• Advertisement

Целият процес на кандидатстване стъпка по стъпка

Напред, науката е слънце!

Re: Целият процес на кандидатстване стъпка по стъпка

Мнениеот jvarsano » 19 Юни 2011, 12:23:07

А можете ли да ми кажете дали трябва да си снимам дипломата цветно или черно-бяло и дали едностранно или двустранно :-k
jvarsano
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 1 път
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот jvarsano » 2 Юли 2011, 21:26:56

Хора, Zeugnisanerkennungsstelle für den freistaat bayern и ZVS едно и също ли е, тъй като съвсем се обърках :s ? Аз си подадох документите към zeugnisanerkennungsstelle für den freistaat bayern, обаче ми писаха:
The photocopies you sent were not made from the Bulgarian original document, but from an already certified copy and translation. This cannot be used for our evaluation. Please submit the original of the foreign certificate in the language it was issued inor the photocopies with the original “Apostille” and certification by the Bulgarian notary. If you want to submit photocopies these have to be made from the original document in Bulgarian and certified by a notary public or by the Embassy of the Federal Republic of Germany in your home country.
Сега смягам да им пращам оригиналното ми копие на дипломата, където е апостила и всички печати, но не мога да разбера защо не ми приеха копието на завереното копие на дипломата, след като консулката в Пловдив си сложи печата и всичко си беше наред :( И в крайна сметка, аз това си пратих и на другите университети, нали няма как на всички да си дам оригинала, за бога?! Дайте някакъв съвет, някой имал ли е подобни преживявания? [-o<
P.s кандитатствам за Nuremberg, които искат да си пратя дипломата както на тях, така и на Zeugnisanerkennungsstelle für den freistaat bayern.
jvarsano
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот childish » 2 Юли 2011, 22:24:35

Здравейте!
Аз искам да попитам дали може вместо да си заверя дипломата в посолството в София, да го направя при почетната консулка в Пловдив? Дали има някакво разлика? Защото аз вече си ги заверих при нея,но сега се притеснявам да не би да не е равносилно на посолтвото и да ми правят проблеми за дипломата като ми разглеждат документите в университетите :-s
childish
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти

Мнениеот Scorpion » 3 Юли 2011, 01:43:13

jvarsano написа:Хора, Zeugnisanerkennungsstelle für den freistaat bayern и ZVS едно и също ли е

Не. Първото не го знам какво е, а второто е това, чрез което кандидатстваш.
Thou shalt tear out the dragons' teeth, and shall trample the lions under foot, saith the Lord.
Аватар
Scorpion
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот jvarsano » 3 Юли 2011, 11:34:35

Ясно :) И все пак някой да е кандидатствал през Zeugnisanerkennungsstelle für den freistaat Bayern? Доколкото разбирам, това е някаква организация, която ми проверява дипломата и може би изчислява средния успех? Странно е обаче, че не ми искат превод :-k
jvarsano
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот zlat1 » 15 Май 2013, 18:20:12

"- ако имате само диплома за средно образование, може да ви трябва и служебна бележка от училище, която удостоверява, че сте завършили 12-годишен курс на обучение, съответно 5 години в гимназия и 7 основно образование - не е необходима навсякъде - само оригинал "
Има ли някой на който е била задължителна тази бележка или това зависи дали дипломата ти е от гимназия или от техникум. Защото моята е от немска гимназия и когото и да питам се оказва че никой не е вадил подобна бележка.
zlat1
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 1 път

Мнениеот bknf » 16 Май 2013, 09:36:26

Тоя така зададен въпрос си е хубав, нищо че има тук- там по някоя правописна грешка.
Например използвам, създавам, изпити - се пишат със "з", всякакви - има едно "в" отпред, и т.н.)
Но, тия дреболии не променят смисъла и посоката на мисленето. Eдна така зададена тема може да бъде полезна.

Та, какво бих добавил по същество. Да се знаят/ отговори на всички необходими компоненти не е и необходимo, за отделния човек, защото и самия процес е индивидуален. За един е важно и необходимо едно, на друг това изобщо няма да му трябва. Bсеки един трябва сам да намери начин, да си задава необходимите за него самия въпроси и да им отговаря.
Като си на гарата - то там нерядко обикалят какви ли не пияници.
Необходимите изпити са различни - ако избереш да речем архитектура в град х1, то много вероятно е град х21 дa бъде различно. Същото е и с медицината, техниката, информатиката и т.н., а и не за всички специалности има изобщо изпити.
Предразсъдъците, на хората от новото и непознато място - ако ги има, то не винаги може да се пребориш с тях.
Дори и да успееш да ги разбереш, как и защо са се появили - по-скоро ги заобикаляй, като подводни камъни)
Относно търсенето на работа, гледаш кой какво търси, пишеш мейл/ обаждаш се по телефона или отиваш и говориш с човека на място.
bknf
Професионалист
Професионалист

Снимки: 0
Благодарил: 276 пъти
Благодарено: 429 пъти

Мнениеот slavkovrr » 8 Юни 2013, 13:20:20

Някой може ли да обясни новите правила и процедури по легализацията на дипломи с тъй наречения АПОСТИЛ. Извършвало се само в МОН ! ](*,)
slavkovrr
Нов потребител
Нов потребител

Предишна

Назад към Образование