• Advertisement

Немски език Берлин?

Напред, науката е слънце!

Немски език Берлин?

Мнениеот coce » 6 Март 2010, 19:01:08

Здравейте!Бихте ли ми препоръчали добри курсове по немски в Берлин(на приемливи цени)?
coce
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Re: Немски език Берлин?

Мнениеот neli_ch » 6 Март 2010, 21:41:18

Здравей!

Важно е да ни кажеш първо какво ниво те интересува. Стандартните институции за узучаване на немски са например Goethe Институт и Volkshochschule.
В Goethe Институт цените са много високи: Един курс за 4 седмици (85 учебни часа а 45 мин.) струва например около 1000 евро.
http://www.goethe.de/ins/de/ort/ber/kur/deindex.htm

Във Volkshochschule гледам, че курсове са около 100 евро за 100 учебни часа.
http://www.vhsit.berlin.de/VHSKURSE/BusinessPages/CourseList.aspx

Тук също има курсове - За три месеца 845 евро : http://www.akafremd.de/deutsch.0.html

Или тук: http://www.deutschakademie.de/berlin/ - 205 € - 3 часа на ден за 4 седмици от понеделник до четвъртък.
neli_ch
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот coce » 6 Март 2010, 23:53:21

В момента съм B1 ниво в Hartnackschule.Първият месец бях при учител от който не бях доволен,след което се преместих при друг при който съм и сега.Довелен съм от него,човекът преподава добре,но проблемът е че сме доста хора в групата и времето не стига.Не успяваме да вземем всички уроци и няма достатъчно време за упражнения на взетото.
coce
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот neli_ch » 7 Март 2010, 14:45:50

coce написа:В момента съм B1 ниво в Hartnackschule.Първият месец бях при учител от който не бях доволен,след което се преместих при друг при който съм и сега.Довелен съм от него,човекът преподава добре,но проблемът е че сме доста хора в групата и времето не стига.Не успяваме да вземем всички уроци и няма достатъчно време за упражнения на взетото.

Щом си вече Б1, значи ще можеш да се ориентираш по линкове, които ти дадох. Мисля, че на всичките места пишеше, че групите са малки. Иначе не съм в Берлин и не знам къде може да има изгодни оферти. Много по-скъпо ли е от сегашния ти курс?

В курсовете често се случва да няма време за достатъчно упражнения. Една приятелка, която започна тук от А2 и сега е на курс за C1 ми разказва същото, откакто беше B2. В C1 става още по-трудно, доколкото чувам. Доколкото съм запозната с новия тип уроци по немски, тук практиката е граматиката да се вземе много набързо (съответно без достатъчно време за упражнения), за да може да се наблегне на комикацията, на разширяване на речника и подготовка за различни комуникационни ситуации.
neli_ch
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот coce » 7 Март 2010, 15:18:19

Около 190 на месец е в hartnackschule-то,което си е доста прилично.Просто ми се иска,ако някой е бил в друго училиище и е доволен от него,да сподели.Благодаря все пак за информацията :)
coce
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот gaburanka » 21 Декември 2013, 10:00:23

Здравейте! Искам да ви попитам какви документи са необходими, за да мога да се запиша на курс по немски в Берлин,нужна ли е адресна регистрация и също така на място ли се прави тест за нивото на езика?
Благодаря предварително и се извинявам,ако някъде има отговор на моя въпрос!
Лек ден!
gaburanka
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 2 пъти
Благодарено: 1 път

Мнениеот ScheissMann » 21 Декември 2013, 12:22:27

Здравей.. Какво искат : лична карта (документ за самоличност) може и без адресна регестрация.....Теста се прави на място около 60 въпроса имаш 30 минути време ....Успех
Аватар
ScheissMann
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 98 пъти
Благодарено: 71 пъти

Мнениеот gaburanka » 22 Декември 2013, 19:32:38

Благодаря за отговора!
gaburanka
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 2 пъти
Благодарено: 1 път

Мнениеот daisymm » 24 Декември 2013, 10:56:06

gaburanka написа:Здравейте! Искам да ви попитам какви документи са необходими, за да мога да се запиша на курс по немски в Берлин,нужна ли е адресна регистрация и също така на място ли се прави тест за нивото на езика?
Благодаря предварително и се извинявам,ако някъде има отговор на моя въпрос!
Лек ден!

Здравей gaburanka,

не ми става ясно какъв точно езиков курс желаеш да посещаваш, но за т.нар. интеграционен курс, особено ако имаш намерение да се възползваш от някои облекчения, ще са ти нужни и други документи. За повече информация започни с темата Интеграционни курсове, а после потърси и в другите теми за "Integrationskurs", "Интеграционен курс", "Интеграционни курсове", "BAMF". Интеграционните курсове имат доста недостатъци, но при определени обстоятелства и някои предимства (предимно финансови, виж страница 3 на темата интеграционен курс Мюнхен), които не са за изпускане. Пиша така завоалирано, защото тази тема е доста дискутирана на други места

Поздрави от Erzgebirge!
You can fool all the people some of the time, and some of the people all the time, butt you cannot fool all the people all the time (Abraham Lincoln)
Аватар
daisymm
Златен писач
Златен писач

Снимки: 9
Статии: 4
Благодарил: 1392 пъти
Благодарено: 585 пъти

Назад към Образование