• Advertisement

Икономическото обучение в Германия

Напред, науката е слънце!

Икономическото обучение в Германия

Мнениеот Sisiqna » 7 Февруари 2006, 21:58:31

Здравейте хора.
Разгледах почти всички теми и коментари в сайта Ви и най-сърдечно Ви поздравявам за това, което правите. Радвам се, че си помагате или поне се опитвате да го правите, доколкото е възможно :)
Имам една молба кам всички вас и ще бъда много благодарна ако можете да ми помогнете с каквото и да е!
Някои би ли могъл да ми препоръча Икономически Университет в Германия, където се кандидатства само с дипломата за средно образование и изпит Тойфел. Не сам запозната с това кой Университет е "добър" и си заслужава да учиш там и кой не е и затова се допитвам до вас.
Предварително Ви благодаря :) !
Sisiqna
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот makeno » 7 Февруари 2006, 22:13:24

е тука ги има всякакви специалности на английски език,където съответно приемат е с документ по английски език:
http://www.daad.de/deutschland/de/2.2.4.html
Просто моите 2 цента...
В българския език няма дума в множествено число, която да завършва на й.
Аватар
makeno
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 51 пъти
Благодарено: 118 пъти

Мнениеот makeno » 7 Февруари 2006, 22:16:41

а кой ти предлагат желаните специалности можеш самса да си провериш на:
http://www.che.de/cms/?getObject=2&getN ... getLang=de
а това са най-престижните университети за миналата година:

TU München, Universität Karlsruhe und LMU München stärkste Universitäten im CHE-ForschungsRanking
Просто моите 2 цента...
В българския език няма дума в множествено число, която да завършва на й.
Аватар
makeno
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 51 пъти
Благодарено: 118 пъти

Мнениеот Sisiqna » 7 Февруари 2006, 22:22:00

Благодаря ви за мненията! Ще погледна Университетите, които ми предложихте, но най-вероятно няма да е днес, защото познанията ми по немски език са много елементарни и ще помаля някой да ми помогне :)
Sisiqna
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот ivanzhekov » 8 Февруари 2006, 01:39:45

@Sisiqna

По принцип е трудно да избереш университет, защото в Германия няма такива изчерпателни и сериозни класации както напр. има за Американските ВУЗ-ове. На мен също ми се наложи първоначално да кандидатстваам с английски тъй като не бях много убеден в знанията си по немски. Бях приет в Уни Маагдебург в специалност Икономика и Мениджмънт с ТОЕФЛ и според мен аа и общото мнение на студентите в тази част на Германия беше че унито е на високо ниво що се отнася до Икономика. Само граада не беше до колкото си спомням нещо особено а и работа нямаше много (аако плануваш да работиш въобще) но иначе като университет и като програма ти го препоръчваам!
Успех![/quote]
ivanzhekov
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот bknf » 13 Март 2006, 15:37:13

Според мене не гледай само едната му специалност, а виж и града в които ще си. Защото там ще живееш! Има разлика, дали живееш във фулда или в мüнхен например. А за намските ти познания – и аз като дойдох тука не знаех кой знае колко немски. Важното е какво ще направиш от тая ситуация. Aко имаш желание, няма какво да те спре.
bknf
Професионалист
Професионалист

Снимки: 0
Благодарил: 286 пъти
Благодарено: 450 пъти

Обръщам се към Ivanzhekov

Мнениеот valeva » 6 Април 2006, 14:40:55

Привет. Разбрах от форума, че сте кандидаствали с английски език в Германия.Бихте ли ми помогнали с информация относно подготовката на документите, които се изискват, превод, легализация,също и за документа от Тойфел.Синът ми иска да кандидатства в Германия, с английски.Как протече цялата Ви подготовка, включително и изпращането на документите.Има ли някакви особености? Нека да обменим взаимно информация, ще Ви бъда много благодарна!!!!!
Аватар
valeva
Нов потребител
Нов потребител

Назад към Образование