• Advertisement

Informatik und Wirtschaft

Напред, науката е слънце!

Informatik und Wirtschaft

Мнениеот giorgio » 25 Януари 2006, 01:27:49

Здравейте!
Поздравления за форума! :)

Интересува ме информатиката в Карлсруе?
Има ли някой от вас хора там? Някакви впечатления?
Също и какви горе-долу трябва да са ми оценките от ДаФ-а?
Дипломата ще ми е някъде 5,80..
Та пишетевсичко свързано с Карлсруе, информатика и подобни :wink:

Какво представлява и спецялността Wirtschftsinformatik?
Последна промяна giorgio на 25 Януари 2006, 21:46:11, променена общо 1 път
Аватар
giorgio
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот Mishle » 25 Януари 2006, 15:00:22

http://www.zaedno.de/modules.php?name=F ... sc&start=0
това като за начало, те хората са си казали..
като цяло съм съгласна, само с това че е малък не съвсем..не е толкова малък, мен по скоро ми се стори леко "сив и мрачен" :wink: (но има определено какво да се види) :P
Аватар
Mishle
Роден писач
Роден писач

Снимки: 0
Благодарил: 19 пъти
Благодарено: 99 пъти

Мнениеот makeno » 25 Януари 2006, 15:19:29

по принцип факултета по информатика в Karlsruhe е най-стария в цяла Германия.Води се и за един от най-престижните.МОже би и затова е буклано с българи.А града действително е леко сив и мрачен,но пък е супüер близко до франция,mannheim,франкфутр,stuttgart.
Семестертицкета важи и до части от франция.като цяло е град като град.
Просто моите 2 цента...
В българския език няма дума в множествено число, която да завършва на й.
Аватар
makeno
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 51 пъти
Благодарено: 118 пъти

Мнениеот giorgio » 25 Януари 2006, 17:14:03

А с какви оценки от ДаФ ще ме пирмат? :)
Аватар
giorgio
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Mishle » 25 Януари 2006, 18:40:12

giorgio написа:А с какви оценки от ДаФ ще ме пирмат? :)

колкото повече, толкова повече, нали знаеш :lol:
изкарай две 4 и две 5 и ти стига според мен, споко ще влезеш, всички влизат :D
Аватар
Mishle
Роден писач
Роден писач

Мнениеот bgpower » 25 Януари 2006, 18:49:01

Абе зависи от годината, но пре нормално стечение на обстоятелствата с 4455 трябва да те вземат...
Аватар
bgpower
Майстор на перото
Майстор на перото

Мнениеот giorgio » 25 Януари 2006, 20:10:10

Хех 8O
Вие страшно ме обнадеждихте..
Значи ще трябва да се стягам с немския за изпита, чеее 4455 не са лесни оценки (поне за мен де). :roll:
Една приятелка ми казваше, че за информатика не се били много високи изискванията за език, тъй като това се води по-техническа спецялност. И можело да се влезне и с 4444 съвсем спокойно..

Вие Mishle, bgpower, makeno какво следвате и къде?
И според вас дали Карлсруе е най-доброто място за информатика?

ПС: В тази тема, към която ми бяхте дали линкче по-горе, прочетох едно изказване, че информатика не било оптимално за Германия. Така ли е? И ако да, какво тогава е най-оптимално? Мен също много ме привлича и икономиката...
Аватар
giorgio
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот bgpower » 25 Януари 2006, 20:43:06

Въпросите, които задаваш са доста комплексни...

Първо за мен - Първи семестър Икономика в Мюнхен. От Унито съм много доволен, града е супер, Университета междудругото е номер 1 в последните класации за Информатика!Но имаи впредвид, че колкото по-добър е Университета, толкова по-трудно приема - т.е. толкова по-висок ДАФ например ти трябва:)

Карсруе е силен за Информатика, но аз бих предпочел наистина по-голям град(лично мнение).

ПС: Моята икономика е със смесен профил силно обучение на информатика!Сега с тези програмни езици ми де драйфа:)))
Аватар
bgpower
Майстор на перото
Майстор на перото

Мнениеот giorgio » 25 Януари 2006, 21:43:08

Благодаря ти bgpower!

А можете ли да ми разясните разликата между Различните видове информатика, там Informatik, Wirtschaftsinformatik, както и каква е разликата между BWL и VWL.

Ще ви бъда задължен ако ми кажете и какво евентуално може да се работи след като се завърши, в смисъл какви са перспективите на дадена спецялност..
Защото примерно ако завърша чиста информатика да не стане така, че да съм някакъв обикновен програмист, който само да им пише на някви фирми програмите и тн. По-скоро предпочитам някакъв по-отговорен пост :wink: .

ПС: Май темата стана малко по-обща за спецялностите.. ще я преименувам :)
Аватар
giorgio
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот nstoya » 25 Януари 2006, 22:32:27

Значи според мен най-добре е да видиш конкретно на страницата на университета какво се учи в специалността. Възможно е да има т.нар. Veranstaltungsankündigung или някакво такова резюме(поне информатиците в моето FH го правят www.bonn-rhein-sieg.de). На него пише какво ще се изучава през семестъра и нужната литература. А ако намериш и лекции - още по-добре.

Иначе за икономиката имай предвид че ако искаш после отговорна работа ще трябва на направиш някой семестър в чужбина или поне практика в голяма реномирана фирма, щото иначе те смят за не flexibel. Един познат(германец) така не го взеха на работа щото си беше учил и правил нужните практики само в един град и те решиха че не е достатъчно flexibel.
- Denken gefährdet die Gesundheit!
- Internet Explorer - the best browser in the world!
- Microsoft - fixing the problems you didn't have
Аватар
nstoya
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 1 път

Мнениеот makeno » 26 Януари 2006, 13:59:45

значи,аз уча Масчиненбау в Karlsruhe.Преместих се тук от техническия в София,защото просто признават всички изпити и etc.града е малък,сигурно колкото Пловдив.По информатика действително нашия факултет е най-стария в Германия.Но аз лично смятам да се местя за в бъдеще.Тук се води за скъп град и цените на общежитията и жилища privat не отстъпват на тези в Мüнчен.но иначе е живописно тука.А бе влез в сайта на университетите които те интерисуват и виж какво точно искаш.ако искаш качество,то информатиката в Karlsruhe е такава.
:wink:
Просто моите 2 цента...
В българския език няма дума в множествено число, която да завършва на й.
Аватар
makeno
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 51 пъти
Благодарено: 118 пъти

Мнениеот Mishle » 26 Януари 2006, 17:56:39

giorgio написа:Хех 8O
Вие страшно ме обнадеждихте..
Значи ще трябва да се стягам с немския за изпита, чеее 4455 не са лесни оценки (поне за мен де). :roll:
Една приятелка ми казваше, че за информатика не се били много високи изискванията за език, тъй като това се води по-техническа спецялност. И можело да се влезне и с 4444 съвсем спокойно..

Вие Mishle, bgpower, makeno какво следвате и къде?
И според вас дали Карлсруе е най-доброто място за информатика?

ПС: В тази тема, към която ми бяхте дали линкче по-горе, прочетох едно изказване, че информатика не било оптимално за Германия. Така ли е? И ако да, какво тогава е най-оптимално? Мен също много ме привлича и икономиката...

ама чакай ся, ти ако не можеш 4455... :roll: нали :wink:
тя темата ти стана мн обща...и вифо и информатики и бвл-и и...
я се поразрови малко из тая секция на форума..има супер мн инфо точно по тия въпроси..и то даже наскоро с бгпауер се изказвахме по въпросите на бвл и вифо... :?
Аватар
Mishle
Роден писач
Роден писач

Мнениеот giorgio » 26 Януари 2006, 21:05:36

:) Mishle, аз ще гледам да изкарам 5555 ;)
Само трябва да се стегна малко, че както съм се разпуснаал.. но до 20 април има време.

Иначе питам и за това, каква е разликата между двете икономики BWL и VWL. И каква длъжност се заема след това, като се завърши. Мисълта ми е какво работиш.. при кое имаш най-добри възможности за развитие, кариера, ала-бала.. :P
Аватар
giorgio
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот nstoya » 26 Януари 2006, 21:42:39

Абе каквото и да завършиш винаги имаш шанс за реализация ако си добър. Е, нищо няма да ти бъде поднесено на тепсия, ама вземи се напъни и изкарай добри оценки на изпитите, покажи им една хубава биография и ги убеди че ти си правилният човек за тях, пак после им докажи че наистина е така. И така по стълбата нагоре. Ама за тая работа не трябва да се разпуска човек - не само по време на следването, ами и за ученето на немски, щото уж го знаеш, ама се стъписваш на първите лекции.

Иначе както и да избираш специалност или университет те няма да ти дадат кариерата наготово.
- Denken gefährdet die Gesundheit!
- Internet Explorer - the best browser in the world!
- Microsoft - fixing the problems you didn't have
Аватар
nstoya
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 1 път

Мнениеот Mishle » 27 Януари 2006, 16:11:19

nstoya написа:Абе каквото и да завършиш винаги имаш шанс за реализация ако си добър. Е, нищо няма да ти бъде поднесено на тепсия, ама вземи се напъни и изкарай добри оценки на изпитите, покажи им една хубава биография и ги убеди че ти си правилният човек за тях, пак после им докажи че наистина е така. И така по стълбата нагоре. Ама за тая работа не трябва да се разпуска човек - не само по време на следването, ами и за ученето на немски, щото уж го знаеш, ама се стъписваш на първите лекции.
Иначе както и да избираш специалност или университет те няма да ти дадат кариерата наготово.

мн то4но .. =D> :headbang:
//абе тия аплауси що не излизат :?: :?
Аватар
Mishle
Роден писач
Роден писач

Следваща

Назад към Образование