• Advertisement

Стипендия от 40000 евро в Германия?

Напред, науката е слънце!

Стипендия от 40000 евро в Германия?

Мнениеот voltage » 4 Ноември 2005, 12:31:55

Попаднах на това заглавие в " Стандарт".
Колкото, обаче, и да рових по сайта на ДААД-ето нищо такова не можах да намеря и сега моля за помощ или допълнително информация. Благодаря предварително.
Аватар
voltage
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот Peny » 6 Ноември 2005, 14:54:27

Здравей!
Не съм чувала за такава стипендия, но моята беше 25000: 20000 таксата за обучение и допълнително 5000 за месечна издръжка за една година. Аз завърших в Хамбург MBA (master of business administration) програма със специализация по логистика. Обучението беше на английски. Специално за студенти от Източна Европа отпускат стипендии. Ако те интересува повече, може да погледнеш в www.hslog.de.
В статията най-вероятно е ставало въпрос за MBA, тъй като този тип програми са най-скъпи в сравнение със стандартното обучение в Германия. В Hannover знам че има доста българи и повечето са с пълни стипендии, заради високия резултат на GMAT. (www.gisma-hannover.de)
Ако имаш повече въпроси, ще се радвам да помогна.
До скоро.
Peny
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот sakadaznae » 13 Декември 2005, 13:01:57

Peny написа:Здравей!
Не съм чувала за такава стипендия, но моята беше 25000: 20000 таксата за обучение и допълнително 5000 за месечна издръжка за една година. Аз завърших в Хамбург MBA (master of business administration) програма със специализация по логистика. Обучението беше на английски. Специално за студенти от Източна Европа отпускат стипендии. Ако те интересува повече, може да погледнеш в www.hslog.de.
В статията най-вероятно е ставало въпрос за MBA, тъй като този тип програми са най-скъпи в сравнение със стандартното обучение в Германия. В Hannover знам че има доста българи и повечето са с пълни стипендии, заради високия резултат на GMAT. (www.gisma-hannover.de)
Ако имаш повече въпроси, ще се радвам да помогна.
Ще помогнете ли? Как мога да получа стипендия за стаж в Германия? Към коя институция да се обърна? EU давал такива стипендии.

До скоро.
Аватар
sakadaznae
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Wankata » 13 Декември 2005, 13:22:30

sakadaznae написа:Здравей!

Ще помогнете ли? Как мога да получа стипендия за стаж в Германия? Към коя институция да се обърна? EU давал такива стипендии.

До скоро.

За тези, които като мен се чудеха, защо не е написала нищо. Написала е;)
За съжаление аз когато търсех по сайтовете за стипендии и все си обновяваха базата данни, а когато кажех на университетите, че сайтовете към които ме прехвърлят не работят от два месеца те или не отговаряха или казваха учудено Така ли?:)
Но все пак ако някой може да помогне - да помага, нали затова сме заедно.де:)
Пишете на кирилица!
http://6lyokavitza.org/
Wankata
Редовен писач
Редовен писач

Назад към Образование