• Advertisement

български юрист в Германия

Напред, науката е слънце!

български юрист в Германия

Мнениеот петя моллова » 19 Август 2014, 12:41:56

Здравейте! Много се рових в интернет, но не открих нищо по темата, за която се интересувам. Аз съм завършила право в България. С моя съпруг обаче имаме планове да емигрираме в Германия. Интересува ме, да разбера предварително, дали моята българска диплома важи в Германия и ако да какви са процедурите? Моля, ако някой знае нещо да отговори, за което предварително благодаря! Аз като цяло бях загърбила дипломата си, защото нямах надежди, че един ден ще ми потрябва в чуждата държава, но ми се възроди надеждата, когато една моя приятелка, с която завършихме заедно, замина за Норвегия и там й се открива възможност да работи по специалността.
петя моллова
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Re: български юрист в Германия

Мнениеот bknf » 19 Август 2014, 18:51:42

Дипломата, касаеща българската правна система, няма как да има практическо значение в Германия. (Rechtssprechung, понятия, закони и т.н.) Това в случая че трябва да се общува с клиенти по въпроси, засягащи немската система.
Но това е моето лично мнение, съвсем не меродавно.

Най-добре се обърни към адвокатската камара.

A eто какво намерих през гооgle:

http://www.juraforum.de/lexikon/europae ... chtsanwalt
http://www.brak.de/fuer-anwaelte/berufsrecht
http://www.justiz.bayern.de/landesjusti ... bschluesse
http://rak-muenchen.de/mitgliedschaft0/ausl-ra0
bknf
Професионалист
Професионалист

Снимки: 0
Благодарил: 276 пъти
Благодарено: 429 пъти

Мнениеот katian » 5 Ноември 2014, 17:35:18

Здравейте, Петя Какво стана с признаването на Вашата диплома! Мен ме интересува и какво стана с дипломата на Вашата приятелка в Норвегия. Може ли да ми пишете на и- мейла ми-ilina_ros@abv.bg
katian
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Мария Джигошева » 9 Ноември 2016, 11:58:58

петя моллова написа:Здравейте! Много се рових в интернет, но не открих нищо по темата, за която се интересувам. Аз съм завършила право в България. С моя съпруг обаче имаме планове да емигрираме в Германия. Интересува ме, да разбера предварително, дали моята българска диплома важи в Германия и ако да какви са процедурите? Моля, ако някой знае нещо да отговори, за което предварително благодаря! Аз като цяло бях загърбила дипломата си, защото нямах надежди, че един ден ще ми потрябва в чуждата държава, но ми се възроди надеждата, когато една моя приятелка, с която завършихме заедно, замина за Норвегия и там й се открива възможност да работи по специалността.

Здравейте Петя. Какво стана с признаването на вашата диплома в Германия?
Живо ме интересува. Завършила съм право в БГ. Работя като юрист вече 17 год.
Важно ми е да знам признава ли се нашата диплома в Германия, до колко се признава, какво може да се работи и т.н.
Много ще се радвам, ако получа отговори.
Ако желаете, може и на имейла ми - mvd.3@abv.bg

Благодаря предварително и хубав ден :)
Мария Джигошева
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот atanasova76 » 10 Юни 2017, 06:41:53

Здравейте Петя,
Как се развиха нещата с Вашата диплома, аз също се интересувам от възможностите на българската диплома по право в Германия.
Ако не Ви затруднявам бихте ли сподели, ел. поща atanasova76@abv.bg
Благодаря Ви предварително!
atanasova76
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 1 път

Мнениеот rikiking » 10 Юни 2017, 08:20:00

Мария Джигошева написа:
петя моллова написа:Здравейте! Много се рових в интернет, но не открих нищо по темата, за която се интересувам. Аз съм завършила право в България. С моя съпруг обаче имаме планове да емигрираме в Германия. Интересува ме, да разбера предварително, дали моята българска диплома важи в Германия и ако да какви са процедурите? Моля, ако някой знае нещо да отговори, за което предварително благодаря! Аз като цяло бях загърбила дипломата си, защото нямах надежди, че един ден ще ми потрябва в чуждата държава, но ми се възроди надеждата, когато една моя приятелка, с която завършихме заедно, замина за Норвегия и там й се открива възможност да работи по специалността.

Здравейте Петя. Какво стана с признаването на вашата диплома в Германия?
Живо ме интересува. Завършила съм право в БГ. Работя като юрист вече 17 год.
Важно ми е да знам признава ли се нашата диплома в Германия, до колко се признава, какво може да се работи и т.н.
Много ще се радвам, ако получа отговори.
Ако желаете, може и на имейла ми - mvd.3@abv.bg

Благодаря предварително и хубав ден :)

И това го пишат хора юристи...... Много ми е интересно, как ще се признае българска диплома по право в Германия, при положение че законодателството е различно и студент по право в България и хал хабер си няма от немските закони,които не са включени естествено в учебната програма.

Освен това българското законодателство все още не е синхронизирано напълно с европейското, та с немското ...
We can't help everyone, but everyone can help someone.
Ronald Reagan

Потребители благодарили на автора rikiking за мнението:
чнг
Рейтинг: 4%

Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 1
Благодарил: 237 пъти
Благодарено: 425 пъти

Мнениеот zlateto » 10 Юни 2017, 08:54:29

atanasova76 написа:... аз също се интересувам от възможностите на българската диплома по право в Германия.

:arrow: Anerkennungs-Finder
Когато държавата препотвърждава себе си като местопрестъпление, остава да влезе Фортинбрас и да каже това, което винаги казва: „Изнесете труповете!”

Потребители благодарили на автора zlateto за мнението:
atanasova76

Аватар
zlateto
Майстор на перото
Майстор на перото

Статии: 1
Благодарил: 133 пъти
Благодарено: 1196 пъти

Мнениеот чнг » 10 Юни 2017, 18:09:58

След българското право, идва немското право. След немското право идва, европейско право. След европейското право идва международно право. След международното право, идва едно друго право. Успех!
Имаш здраве, имаш всичко :)
Аватар
чнг
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 14 пъти
Благодарено: 6 пъти

Мнениеот rikiking » 10 Юни 2017, 21:30:31

чнг написа:След българското право, идва немското право. След немското право идва, европейско право. След европейското право идва международно право. След международното право, идва едно друго право. Успех!

Не става и всички да се дипломират в Духовната .Трябват и разните му там слуги на тоя от Пъклото - Адвокати, Прокурори,
С...... :mrgreen:
We can't help everyone, but everyone can help someone.
Ronald Reagan

Потребители благодарили на автора rikiking за мнението:
чнг

Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 1
Благодарил: 237 пъти
Благодарено: 425 пъти

Назад към Образование