• Advertisement

BWL и връзката на специалността с англ.език

Напред, науката е слънце!

BWL и връзката на специалността с англ.език

Мнениеот Apxa » 11 Април 2006, 21:39:14

Великият ми въпрос този път е защо след като се кандидатства за BWL на немски,защо някои от университетите освен DSH изискват и държан TOEFL ili SAT?Знам,че някои от предметите се изучават на английски език,това все пак е един от основните икономически езици.
Уча в езикова гимназия с първи немски и английски втори,взех си DSD изпита и съм си взела 5те нива по английски,което ми осигурява уж приемлива диплома за английски.Затова си мисля,че ще е много тъпо,ако след всичкото учене трябва да се готвя зя Toefl примерно.Та тази диплома за втори език,която езиковите гимназии ни дават,няма ли да задоволи исканията на унитата за доказателство за владеене на английския?
Аватар
Apxa
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот bgpower » 11 Април 2006, 22:40:33

Определено НЕ!За жалост е така!

То дори Тойфел е лесния вариант, ами ако поискат САТ???
Изображение

Не се притеснявайте да ми пишете, що се отнася идеи и препоръки за форумите "Спорт" и "Парти".
Аватар
bgpower
Майстор на перото
Майстор на перото

Благодарено: 0 пъти

Мнениеот Lancealot » 20 Май 2006, 09:46:10

В моя уни - Ерланген Нюрнберг следвам БВЛ и когато кандидатствах нямаше такива изисквания. Аз обаче въпреки това изпратих САЕ за всеки случай. Вече съм 2 семестер и засега само статистиката се преподава по английски учебник, както и малка част от един БВЛ изпит. Знам обаче, че след грунд ще са ти нужни добри знания по езика защото една книга по предмет със сигурност няма да е достатъчна. Най вероятно заради това искат сертификат.
Аватар
Lancealot
Тукашен
Тукашен

Благодарено: 1 път

Мнениеот Mishle » 22 Май 2006, 13:14:41

и при нас в Mannheim има промени от есенния 06/07 свързани с най-хитовата специалност - БВЛ - а именно:

1.3.1. Eignungsfeststellungsverfahren
Die Universität Mannheim führt im Rahmen der Bewerbung für den Bachelor-Studiengang "Betriebswirtschaftslehre“ gemäß § 9 der Hochschulvergabeverordnung (HVVO) ein Eignungsfeststellungsverfahren durch. Alle Bewerber müssen den Nachweis englischer Sprachkenntnisse erbringen, um am Auswahlverfahren für den Studiengang zugelassen zu werden.

Dieser Nachweis kann durch einen der folgenden Tests erbracht werden:

Test of English as a Foreign Language - Internet-Based Test (TOEFL iBT) mit mindestens 79 Punkten. Anerkannt wird auch ein TOEFL Computer-Based Test (CBT) mit mindestens 213 Punkten oder TOEFL Paper-Based Test (PBT) mit mindestens 550 Punkten. Die Testergebnisse
dürfen jeweils nicht älter als zwei Jahre sein.
Certificate of Proficiency in English (CPE) mit mindestens Level C.
Certificate in Advanced English (CAE) mit mindestens Level C.
International English Language Testing System - Academic Test (IELTS) mit mindestens Band 6.0. Das Testergebnis darf nicht älter als zwei Jahre sein.
Angesichts der Tatsache, dass Studienplatzbewerber den zu erbringenden Sprachtest bei externen Anbietern durchführen müssen und keinerlei Einflussmöglichkeit auf das Angebot an Testterminen und -orten sowie auf die Auswertung und Verschickung der Testergebnisse besteht, gilt für das Wintersemester 2006/07 folgende Ausnahmeregelung:

Alle Bewerber, die sich frist- und formgerecht beworben haben, können auch ohne das Vorliegen des Sprachtests am hochschuleigenen Auswahlverfahren der Universität Mannheim teilnehmen. Im Gegenzug wird denjenigen Bewerbern, die einen Studienplatz bekommen haben und eingeschrieben sind, die Auflage gemacht, den geforderten Nachweis englischer Sprachkenntnisse bis spätestens zum 31. Januar 2007 nachzureichen. Das Ergebnis des Sprachtests muss fristgerecht und mit dem geforderten Mindestergebnis vorliegen, andernfalls erfolgt seitens der Universität Mannheim keine Rückmeldung zum Sommersemester 2007.

защо и как..те си знаят, но потвърждава тенденцията към ''затягане'' на системата :)
Аватар
Mishle
Роден писач
Роден писач

Снимки: 0
Благодарил: 19 пъти
Благодарено: 99 пъти

Назад към Образование