• Advertisement

Кажете ми кои са готините квартали в Берлин , bitte?

Кажете ми кои са готините квартали в Берлин , bitte?

Мнениеот elbysima » 16 Март 2005, 12:38:30

Хей приятели , имам нужда от помощ.
Моля някой да ми каже кои са хубавите квартали в Берлин?
Правя едно проучване за закупуване на жилищна сграда в Берлин.

Трябва ми да знам кои са бизнес кварталите и кой жилищните .

Благодаря предварително

Поздрави
Ева

превел:vel..
Аватар
elbysima
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

zdravej

Мнениеот Rosenstolz » 21 Март 2005, 16:17:06

Здравей Ева!

Аз живея в берлин..Значи за Бизнес поред мен е Stadt-mitte естествено..Прензлауерберг,Фриедричшейн сашо..А за живеене ществено Прензлауерберг..Там са само студенти и млади семеситва с деца.Имай в предвид,че Прензлауерберг е квартала с най-висока раждаемост в зяла Европа!!Това ме кара да се чувствам много горда :Д
Надявам се да съм била полезна..
Поздрави,
Росенстолз :винк:

превел:vel...
Аватар
Rosenstolz
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот ribka » 23 Март 2005, 10:34:42

Здравей.
Ние живяхме 5 години в югозападната част на Берлин и моето мнение по отношение на хубави квартали е по различно. Всъшност зависи дали търсиш място за живеене на спокоиствие и близост до паркове и гори или предпочиташ места отрупани с туристи и семества с по 5 и повече палави дечица.
На спокойно и с красива природа има жилища в района на Grünewald, Zehlendorf и в райони на Charlottenburg, Wilmersdorf. В центъра на Берлин има разбира се много интересни музей, културни центрове, галерий и т.н., но там е доста шумно, мръсно или много скъпо за живеене. В кварталите в близост до центъра са заселени от многодетни семейства чужденци и социално слаби семества, дори има и улици в които можеш да се объркаш в коя държава се намираш. Но както и да е това е въпрос на вкус, а кварталите в източната част са определено по чисти от тези в Kreuzberg, Neukölln и напоследък в Schöneberg, Tempelhof.
Аватар
ribka
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот silemonde » 11 Март 2007, 13:45:31

Присъединявам се към казаното до тук за кварталите в Берлин.
Препоръчвам на търсещите, ако могат да си позволят финансово да избират, т.е ако наемът не е порблем за тях, да решаршират в интернет на специализирани сайтове за имобилни обекти като напр. www.immobilienscout24.de.
Освен това има вестници, които имат полезни имобилни рубрики, напр.Berliner Morgenpost (web: morgenpost.de).
Ако сте финансово ограничени, ще трябва да селектирате по квартали и да правите известни компромиси.
Изгодните квартали са: Neukölln, Teile von Kreuzberg,Friedrichshain, Prenzlauerberg, Wedding. Разбира се който търси сериозно, може да попадне и в тъй наречените скъпи квартали на изгодно жилище.
Както вече е споменато по-горе - Берлин е огромен и много динамичен град.
Ако идвате например от градове с големината на Бон или Хановер ще ви трябва известно време да се ориентирате, поради мащабите и динамиката на града.
Не прибързвайте при Вашия избор. В Берлин все още има изгодни жилища, въпреки непрекъснато растящи наеми.
Аватар
silemonde
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот daniel_izmirliev » 21 Март 2007, 17:34:43

Kreuzberg е най-готиният!!!
Аватар
daniel_izmirliev
Нов потребител
Нов потребител