• Advertisement

Анкетно проучване на българите в Берлин

Анкетно проучване на българите в Берлин

Мнениеот Anna12975 » 27 Април 2015, 15:47:13

Здравейте,

На 09.04.2015г. стартира онлайн анкетното проучване, в което могат да участват всички български граждани, които пребивават в момента в Берлин и са пристигнали в Германия след 2008г. Проучването е финансирано от Сената на Берлин по въпросите на труда, интеграцията и жените и ще продължи до края на май 2015г. Въпросите са адресирани както към работници, служители и самонаети, така и безработни, студенти и стажанти. Включени са въпроси за проучване на мотивацията за миграция, актуалното положение в Берлин, трудностите при намиране на работа, контакт и опит с учреждения и институции, изучаване на немски език и социалната интеграция.

Резултатите от проучването ще бъдат предоставени на обществена дискусия с ключовите актьори на политиката и българската общност в Берлин. На базата на проучването ще бъдат формулирани изводи, проблеми и предложения за подобряване на положението и интеграцията на българите в Берлин. Затова се надяваме, че много българи ще имат желанието, да участват в анкетата и по този начин се възползват от възможността, директно да повлияят на политическия живот в Берлин.

Анкетата е анонимна и ще отнеме около 10 минути. Ето линк към нея:

https://www.soscisurvey.de/minor-2015/

Много е важно да участват колкото се може повече българи, за да бъдат достоверни резултатите. Проучването е и шанс за противопоставяне на действащите предразсъдъци спрямо българите в Германия. Моля, участвайте в проучването и разпространете линка чрез колеги, познати и приятели! Можете да качите линка и към уеб страниците на организациите, в които работите или личен фейсбук. Колкото повече българи участват, толкова по-достоверни ще са резултатите за обсъждане на политическо ниво!

Допълнителна информация за сдружението, което провежда анкетното проучване и новата трудова миграция можете да намерите тук: http://www.minor-kontor.de/ и http://www.minor-kontor.de/forschung/in ... achkraefte
Благодаря сърдечно за подкрепата!
Anna12975
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 1 път

Re: Анкетно проучване на българите в Берлин

Мнениеот daisymm » 4 Май 2015, 15:36:33

Здравей Anna12975,

само българи, живеещи в Берлин ли имат право да участват в анкетата? При попълването й има възможност да посочиш пощенски код извън Берлин, но въпреки това можеш да продължиш със следващите стъпки.

Моля те да поясниш, ако знаеш.
You can fool all the people some of the time, and some of the people all the time, butt you cannot fool all the people all the time (Abraham Lincoln)
Аватар
daisymm
Златен писач
Златен писач

Снимки: 9
Статии: 4
Благодарил: 1392 пъти
Благодарено: 585 пъти

Мнениеот max » 4 Май 2015, 17:27:54

Аз не съм от Берлин, но участвах, с това сигурно развалих анкетата. :mrgreen:
max
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 50 пъти
Благодарено: 148 пъти

Мнениеот daisymm » 5 Май 2015, 21:07:26

Аз също участвах. Бяха ми необходими не повече от 3 мин., за да премина през всички въпроси. Това май беше кратката версия. Явно ме разбраха, че съм прос' кат' матрос :mrgreen:
You can fool all the people some of the time, and some of the people all the time, butt you cannot fool all the people all the time (Abraham Lincoln)
Аватар
daisymm
Златен писач
Златен писач

Снимки: 9
Статии: 4
Благодарил: 1392 пъти
Благодарено: 585 пъти

Назад към Берлин