• Advertisement

Studienwechsel in Berlin

Studienwechsel in Berlin

Мнениеот MapTu4ka » 19 Ноември 2008, 02:38:35

Здравейте хора.
Отдавна не съм влизала в сайта и е голям пропуск. Пиша точно тук, защото исках да се обърна към опитните български белинчани :) Аз в момента уча в Нюрнберг, но имам да пиша един смешен изпит за трети път и си търся застраховка. Изпитвам страх от местения и смяна на обстановка и за мен Берлин си е все едно друга държава :) Обаче много мислих по въпроса и си теглих една гоооляма черта.
Първо тук съм от 2 години и до този момент имам чувството, че не съм постигнала нищо и че само си стоя на едно място без да правя особено много, което не ми харесва. Уча БВЛ и съм трети семестър. Наскоро започнах да си търся Б-план, в случай че не успея с третия ферзух :)
Обаче като започнах да гледам си харесах една специалност виртшафтскомуникацион. Хареса ми защото има маркетинг и езици основно, а аз исках да се занимавам главно с маркетинг. Харесват ми и модулите.
И ето го въпроса. Как мислите струва ли си смяната? Как намирате лекциите и щоф-а като сложност. Вярно ли е това за таксите,че са около 270 евро и включват и семестър тикет? Как стоят нещата с вонхайметата.

Наистина бих оценила мненията ви, каквито и да са, защото изпитвам нужда да взема решение и може би на този етап само страха от непознатото ме спира...
Аватар
MapTu4ka
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Re: Studienwechsel in Berlin

Мнениеот Dickinson » 19 Ноември 2008, 10:41:09

Здравей,

Съветвам те да се обърнеш към българското студентско дружество в Берлин "Хъшове".Те правят всяка година посрещане на нови студенти,така че са със сигурност компетентни и готови да помогнат.Можеш да ги намериш на www.hashove.de
Вечната черна овца!
Аватар
Dickinson
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Назад към Берлин