• Advertisement

Материали за ТЕСТ ДАФ

Напред, науката е слънце!

Материали за ТЕСТ ДАФ

Мнениеот marta.stoyanova » 6 Ноември 2012, 12:03:33

Здравейте! На 13. ноември ми предстои да държа изпита тест даф. Ходих на курсове в техническия университет за подготовка и там ще го държа. Направих вече толкова примерни тестове , че нямам материали вече,а имам малко проблем с направата на писмената част. Ще съм ви много благодарна ,ако ми споделите каква тема ви се е паднала на вас или пратите линкове към примерни Schriftliche-та. Както и да ми споделите мнението си за изпита. Благодаря ви предварително! :)
marta.stoyanova
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Re: Материали за ТЕСТ ДАФ

Мнениеот commonsense » 8 Ноември 2012, 15:14:53

Такаа. Аз го карах през септември ама ще се явя и сега на 13-ти. Мислех, че не съм се справила и се записах пак. Сега като си видях резултатите малко ме е яд ама.. какво да се прави.
Ами какво да ти кажа нищо по-различно от Musterprüfung-ите от помагалата. Щом си ги направила значи не би трябвало да имаш проблем с истинския изпит.
Не се притеснявай толкова за писмената част. Мога да ти кажа, че на последния изпит най-високи са оценките на частта schriftlicher Ausdruck (поне на хората, които са се явили в центъра, където и аз). Всичко си зависи от темата де. Падна ни се много хубава - Sport in der Schule. Имаше две диаграми едната показваща каква част от учениците, разделени в 3 възрастови групи имат съответно до или над 2 учебни часа физическо. Втората беше.. пак същите възрастови групи и се показва каква част участват в спортни отбори и се състезават. На аргументативната част нямаше тези за преразказване, а беше даден въпрос.. нещо от рода на дали учениците трябва да имат повече часове спорт. Благодатна тема, всеки e бил ученик и има какво да каже по въпроса.
Най-кофти беше слушането. Четенето не знам дали аз го подцених или наистина е било трудно, но имам 4, а на всички пробни го правих за 5, много тъпо. На Mündlicher Ausdruck най-често пишат 4. Трябва почти нищо да не си казал, за да имаш 3 или да си бил много добър, за да имаш 5.
http://lang-8.com/250074/correction_logs/received тук има разни съчинения от премерни теми за TestDaF. Като напишеш някаква тема в гугъл и тестдаф и ти излизат някакви форуми, в които хората са си публикували работи по темата. Не знам до колко е полезно да се четат такива съчинения, защото в повечето случаи са написани на много лош немски и имат много грешки така че единствения съвет, който мога да ти дам за schriftlicher Ausdruck е да правиш всеки ден в оставащото време по една писмена работа.
Каза, че си направила много упражнения, но ако искаш можа да ти кажа аз кои помагала имам и да ти ги пратя съответно по skype. Имам ги сканирани на компютъра.
Ами това е горе-долу, което мога да ти кажа като общо за изпита. Ако имаш някакви по-конкретни въпроси- питай.

Потребители благодарили на автора commonsense за мнението:
danielix
Рейтинг: 4%

commonsense
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 2 пъти
Благодарено: 1 път

Мнениеот petyap » 12 Януари 2013, 15:20:00

Аз искам да ми ги пратиш, ако все още ги пазиш ;-)
petyap
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 1 път

Мнениеот dari_de » 22 Септември 2013, 13:10:51

Ако и на мен можеш да ми пратиш тези материали за подготовка, ще съм ти страшно благодарна! :)
dari_de
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот danielix » 7 Януари 2014, 15:51:15

И аз моля за някакви материали и благодаря предварително! Пишете ми на лично :)
Търся инфо за TestDaF и обучение в DE !
danielix
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 3 пъти

Мнениеот technichar » 16 Февруари 2014, 14:46:39

И на мен, моля
Аватар
technichar
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот caroline_ » 16 Февруари 2014, 18:16:29

И аз включително, благодаря!
Аватар
caroline_
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 4 пъти
Благодарено: 2 пъти

Мнениеот kmihaylova » 7 Септември 2015, 15:02:04

Здравейте, току-що се регистрирах във форума, само за да пиша в темата с молба, ако е възможно и въпросните материали са все още налични - да ми ги изпратите на мейл : kmihailova@outlook.com
Надявам се получите някакво известие за коментара ми, въпреки че темата не е отваряна скоро.
Поздрави!
kmihaylova
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот VILS » 1 Март 2017, 19:24:02

Здравейте,съжелявам,че ви притеснявам , пишейки в тема от 2012 ,но бих се радвала ако някой бъде така добър да сподели материалите си :) ще ви дам E-mail ако случайно се намири доброжелател :)
VILS
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот averon » 7 Март 2017, 13:09:54

Здрасти Vils гледа,че ти най-скоро си писал и реших и аз да се включа.Предстои ми пробен изпит по Даф и ако искаш да обменим малко информация пиши :) . Аз направих този тест тук:https://www.goethe.de/en/spr/kup/tsd.html
но това не е никак достатъчно така че ако имаш информация ще се радвам да споделиш :)
averon
Нов потребител
Нов потребител

Назад към Образование