• Advertisement

В колко университета имаме право да кандидатстваме?

Напред, науката е слънце!

В колко университета имаме право да кандидатстваме?

Мнениеот Apxa » 12 Януари 2006, 22:16:39

100% съм сигурна,че някъде в Интернет я има тази информация,но немога да я намеря и това е...надявам се,че вие ще ми помогнете.

В момента съм 12 клас в ЕГ в Добрич и възнамерявам да кандидатствам BWL в Германия.Чакам и да ми излязат след месец-два резултатите от DSD.
Та въпросът ми е има ли ограничение в броя университети,в които може да кандидатстваме?

Познати,които кандидатстваха в Германия,ми казаха,че имаме право да си подадем документите максимум в 5 университета.Докато разглеждах форума обаче видях,че някои са кандидатствали в повече от 5, а от друго място ми казаха,че зависи от агенцията,което обаче не ми звучи логично. Бихте ли ми казали кое е вярното?
Аватар
Apxa
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Re: В колко университета имаме право да кандидатстваме?

Мнениеот Mishle » 12 Януари 2006, 22:42:51

Apxa написа:100% съм сигурна,че някъде в Интернет я има тази информация,но немога да я намеря и това е...надявам се,че вие ще ми помогнете.

В момента съм 12 клас в ЕГ в Добрич и възнамерявам да кандидатствам BWL в Германия.Чакам и да ми излязат след месец-два резултатите от DSD.
Та въпросът ми е има ли ограничение в броя университети,в които може да кандидатстваме?

Познати,които кандидатстваха в Германия,ми казаха,че имаме право да си подадем документите максимум в 5 университета.Докато разглеждах форума обаче видях,че някои са кандидатствали в повече от 5, а от друго място ми казаха,че зависи от агенцията,което обаче не ми звучи логично. Бихте ли ми казали кое е вярното?

не точно агенцията, а по скоро посолството, смисъл там ограничават броя на преведените копия на дипломата на 5 (плюс оригиналния превод -6- но ве4е ти решаваш дали да го пращаш), но някъде стават и изключения доколкото съм чувала.
но във всеки слу4ай...дори 5 са предостатъчно!
да не говорим, че с ассист-ферфарен се спестяват доста пари и нерви и копия :)
Аватар
Mishle
Роден писач
Роден писач

Снимки: 0
Благодарил: 19 пъти
Благодарено: 99 пъти

Мнениеот Orel_S_Oriz » 13 Януари 2006, 03:56:53

И аз мислех, че има ограничения като подавах документи преди ... 5-6 месеца, но после се оказа, че мога да подавам колкото искам - друг е въпроса как изглежда това да подадеш на повече от 6 места писма ...
Аватар
Orel_S_Oriz
Роден писач
Роден писач

Снимки: 2
Благодарил: 115 пъти
Благодарено: 60 пъти

Мнениеот makeno » 13 Януари 2006, 06:43:39

може да подадеш няколко пъти по 5 писма ако имаш желания да кандидацваш на повече места.:)
Просто моите 2 цента...
В българския език няма дума в множествено число, която да завършва на й.
Аватар
makeno
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 51 пъти
Благодарено: 118 пъти

Мнениеот x-sergo » 13 Януари 2006, 14:39:26

здравей! няма никакви ограничения! аз подадох на 8 места, а мои познати дори на 13! просто се плащаше малко повече пари защото мисля беше имаш право на 5 безплатни или нещо такова ли, но не съм много наясно, важното е че няма ограничения! ;)
x-sergo
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот bgpower » 13 Януари 2006, 14:50:37

Еми или аз съм имал абсолютен късмет или вие не давате вярна информация...

Аз си извадих директно 12 копия и нямаше никакъв проблем, дори жената взе да ме разпитва кое от всичките места най-много искам!Няма никакво ограничение на колко места ще подадеш документи!Друг е въпроса, че след това трябва от по-голям избор да избереш къде да учиш.
Аватар
bgpower
Майстор на перото
Майстор на перото

Мнениеот bgpower » 13 Януари 2006, 14:54:23

x-sergo написа:здравей! няма никакви ограничения! аз подадох на 8 места, а мои познати дори на 13! просто се плащаше малко повече пари защото мисля беше имаш право на 5 безплатни или нещо такова ли, но не съм много наясно, важното е че няма ограничения! ;)

Всякакви такси в посолството попринцип отпадат при преставяне на комуникация с Университетите. Тоест като им докажеш, че се интересуваш от самото следване, а не от работа например и им връчиш заедно с документите и 5-10 плика пратени ти по пощата от различните Университети дори и такса няма да плащаш.
Аватар
bgpower
Майстор на перото
Майстор на перото

Мнениеот x-sergo » 13 Януари 2006, 19:59:39

абе и аз така дадох писмата но мисля че тези от фирмата ми зеха някви пари още, но може да са били за друго ;)
x-sergo
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот Mishle » 13 Януари 2006, 20:30:53

bgpower написа:Аз си извадих директно 12 копия и нямаше никакъв проблем, дори жената взе да ме разпитва кое от всичките места най-много искам

ами нормално да те пита, все пак тва са 12, не изглежда 4е имаш фаворит :D

/офф доволен ли си от избора си? :wink: (може и лс ако искаш да не разводняваме :P )
Аватар
Mishle
Роден писач
Роден писач

Снимки: 0
Благодарил: 19 пъти
Благодарено: 99 пъти

Назад към Образование