• Advertisement

Uni Hannover ?

Напред, науката е слънце!

Uni Hannover ?

Мнениеот kiselina » 23 Ноември 2005, 22:35:34

Здравейте, много се радвам, че открих този форум. Смятам да кандидатствам в Uni Hannover за летния семестър, като намерението ми е да посещавам един семестър Studenkolleg. Все още имам празнини в информацията, а именно - минимум колко часа немски от дипломата за средно образование или от курс са нужни, за да мога да кандидатствам в Uni Hannover? След като искам да карам studienkolleg поне семестър, за летния или за зимния семестър трябва да кандидатствам всъщност? :banghead: :banghead: В сайта на университета не можах да се ориентирам особено :oops:
Сигурно ви звуча много неориентирано, но решението го взех сериозно преди няколко дни, и не знам откъде да започна, а време няма :cry:
Ако някой може да ми отговори на въпросите, да ми даде линкове, или поне някакво инфо за въпросния университет, ще бъда много благодарна!
kiselina
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот vaxa » 24 Ноември 2005, 00:00:24

Здрасти,
по принцип, за да те допуснат въобще до приемния колеж трябва да имаш поне 550-700 часа немски ... различните колежи имат различни изисквания, а на страницата на уни-хановер не видях да пише нищо конкретно по този въпрос. Аз в момента завършвам... може да се каже, че завърших вече такъв колеж в Аахен. За кандидатстването - сигурна ли си, че ще те пратят в колеж или ти искаш, дори и да те вземат директно?

Иначе ето повече информация конкретно за щудиенколега към унито в хановер:

http://www.uni-hannover.de/auslandsamt/ ... olleg.html

Има информация за кандидатстване, записване, приемен изпит и т.н.
При кандидатстването трябва да си избереш профил в зависимост от предмета, които искаш да учиш по-късно.
Аватар
vaxa
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Назад към Образование