• Advertisement

Кои са най-интелигентни в Европа?

Напред, науката е слънце!

Кои са най-интелигентни в Европа?

Мнениеот Yura » 27 Март 2006, 13:31:50

Имаше друга тема в която имаше доста сериозни спорове,къде обучението е по-добро,беше и спомената темата че германците са тъпи(не мога да не се съглася до известна степен),а ние сме най-умни(също има нещо вярно),както се казва "най-умни и най-красиви" :wink: Ето и едно проучване,което показва точно обратното 8O:

"Интелигентността на българите е сред най-ниските в Европа. Това сочи проучване на университета в Улстер, Северна Ирландия, информира БНР.
Коефициентът 89 нарежда българите на последно място в една група с румънците, турците и сърбите.
Най-висока интелигентност са показали германците и холандците с коефициент – 107. След тях се нареждат поляците, шведите и италианците.
Британците са на 8-мо място, а французите - на 15-то.

Проучването показва още, че мъжете са по-интелигентни от жените, а жителите на Северна Европа са развили по-голям мозък от жителите на по-южните части на континента."

За мен лично голяма глупост.нос последният абзац няма как да не се съглася 8) :D
Аватар
Yura
Модератор
Модератор

Снимки: 287
Статии: 50
Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 33 пъти

защо българите са по-умни

Мнениеот uazi » 27 Март 2006, 13:55:12

моето мнение по въпроса е, че немците могат да имат хубави познания по разни предмети, но от живота не са видяли нищо... имам предвид, че не знаят какво е да се бориш с живота - това което нас ни кара всекидневно да сме по-хитри и по-мъдри. освен това не знаят що е лайф :) кво им носи цялата интелигентност, като се прибират след работа вкъщи и се чудят кво да правят!
Аватар
uazi
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 0 пъти

Мнениеот rincewind » 27 Март 2006, 14:21:43

Ако има и връзка към страницата на тоя тест няма да е зле. Поне ще видим какви са критериите, според които е правена класацията.
Иначе противопоставянето жени мъже го подминавам, все едно че не съм го видял 8)
Аватар
rincewind
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот Yura » 27 Март 2006, 14:34:03

rincewind написа:Ако има и връзка към страницата на тоя тест няма да е зле. Поне ще видим какви са критериите, според които е правена класацията.
Иначе противопоставянето жени мъже го подминавам, все едно че не съм го видял 8)

теста дали щ его намериш не знам,но сайта е:
http://news.scotsman.com/health.cfm?id=470942006
Аватар
Yura
Модератор
Модератор

Мнениеот AnGeLy » 27 Март 2006, 15:57:34

Ние с моите колеги немци обсьдихме вьпроса и те самите се сьмняват, 4е са най умни в Европа. Особено фактьт, 4е според това проу4ване, мьжете са по умни от жените, ги карало да не вzемат насериоzно реzултатите. :D
Аватар
AnGeLy
Професионалист
Професионалист

Благодарено: 8 пъти

Мнениеот bitburger » 27 Март 2006, 17:51:34

Живял съм и в Холандия и в Германия и като гледам как са си устроили държавите като райски кътчета (особено Холандия) няма да се учудя ако наистина са и най-интелигентни в Европа. Холандците са много умели търговци. А тук в Германия пък съм бил много пъти свидетел как двама души немци обсъждат нещо, примерно бистрят политиката. Еми шапка им свалям, обсъждането е по същество, има дълбочина и е без лични нападки.
Аватар
bitburger
Тукашен
Тукашен

Благодарено: 1 път

Мнениеот gtopalova » 27 Март 2006, 20:16:01

Мммммммм да. В статията също се споменава фактора brain drain. И не случайно по-бедните страни имат по-лоши резултати. Помислете си колко български таланти са отишли да търсят признание на запад. Освен това докато не видя самия тест не вярвам на резултатите. Те всякакви самозвaнци могат да си правят каквито си искат тестове. И за капак искам да знам и кой е Auftraggeber на това проучвене: научен проект ли е що е. От един мой професор знам, че примерно когато политици им дават някакъв Auftrag си поставят и условия . Например в едно проучване за образованието в Германия са му казали, че ще отпуснат пари, но той какво ще прави какво ще струва Германия трябва да излезе поне на 2ро място в Европа.
И после върви та вярвай на всякакви проучвания.

:shock:
Аватар
gtopalova
Нов потребител
Нов потребител

МЕНСА уверява: Втори сме в света

Мнениеот makeno » 27 Март 2006, 23:08:36

МЕНСА уверява: Втори сме в света
По официални изследвания на МЕНСА сме втори по интелект в света, пред нас са само израелците. Така коментира ирландските данни Васко Василев от българското представителство на организацията на умните. Интелектът не зависи от големината на мозъка, а от способността да се реагира в необичайни ситуации, обясни той. В развитите държави на Западна и Северна Европа такива ситуации няма, защото животът е отлично подреден. Оттам е логично жителите им да затъпяват, защото средата не изисква от тях да са по-умни и да мислят гъвкаво, смята Василев. По-мъдрите хора били там, където животът е по-труден. Според члена на МЕНСА данните от ирландското изследване вероятно не са базирани на световно признати тестове за интелигентност.
Просто моите 2 цента...
В българския език няма дума в множествено число, която да завършва на й.
Аватар
makeno
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 51 пъти
Благодарено: 118 пъти

Мнениеот cvety » 27 Март 2006, 23:11:43

дали сме втори в света виж ТУК
(\ /)
(O.o)
(> <)
This is bunny. Copy him into your signature to help him take over the world.
Аватар
cvety
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Yura » 28 Март 2006, 13:03:39

не знам как учат другите,но вижте какво става при нас 8O

"Само 4% от учениците, участвали в проучването на агенция „Медиана”, могат да отговорят правилно на 11 елементарни въпроса, сред които какво е числото "пи", кой е Чарлз Дарвин, какво е Холокоста, къде е хвърлена първата атомна бомба.

Това обяви в предаването "Коритаров live" по Нова телевизия социологът от агенцията Кольо Колев.

По думите му знанията на учениците са като решетка, тъй като не се знаят основни неща. За сравнение - 87% от тях са запознати с това кой изпълнява песента "Води ме в някоя квартална кръчма", докато само 63% могат да посочат, че авторът на "Хаджи Димитър" е Христо Ботев.

Кольо Колев даде пример със собствената си дъщеря, която миналата година кандидатствала в университета с история и не знаела кога точно е Априлското въстание. Когато обезпокоеният Колев се обадил на учителката, тя го успокоила с думите "Ти си луд бе, тя е много добре, ти не знаеш останалите".

Според писателя Владо Даверов резултатите от изследването показват една константна величина, която се е наблюдавала и преди 15 години и че винаги в обществото е имало 10 - 15% интелигентни хора, като проблемът, за който трябва да се говори, е, че те сега са в чужбина, или предстои да тръгнат натам.
Аватар
Yura
Модератор
Модератор

Мнениеот bgpower » 28 Март 2006, 13:13:03

Yura написа:
Според писателя Владо Даверов резултатите от изследването показват една константна величина, която се е наблюдавала и преди 15 години и че винаги в обществото е имало 10 - 15% интелигентни хора, като проблемът, за който трябва да се говори, е, че те сега са в чужбина, или предстои да тръгнат натам.

Съгласен съм с това, и то не защото съм аз в чужбина, но според мен наистина винаги е имало умни и глупави.
Аватар
bgpower
Майстор на перото
Майстор на перото

Мнениеот pim1985 » 28 Март 2006, 14:49:37

Не че искам да обяснявам сега за теорията на конспирацията,но не смятате ли,че по-богати нации по всякакъв начин се опитват да подтиснат
по-бедните от тях.Като например ги карат да се чустват незначителни,ставащи само за мръсна работа.Понякога ми се струва,че завиждат на това,че макар и бедни,те успяват да се доказват и да се радват на живота,необременени от ежедневните порядки,превръщащи човека в робот.Не знам,може и малко първосигнално да мисля,ама това ми е мнението
pim1985
Роден писач
Роден писач

Мнениеот Luke » 28 Март 2006, 15:00:17

Първосигнално е да правиш тестове, в които има въпрос "коя от следните 4 думи е излишна", че и да сравняваш национални резултати от подобни простотии.

Изобщо не ме грее на кой колко му е коефициента на интелЕгентност, твърдост, съпротивление или вискозитет. За нация пък изобщо. Грее ме къде има 200,000 американски войници и са насочени 100ци руски ядрени бойни глави :)

Статистиката е малоумна история и изобщо не ми влиза в интересите. Както и меренето на атрибути. А да се засягам на национална принадлежност - не минава номера най-малкото защото няма някой, който да я отгатне. ;)
„Die Philosophen haben die Welt nur verschieden interpretiert, es kömmt darauf an, sie zu verändern.“
Karl Marx
Аватар
Luke
Роден писач
Роден писач

Благодарено: 1 път

Мнениеот vaxa » 28 Март 2006, 16:29:43

Luke написа:Изобщо не ме грее на кой колко му е коефициента на ... съпротивление ...

Ааа, недей така...коефициента на съпротивление е важен Изображение :D

Иначе с останалото съм съгласен :wink:
Woher soll ich wissen, was ich denke, bevor ich höre, was ich sage?
Аватар
vaxa
Тукашен
Тукашен

Мнениеот Yura » 28 Март 2006, 17:05:59

Статистическите проучвания са ясна работа,а първото както вече писах е някаква недомислица,но ворото много ме учуди,и не толкова че е проучване,или че се прави този път от бг агенция,но обърнахте ли внимание на въпросите,поблема е че и аз съм се сблъсквал с такива хора,и много,ама много ме е яд когато не се знаят най-елементарни факти от историята ни,от Българската История! :evil: същото се отнася и за литературата,жалко е че все повече и повече нивото на така наречената обща култура пада стремглаво надолу :?
Аватар
Yura
Модератор
Модератор

Следваща

Назад към Образование