъщеря ми се роди тук и ако на някого му предстои такова събитие, бих могла да бъда полезна със съвети.
Аватар
daisy
Роден писач
Роден писач

Мнениеот velingrad » 15 Декември 2012, 23:55:11

@daisy

Честита дъщеричка (щерка)!!! \:D/ =D> \:D/
Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Мнениеот Jindo » 4 Март 2013, 19:41:00

daisy написа:Хайде и аз да се запиша! Отскоро съм в Берлин. Имам син на 3,5 г. и малко бебе. Живея в Пренцлауер берг и ще се радвам да се запозная с други майки с малки деца.

Добре дошла в Берлин/ПБерг. Ако имаш нужда от насоки или типове, винаги можеш да ми пишеш. Синът ми е на три месеца, времето се стопля и може да организираме някое кафе/разходка. С жена ми живеем в района на Wichertstr и Prenzlauer Alle. Поздрави
http://www.favtool.com/ - Вашата начална страница
Аватар
Jindo
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот miuenka » 19 Април 2013, 20:21:58

Отскоро във Фейсбук има група Български родители в Берлин. Заповядайте!
Аватар
miuenka
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 2 пъти

Мнениеот velingrad » 19 Април 2013, 21:14:47

miuenka написа:Отскоро във Фейсбук има група Български родители в Берлин. Заповядайте!

Ура!
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Мнениеот daisy » 20 Април 2013, 16:18:33

Jindo, чак сега виждам, че си писал. Ще се свържа с теб на лс. Живея съвсем наблизо. :)
Аватар
daisy
Роден писач
Роден писач

Мнениеот elena_012 » 26 Септември 2013, 10:33:12

Здравейте! Казвам се Елена имам дъщеря на 13 години и от скоро сме в Германия / Лайпциг.Ще ми бъде много приятно да се запозная с бг майки в този район.

elena_012
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Denitsa » 17 Февруари 2014, 23:29:08

Здравейте,

ръководя музикална школа spiral school of music, където работим с деца от 3 годишна възраст, както и с възрастни. Преподавам на български език по пиано, цигулка, солфеж и блок флейта. Колегите ми преподават по други инструменти на английски, немски, френски и гръцки. Моля разгледайте страниците ни : http://www.music-school-berlin.de | http://www.facebook.com/music.school.berlin | http://www.violin-piano-lessons.com

Заповядайте при нас! :-({|=

spiral school of music
Käthe-Niederkirchner-Str. 19
10407 Berlin - Prenzlauer Berg
Аватар
Denitsa
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот marikler » 31 Август 2014, 07:57:50

Здравейте на всички във форума!
Аз съм майка с момче на 8г.Края на септември ще се местим да живеем при таткото в Берлин.Много бих се радвала да се запознаем .Имам една молба към майките които имат деца в училищна възраст.
Какви документи точно ми трябват за записване на детето на училище? Трябва ли всичките да се легализират? В коя институция трябва да подам документите?(До колкото разбрах се подава в институция която разпределя децата по адресна регистрация)
Може ли детето да учи в нормално немско училище тъй като не знае немски или трябва в по специално.Дали ще се наложи да повтаря 1клас.(сега трябва да е втори)
Много ще се радвам ако ми отговорите.Много са ми важни отговорите на тези въпроси.
Благодаря ви!
marikler
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот daisymm » 31 Август 2014, 08:23:33

marikler написа:...Какви документи точно ми трябват за записване на детето на училище? Трябва ли всичките да се легализират? В коя институция трябва да подам документите?(До колкото разбрах се подава в институция която разпределя децата по адресна регистрация)
Може ли детето да учи в нормално немско училище тъй като не знае немски или трябва в по специално.Дали ще се наложи да повтаря 1клас.(сега трябва да е втори)
Много ще се радвам ако ми отговорите.Много са ми важни отговорите на тези въпроси...

Здравейте marikler и добре дошла!

Докато чакате семействата от Берлин да ви отговорят, може да започнете да преглеждате темите Начално образование в Германия (Primarstufe, Grundschule) и Училища / Училищна система / Германия, където ще намерите отговори на част от въпросите си.

За да съберете всички парченца от пъзела ще е необходимо да се разровите сама из темите на подфорума "Образование" или да използвате функцията "Разширено търсене", защото е много трудно някой да предостави цялата информация в систематизиран вид на едно място. Ако все още имате въпроси, след като сте прочели информацията в посочените по-горе теми, с удовослтвие ще ви отговорим.

До скоро ...
You can fool all the people some of the time, and some of the people all the time, butt you cannot fool all the people all the time (Abraham Lincoln)
Аватар
daisymm
Златен писач
Златен писач

Снимки: 9
Статии: 4
Благодарил: 1392 пъти
Благодарено: 585 пъти

Мнениеот marikler » 31 Август 2014, 19:46:33

****** написа:
marikler написа:...Какви документи точно ми трябват за записване на детето на училище? Трябва ли всичките да се легализират? В коя институция трябва да подам документите?(До колкото разбрах се подава в институция която разпределя децата по адресна регистрация)
Много ще се радвам ако ми отговорите.Много са ми важни отговорите на тези въпроси...

Здравейте marikler и добре дошла!

Докато чакате семействата от Берлин да ви отговорят, може да започнете да преглеждате темите Начално образование в Германия (Primarstufe, Grundschule) и Училища / Училищна система / Германия, където ще намерите отговори на част от въпросите си.

За да съберете всички парченца от пъзела ще е необходимо да се разровите сама из темите на подфорума "Образование" или да използвате функцията "Разширено търсене", защото е много трудно някой да предостави цялата информация в систематизиран вид на едно място. Ако все още имате въпроси, след като сте прочели информацията в посочените по-горе теми, с удовослтвие ще ви отговорим.

До скоро ...

Много ви благодаря за бързия отговор съдействието и подкрепата.Прегледах темите доста неща разбрах .Никъде не бе упоменато дали при записване на детето в училище се иска здравна осигуровка.И ако да дали може от България или задължително трябва да е немска здравна карта
marikler
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот peperytka » 27 Октомври 2014, 15:07:14

:flower:
Последна промяна peperytka на 27 Октомври 2014, 15:12:54, променена общо 1 път
peperytka
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот peperytka » 27 Октомври 2014, 15:07:44

Здравейте и аз съм нова но исках да попитам Daisy дали ще остави кординати за да мога да и пиша че имам доста въпроси относно градините и училищата а и виждам че децата са ни с малка разлика. Предварително благодаря
peperytka
Нов потребител
Нов потребител

ПредишнаСледваща

Назад към Берлин