• Advertisement

Oбщежитие в Берлин

Общежитие в Берлин

Мнениеот Ingenuity » 25 Юли 2011, 01:22:57

Здравейте! :)

Търся си общежитие в Берлин, по-конкретно към Фрайе Университет. Някой по-запознат може ли да ми даде насоки? :-s
Ingenuity
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Re: Общежитие в Берлин

Мнениеот ronita_d » 16 Август 2011, 18:29:29

Приет ли си във Фрайе?На мен ми пратиха в писмото и рекламна брошура за общежития близо до университета - www.studentendorf-berlin.com . На мен лично не ми допадат много. :-k Но не е проблем и да си по-далече,транспортът е много добре устроен и се стига бързо (от опит го казвам). ;-) Иначе в този сайт са дадени повечето общежития,но вече няма места... --> http://www.studentenwerk-berlin.de Общо взето шанса да си намериш по това време общежитие е почти нулев.Но сайтът е много полезен,общо взето има инфо за всичко,което може да ти потрябва.Иначе аз си търся съквартирант (ако те устройва този вариант). :)
ronita_d
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот jvarsano » 17 Август 2011, 08:38:46

Аз също съм приета в Берлин, кандидатсвах в Studentenwerk, надявам се да ми намерят място [-o<
jvarsano
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 1 път

Мнениеот ronita_d » 17 Август 2011, 08:43:38

До преди две седмици имаше свободни места , но последните два дни като гледах нямаше.Ако си кандидатствала по-рано може и да успееш. :) А къде си приета?
ronita_d
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот jvarsano » 17 Август 2011, 08:58:17

Приета съм в HTW. Надявам се на общежитие, ако не стане, ще търся квартира :(
jvarsano
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот ronita_d » 17 Август 2011, 11:04:03

И аз ще кандидатствам в този щудентендорф и ако не стане - в квартира.Може да се чуем,ако ни трябва съквартирант. :)
ronita_d
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот jvarsano » 18 Август 2011, 16:14:50

А каква е разликата между Studentenwek и Studentendorf? Защото аз това второто сега го чувам, от моя университет ми бяха пратили линкове за Studentenwerk и аз си мислех,че е само една организацията, която се занимава с общежития :-k
jvarsano
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот hrisi_mrisi » 21 Август 2011, 18:13:51

Здравейте! Аз също си търся общежитие/квартира от новата учебна година. Искам да попитам тези, които вече са подали молбата към Студентенверк, дали е трябвало да платят предварително таксата на университета?
Поздрави! :)
hrisi_mrisi
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 1 път

Мнениеот jvarsano » 21 Август 2011, 21:00:51

Да, трябва, защото при кандидатсването за Studentenwerk ти искат да сканираш платежното от банката, което показва, че си си платил таксата към университета, писмото, че си приет и да си сканираш личната карта :)
jvarsano
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот smeshko » 22 Август 2011, 00:54:38

Здравейте !

Мен ме приеха в свободния и сега започвам търсенето на квартира/общежитие. Много се надявам, че ще имам някакъв успех в studentendorf-а, макар да знам, че съм голям оптимист. :D Но все пак няма ли някой, който да може да сподели впечатления за тези общежития ?

И все пак има ли някой, който си търси съквартирант, защото нямам познати, които да заминават тази година за Берлин ?
smeshko
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот hrisi_mrisi » 22 Август 2011, 02:03:10

Здравей, Смешко!
Какво си приет да следваш във Фрайето? Аз съм одобрена за право там, а в Хумболдт за BWL. Както можеш да видиш от предишната ми публикация, аз също търся квартира(както и хора, с които да се запозная, защото все още не познавам българи в Берлин). Най-много ми се иска да се уредя на общежитие, но вече май-май е твърде късно. На мен лично Студентендорф не ми изглежда никак привлекателно от гледна точка на условията и бих предпочела WG пред него(по възможност българско, тъй като съм живяла само с немци и не беше най-приятното нещо на света, въпреки че можеше и по-зле да е). Та ако имаш някакви интересни идеи за квартира, може да споделиш. Пиши ако искаш на hrisi_mrisi@yahoo.com

Поздрави, Хриси
hrisi_mrisi
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот jvarsano » 4 Септември 2011, 10:59:30

Да кажа само как се развиха нещата при мен: на 16-ти август подадох в Studentenwerk и на 23-ти вече ми бяха намерили стая, въпреки че в сайта пишеше, че няма свободни места. Тъй че кандидатсвайте навсякъде, не се знае от къде ще се обадят :flower: :thumbleft:
jvarsano
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Dami » 29 Ноември 2012, 17:40:08

Здравейте!
Аз догодина (зимен сем. 2013/2014) ще кандидатсвам в Берлин (Freie и Humbolt). Доколкото разбирам, за да кандидатствам за общежитие в Studentenwerk трябва да бъда приета в някой от уни-тата, така ли? Или писмо за прием/иматрикулацион изискват чак при записването? Защото в момента уча немски на курс в Магдебург (пак със статут на студент) и документите ми за общежитие бяха пуснати още април...
Благодаря ви :)
Dami
Нов потребител
Нов потребител

Oбщежитие в Берлин

Мнениеот zlateto » 6 Януари 2015, 10:13:04

jvarsano написа:А каква е разликата между Studentenwek и Studentendorf? Защото аз това второто сега го чувам, от моя университет ми бяха пратили линкове за Studentenwerk и аз си мислех,че е само една организацията, която се занимава с общежития :-k

Studentendorf = Studentenwohnanlage/ Studentengenossenschaft / Studentenviertel
Когато държавата препотвърждава себе си като местопрестъпление, остава да влезе Фортинбрас и да каже това, което винаги казва: „Изнесете труповете!”
Аватар
zlateto
Майстор на перото
Майстор на перото

Статии: 1
Благодарил: 133 пъти
Благодарено: 1198 пъти

Назад към Берлин