• Advertisement

Курс по немски в Германия

Напред, науката е слънце!

Мнениеот teddddy » 13 Март 2008, 00:38:17

Ами С1 е предпоследното, С2 е за учители, ама се изкарва. За жалост обаче има тенденция да става все по-труден, както и всички други сертификати от Гьоте, както и ТестДаФ :(
teddddy
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот RazoR » 13 Март 2008, 00:52:23

За да си учител, ти трябва мн повече от С2...е може де, ако преподаваш ниво А...
А за ДАФ...нормално, явно са се усетили
Аватар
RazoR
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот daheck » 13 Март 2008, 08:59:49

Еми колкото по-трудно се изкарва, толкова по-добре :) Това означава, че сертификата е по-ценен и с по-голема тежест...Нали това е целта :roll: А и немците са си немци, няма да дадат туко-така нищо даром :)
Аватар
daheck
Нов потребител
Нов потребител

Курс по немски в Германия

Мнениеот марияна » 9 Октомври 2012, 14:15:37

Много моля който има информация за евтини курсове по немски език в грБургхаузен Германия – да отговори.Предварително благодаря!
марияна
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 74 пъти
Благодарено: 10 пъти

Re: КУРС ПО НЕМСКИ

Мнениеот miloto.to » 9 Октомври 2012, 14:50:08

Провери в общината за интеграционни курсове ,те са най изгодни .Поздрави
miloto.to
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 37 пъти
Благодарено: 12 пъти

Re: Курс по немски

Мнениеот daisymm » 17 Октомври 2012, 13:26:32

марияна написа:Много моля който има информация за евтини курсове по немски език в грБургхаузен Германия – да отговори.Предварително благодаря!

Здравей Марияна,

ако става въпрос за град Burghausen на немско-австрийскат аграница, то един възможен вариант е записването на Интеграционен курс, стига да можеш да посещаваш ежедневно учебни часове. Прегледай темата Интеграционни курсове и този документ и ще получиш актуална информация за този вид курсове.

За твоя град такива курсове провежда Volkshochschule Burghausen. Съдействие също може да получиш от Beratungsstelle für Migranten в твоя град (виж стр.13 на документа).

С помоща на посочените подсказки опитай самостоятелно да се информираш по въпросите:
- какво представляват тези курсове (начин на провеждане, продължителност и т.н.)?
- как да се запиша на такъв курс?
- как се получава намаляване на цената?
- с какво се захващам, започвайки интеграционен курс и как мога да загубя правото за отстъпка в цената?

Успех!
You can fool all the people some of the time, and some of the people all the time, butt you cannot fool all the people all the time (Abraham Lincoln)
Аватар
daisymm
Златен писач
Златен писач

Снимки: 9
Статии: 4
Благодарил: 1392 пъти
Благодарено: 585 пъти

Мнениеот Rosen67 » 22 Ноември 2012, 07:13:11

Здравейте, в момента уча немски в Гюте институт ниво А1. Трябва да стигна до ниво В2, а всяко ниво е около 3 месеца. Даите съвет как да се справя за по-кратко време ? Благодаря
Rosen67
Тукашен
Тукашен

Благодарено: 6 пъти

Мнениеот mazy » 22 Ноември 2012, 14:10:59

Здравей,

основите са много важни, затова те съветвам да изкараш А1 и А2; къде караш курсовете в София или Германия? Аз лично изкарах споменатите нива в Бг и после учиx малко сама. След това се явяваш там, където искаш продължиш да учиш немския, на така наречения Einstufungstest (http://www.goethe.de/cgi-bin/einstufungstest/einstufungstest.pl) и ако си успял/а да се подготвиш добре, може да прескочиш някое междинно ниво.

Мога да пиша много по въпроса, защото преди 3 месеца приключих с това, което ти предстои.
Ако мислиш, че мога да помогна с още нещо: съм насреща!!!!

Поздрави
Mathematik ist das Alphabet, mit dessen Hilfe Gott das Universum beschrieben hat"- Galileo Galilei, italienischer Mathematiker, Physiker und Astronom (1564 - 1642)
mazy
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 2 пъти

Мнениеот Rosen67 » 23 Ноември 2012, 11:41:16

Благодаря, курса го карам във Варна. След като мина и А2 пак ще мисля за по-бързи вариянти. Поздрави
Rosen67
Тукашен
Тукашен

Благодарено: 6 пъти

Мнениеот daisymm » 23 Ноември 2012, 13:51:27

Rosen67 написа:Благодаря, курса го карам във Варна. След като мина и А2 пак ще мисля за по-бързи вариянти. Поздрави

По мое мнение "Гьоте-институт" е най-реномираното място за провеждане на езикови курсове по немски.

След като покриеш ниво А2 единствения по-бърз и същевремено качествен вариант за достигане на В1 е изучаване на езика в Австрия или Германия. Има най-различни езикови академии, езикови училища/кампуси и т.н., където за цена 1500-2500 EUR (с включена квартира) може спокойно в рамките на 3-4 седмици да стигнеш В1.

Недостатъци на предложението ми:
- сравнително високата цена
- напускане на страната

Предимства на предложението ми:
- възможност за изключително интензивно изучаване на езика
- възможност за значително намаляване на цената, чрез редуциране разходите за престой - отсядане при познати или безплатно преспиване при членове на сдружения от типа "free accommodation" / "kostenlos übernachten" (изглежда екстремно, но в действителност работи, стига да намери човек сайтове, в които отделните участници имат собствен рейтинг).

Поздрави от Erzgebirge!
You can fool all the people some of the time, and some of the people all the time, butt you cannot fool all the people all the time (Abraham Lincoln)
Аватар
daisymm
Златен писач
Златен писач

Изучаване на немски в Германия

Мнениеот станева33 » 31 Юли 2013, 17:22:21

Здравейте искам да попитам как мога да изучавам немски език в Германия в Щутгарт или в близост до него ? :thumbleft:
Благодаря Ви предварително :wave:
станева33
Нов потребител
Нов потребител

Re: Изучаване на немски в Германия

Мнениеот станева33 » 5 Август 2013, 13:04:18

станева33 написа:Здравейте искам да попитам как мога да изучавам немски език в Германия в Щутгарт или в близост до него ? :thumbleft:
Благодаря Ви предварително :wave:
станева33
Нов потребител
Нов потребител

Re: Изучаване на немски в Германия

Мнениеот iniuta » 5 Август 2013, 14:52:29

Интеграционните курсове са един от вариантите. Друга опция са езиковите школи, но там цените са доста по-високи.
Аватар
iniuta
Златен писач
Златен писач

Снимки: 256
Благодарил: 173 пъти
Благодарено: 202 пъти

Re: работа в Германия без език???

Мнениеот ivka_987 » 15 Ноември 2014, 21:23:32

здравейте в момента уча немски но тук в Б-г се учи трудно мислила съм за курсове в германия но доколкото разбрах се иска адресна регистрация в хостелите могат ли да ми направят такава. и още къде в Берлин се събира българската общност и могали да разчитам в трудни моменти на тях(далеч съм от мисълта да ме издържа някои).
ivka_987
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 1 път

Re: работа в Германия без език???

Мнениеот daisymm » 15 Ноември 2014, 22:27:31

ivka_987 написа:здравейте в момента уча немски но тук в Б-г се учи трудно мислила съм за курсове в германия но доколкото разбрах се иска адресна регистрация в хостелите могат ли да ми направят такава. и още къде в Берлин се събира българската общност и могали да разчитам в трудни моменти на тях(далеч съм от мисълта да ме издържа някои).

Здравей ivka_987,

не знам към какво ниво на езика се целиш, но езиков курс в Германия е в пъти по-скъп от аналогичен в България. Е, не във всеки град в България има подходяща езикова школа, но пък и интеграционните курсове в Германия не са много добра алтернатива - ще ти струват около 2,70 EUR на учебен час и се обхващат само нивата А1...B1 (много рядко се събира група и за В2). Всички други езикови курсове са поне 2-3 пъти по-скъпи от най-скъпите курсове на Гьоте институт в България.

Има хора от форума, които са успели да си направят адресна регистрация в Германия в хотел/пансион. Просто прегледай темите Адресна регистрация в хотел? и Малко помощ за хостел.

Немското общество се изявява в темата Запознанство с българи!! и изобщо в подфорума Берлин.

В темата Курс по немски в Германия се обсъждат различни варианти за езикови курсове в Германия. Ти защо избра да пуснеш въпроса си в тази тема :-k. Както и да е, ако модераторите преценят ще оправят нещата.

Успех :thumbleft:

Преместено в темата за езиковите курсове. Бойко.
Аватар
daisymm
Златен писач
Златен писач

ПредишнаСледваща

Назад към Образование