• Advertisement

Informatik und Wirtschaft

Напред, науката е слънце!

Мнениеот bgpower » 27 Януари 2006, 16:52:06

giorgio написа::) Mishle, аз ще гледам да изкарам 5555 ;)
Само трябва да се стегна малко, че както съм се разпуснаал.. но до 20 април има време.

Иначе питам и за това, каква е разликата между двете икономики BWL и VWL. И каква длъжност се заема след това, като се завърши. Мисълта ми е какво работиш.. при кое имаш най-добри възможности за развитие, кариера, ала-бала.. :P

nstoya ти отговори перфектно. Това със специалностите го заеби - при BWL и VWL е все едно, защото все е едно. В което и да си, ще учиш и от другото. Възможностите за развитие ги забрави, кариерата също!Концентрирай се върху следването и приема!
Аватар
bgpower
Майстор на перото
Майстор на перото

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот makeno » 27 Януари 2006, 17:54:31

като дойдеш да учиш тук има много да си сменяш мнението и да се питаш дали това което си записал е добре.но общо взето ако се учиш сериозно,то със сигурност ще стане прогресираш,независимо какво учиш.само действително да се учи.има някои записват много трудни специалности само защото е престижно,а ги мързи да учат и по цял ден се чудят какво да правят и след това се жалват като ги изпокусат на изпитите.затова,най-важното-учи
Просто моите 2 цента...
В българския език няма дума в множествено число, която да завършва на й.
Аватар
makeno
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 51 пъти
Благодарено: 118 пъти

Мнениеот nstoya » 27 Януари 2006, 20:19:29

Значи колкото до BWL и VWL мога да кажа следното:

VWL се отнася за икономиката на една страна - брутен вътрешен продукт, инфлации в цените и подобни. На базата на данните от една година можеш да направиш анализ и да предположиш как ще се развие за следващата.

BWL - ако питате мен това е продухване на устната кухина (Извинявайте на всички, дето го учат. Според мен за това се изисква талант и евала на тия дето го могат :-)). Абе овчо взето се занимаваш с продуктите на една фирма и се опитваш да ги лансираш - да убедиш клиента, че твоят продукт е най-добрият за него и да го изтъргуваш на добра цена.

Ако греша - моля поправяйте. Самата аз не съм много навътре в тематиката. Тази информация е от познати.
- Denken gefährdet die Gesundheit!
- Internet Explorer - the best browser in the world!
- Microsoft - fixing the problems you didn't have
Аватар
nstoya
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 1 път

Мнениеот bgpower » 27 Януари 2006, 21:45:09

nstoya написа:Значи колкото до BWL и VWL мога да кажа следното:

VWL се отнася за икономиката на една страна - брутен вътрешен продукт, инфлации в цените и подобни. На базата на данните от една година можеш да направиш анализ и да предположиш как ще се развие за следващата.

BWL - ако питате мен това е продухване на устната кухина (Извинявайте на всички, дето го учат. Според мен за това се изисква талант и евала на тия дето го могат :-)). Абе овчо взето се занимаваш с продуктите на една фирма и се опитваш да ги лансираш - да убедиш клиента, че твоят продукт е най-добрият за него и да го изтъргуваш на добра цена.

Ако греша - моля поправяйте. Самата аз не съм много навътре в тематиката. Тази информация е от познати.

Ако оставим това с устната кухина на страна си права:)Моето мнение е, че е все едно кое от двете ще изучаваш - един следващ Мастър в другата посока ти дава възможност да работиш каквото искаш в сферата на Икономиката.

А аз така или иначе бих препоръчал на всички искащи за учат Икономика да търсят БАКАЛАВЪРСКИ програми.
Аватар
bgpower
Майстор на перото
Майстор на перото

Мнениеот nstoya » 27 Януари 2006, 22:27:56

bgpower написа:А аз така или иначе бих препоръчал на всички искащи за учат Икономика да търсят БАКАЛАВЪРСКИ програми.

Това пък защо?
Аватар
nstoya
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот bgpower » 27 Януари 2006, 22:40:01

nstoya написа:
bgpower написа:А аз така или иначе бих препоръчал на всички искащи за учат Икономика да търсят БАКАЛАВЪРСКИ програми.

Това пък защо?

Защото това е тенденцията, и до 2 години в Германия няма никъде са има Диплом. Плюс това единната система за точки от изпитети ти позволява където пожелаеш да караш Auslandssemester. За 6 семестъра караш Бакалавър, след това се специалицираш много по-насочено, отколкото в Диплом.
Аватар
bgpower
Майстор на перото
Майстор на перото

Мнениеот nstoya » 27 Януари 2006, 22:50:06

Виж, това за точките и изпитите наистина е така. Но аз смятам, че бакалавърските програми не са доизпипани достатъчно. В момента аз съм в една такава и се оказва че цялото Диплом (8 семестъра) е съкратено и пресовано на 6 семестъра. Това което загубиха бакалаврите беше един цял семестър практика (които беше заменен само с 10 седмици, които трябваше да се направят през лятната ваканция и ако имаш да държиш някакви изпити - твой проблем - практиката трябва да се свърши до определена дата пак и с доклад на всичкото отгоре). Другото което бакалаврите загубиха беше един цял семестър да си пишат дипломната работа. Сега я пишат по време на последния семестър и паралелно на това трябва да ходят на лекции - поне три.

Така че за точките и възможностите си прав, но за съдържанието - има още какво да се направи.
Аватар
nstoya
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот giorgio » 28 Януари 2006, 02:13:27

Дам, благодаря за напътствията и разясненията :).

Иначе питам за евентуалната работа в бъдеще, за да си направя преценка доколко тя ще ми е интересна, да ми доставя удоволствие. Разбира се не бих се отказал и от една хубава кариера :).
Примерно засега интересни ми се виждат фондовите борси и организации, също така и банки.. Какво трябва да съм завършил за да работя нещо от този род 8)
Аватар
giorgio
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот bgpower » 28 Януари 2006, 10:48:13

giorgio написа:Дам, благодаря за напътствията и разясненията :).

Иначе питам за евентуалната работа в бъдеще, за да си направя преценка доколко тя ще ми е интересна, да ми доставя удоволствие. Разбира се не бих се отказал и от една хубава кариера :).
Примерно засега интересни ми се виждат фондовите борси и организации, също така и банки.. Какво трябва да съм завършил за да работя нещо от този род 8)

Или VWL или BWL с насоченост в Hauptstudium-a Финанси.
Аватар
bgpower
Майстор на перото
Майстор на перото

Мнениеот jorko » 28 Януари 2006, 13:29:03

Някой тук беше засегнал темата бакалавър срещу диплом. За да бъде някои найстина конкурентноспособен на някого с диплом ще трябва да има задължително Master of Sci. Abschluß.. Bachelor си е едно междинно ниво...А тоя Master колко струва е отделен въпрос. Иначе недостатъка на Diplom-a е, че найстина се учат много глупости....ама поне си е безплатен...
Аватар
jorko
Тукашен
Тукашен

Благодарено: 7 пъти

Предишна

Назад към Образование