• Advertisement

Поредният пишман емигрант...

Поредният пишман емигрант...

Мнениеот ivayloelenkov » 22 Януари 2009, 17:14:50

Здравейте,
Много хора ще се усмихнат пренебрежително на моето писмо, но истината е,че не знам към кого да се обърна.Най -вече за съвет.
Бих искал след 3-4 месеца да се преместя в Берлин за постоянно. Студент съм в България,но не това ме тревожи, защото се прехвърлям дистанционно обучение и мога да уча от там.
Интересува ме как мога да намеря работа в Берлин, при положение....че говоря само английски. Сега записах курсове по немски, но сами разбирате,че няма как да го науча за 3 месеца!
Искам да работя там, било то в кухня (имам диплома за готвач) или нещо друго.В момента се занимавам с Маректинг и реклама в България,това и уча, но е ясно,че никой няма да ме вземе на работа там в тази специалност,още повече, че не говоря езика.Идеята ми е там да запиша курсове по немски. Бил съм в Берлин, сега пак ще ходя. Знам колко интернационален е градът и че с английски не е невъзможно да си намеря работа.

Бих бил благодарен на всеки ,който ми помогне със съвет или някаква насока.

Поздрави, Ивайло
ivayloelenkov
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Re: Поредният пишман емигрант...

Мнениеот christina_bg_bg » 25 Януари 2009, 19:16:43

здравей!
и аз ще ходя много скоро в Берлин по програма Еразъм. и също като теб искам да си намеря работа там. има страшно много информация и дори може да се объркаш вместо да ти помогне. но най-добре е като отидеш там на място да се свържеш с агенцията за намиране на работа. ако искаш да попиташ нещо ето моя e-mail: christina_vsk@abv.bg
christina_bg_bg
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Antonia » 14 Февруари 2009, 13:34:38

Може ли да попитам каква е тази програма Еразъм?
Аз също се интересувам от алтернативи за работа в този район на Германия?
Аватар
Antonia
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 144 пъти
Благодарено: 32 пъти

Мнениеот lov4e » 21 Февруари 2009, 08:37:48

Здравей,аз съм от скоро тука,и аз имам проблеми с намирането на работа най-големия проблем тука е езика,съветвам те да наблегнеш много на него.Знам,че тука има един Djob.centar в които можеш да се запишеш и те вече ти намират работа,но трябва да имаш всички документи.Поразпитай повече за него,аз знам само това :thumbleft:
lov4e
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Joanka » 22 Февруари 2009, 10:07:27

Antonia написа:Може ли да попитам каква е тази програма Еразъм?
Аз също се интересувам от алтернативи за работа в този район на Германия?

" Подпрограма ЕРАЗЪМ е насочена към висшето образование. Тя предлага на висшите училища, студентите, преподавателите и административния персонал, пряко ангажиран в системата на висшето образование, възможности за участие в европейски образователни проекти и в индивидуална мобилност на студенти и преподаватели.

Целите на подпрограма Еразъм са да спомогне за повишаване качеството на висшето образование и да засили неговите европейското измерение чрез насърчаване на транснационалното сътрудничество между висшите образователни институции от отделните европейски държави (страни-членки от Европейския съюз и асоциираните към него държави), стимулиране на мобилността на студенти и преподаватели в Обединена Европа и чрез подобряване на условията за прозрачността и пълното академично признаване на периодите на обучение и придобитите квалификации в рамките на Европейския съюз.

Право на участие в подпрограма ЕРАЗЪМ имат всички висши училища, притежаващи Университетска харта Еразъм, която се предоставя от Европейската комисия въз основа на специална селекционна процедура. "

Източник: http://socrates.hrdc.bg/Erasmus.htm
Всичко е число! ;)
Аватар
Joanka
Редовен писач
Редовен писач

Назад към Берлин