• Advertisement

Мартенско дръвче 2014

Мартенско дръвче 2014

Мнениеот coker » 16 Февруари 2014, 17:17:23

Здравейте, мили хора!

С радост ви съобщавам, че за трета поредна година фейсбук групата "Български традиции и обичай" организира мероприятието "Мартенско дръвче".

Целта на това събитие е:

1.Да се подтикнат българите да отбележат една от най-хубавите си традиции - правенето и връзването на мартеница.

2.Да се запознаем по между си.

3.Да се запознаят българските дечица едно с друго.

Преди някой да започне да ни критикува или пита "Защо последната неделя, а не на първи Март", аз ще отговоря:

1.Първи Март е работен ден и надали хората, които се познават, ще успеят да си вържат по мартеничка.

2.Непознатите ще пропуснат да се запознаят. А както се казва - едно познанство повече е винаги добре дошло(поне аз споделям тази философия).

Дата и място на събитието - 23.02.2014(неделя), 13:00 пред българското посолство в Берлин(Mauerstraße 11
10117, Berlin)

Мечо Пух е казал"Колкото повече, толкова повече", а ние "Колкото повече, толкова по-добре".

Нека всички се чувстват добре дошли!

Поздрави
Иван Гинчев

П.П. Тази година също като миналата се организира конкурс за "Най-хубава мартеничка"
Моля желаещите, които искат да участват, да ми изпратят снимка със собственоръчно направена мартеничка.
Крайният срок за предаването е 01.03.2014, а срокък за гласуване е 07.03.2014.
Всички снимки ще бъдат публикувани в отделна папка, гласува се чрез натискане на "Харесва ми"

Потребители благодарили на автора coker за мнението:
estira
Рейтинг: 4%

coker
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 5 пъти

Назад към Берлин