• Advertisement

International University Bremen

Напред, науката е слънце!

International University Bremen

Мнениеот Ice » 17 Март 2006, 16:20:50

Здравейте! Скоро ме приеха в IUB, но се чудя до каква степен ще ми бъде полезно обучението там. Искам да уча астрономия и астрофизика, така че всеки, който може да изкаже някакво мнение за университета, моля да не се срамува и да го направи :)

Благодаря на всички предварително!
Ice
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот maramara » 20 Март 2006, 08:33:42

Здравей,

Имам приятелка в IUB, която ми каза че нивото на обучение там е много високо. Имате страхотна база, възможност за работа в кампуса и т.н. Доколкото знам ви дават даже лаптопи.

На това колко ще ти е полезно обучението не мога да ти отговоря, тя ми изглежда страшно доволна от престоя си там.

Аз също отивам в Бремен, но не в IUB :)
Аватар
maramara
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Ice » 23 Март 2006, 03:04:41

Благодаря ти, maramara!

Успех в Бремен!
Ice
Нов потребител
Нов потребител

Re: International University Bremen

Мнениеот polia » 23 Март 2006, 07:27:30

Ако не си решил 100% да следваш в Бремен, а още избираш университет, мога да ти препоръчам нашия университет - Uni Frankfurt !!! Тук работят едни от най-реномираните физици в Германия! Един от тях е Prof. Greiner, който е написал "евангелието" на теоретичната физика. Аз лично имах честта да слушам неговите лекции :-)

Успехи! :thumbleft:

Ice написа: ... но се чудя до каква степен ще ми бъде полезно обучението там. Искам да уча астрономия и астрофизика ...
Аватар
polia
Роден писач
Роден писач

Благодарено: 1 път

Мнениеот Ice » 7 Април 2006, 02:37:23

За съжаление въобще не знам немски; в International University Bremen обучението се води само на английски. Знам също, че и в университета в Лайпциг има програма по физика на английски, но един колега ми каза, че въобще не струвала. Той изгубил два семестъра там и сега се е върнал в България и започна пак отначало. Така че, основно поради това, че във Франкфуртския Университет трябва да знам немски ме спира да уча в немски държавни ВУЗ-ове.
Ice
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот polia » 7 Април 2006, 08:35:50

Аaa ясно, разбирам! Ами тогава ще трябва да търсиш действително ВYЗ на английски. Въпреки, че Prof. Greiner преподава и някои лекции на английски, но ако не знаеш немски, наистина няма смисъл!

Все пак ти желая късмет и успехи! :thumbleft:

Ice написа:За съжаление въобще не знам немски; в International University Bremen обучението се води само на английски. Знам също, че и в университета в Лайпциг има програма по физика на английски, но един колега ми каза, че въобще не струвала. Той изгубил два семестъра там и сега се е върнал в България и започна пак отначало. Така че, основно поради това, че във Франкфуртския Университет трябва да знам немски ме спира да уча в немски държавни ВУЗ-ове.
Аватар
polia
Роден писач
Роден писач

Благодарено: 1 път

Назад към Образование