• Advertisement

Късно ли е да замина за Германия?

Напред, науката е слънце!

Re: Късно ли е да замина за Германия?

Мнениеот boyko123 » 1 Юни 2016, 21:52:59

Браво на теб и успех и по-нататък!
Ако написаното от мен противоречи на здравия ви разум, вероятно е прав разумът ви ;-)
boyko123
Златен писач
Златен писач

Снимки: 1
Статии: 2
Благодарил: 751 пъти
Благодарено: 686 пъти

Re: Късно ли е да замина за Германия?

Мнениеот pinco » 2 Юни 2016, 13:57:19

Grenzganger написа:
zlateto написа:
Grenzganger написа:До болка знам какво представляват различните видове училища в Германия.

Дам вече съм спокойна за теб ... 9 и 10 клас в GrundSchule, M zwei Klasse :mrgreen:

Grenzganger написа:Питам конкретно за този тест, след 10 клас?

Mittlere-Reife-Zug / M-Zug / M-Zweig / M-Klasse

:arrow: Изпитът след 10-ти клас включва:

- Немски (писмен/устен)
- Английски (писмен/устен)
- Математика

+ изпит под формата на проект състоящ се от предметът Arbeit-Wirtschaft-Technik в комбинация c избрания професионален клон: Wirtschaft, Technik или Soziales

:arrow: Възможности с mittlerer Schulabschluss при M-Zug der Hauptschule:

Изображение

http://www.schulamt-muenchen.musin.de/i ... Itemid=106

Благодаря ви, за информативните отговори! След 1 година и няколко месеца, обстоятелствата се стокоха изключително добре за мен. Завърших Qualifizierender Hauptschulabschluss с среден успех 2,33, получих място за Ausbildung и в момента остава само Mittlere Reife. Моят съвет към всички, които са в моето положение да пробват. С желание и инат, всичко се постига. Единственото което тежи на душата ми :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: е, че всички приятели и познати не са до мен. Успех на всички, които искат да се реализират в чужбина!

Още веднъж, благодаря много на всички потребители, отговорили на комичните ми въпроси (докато четях въпросите си, се смях с глас. Чудя се аз ли сам ги писал или не) :thumbleft: :thumbleft: :thumbleft:

не разбрах, сега ли започваш аусбилдунга и как ще вземеш митлере райфе,вариантите са два в Байерн.
Quali плюс аусбилдунг е равно на Quabi и се равнява ( Bayern) на Mittlere Reife, след това BOS и взимаш Fachabitur или Allgemeine Abitur, след това можеш да следваш
Другия вариант е след Quali продължаваш в 10 клас Hauptschule M-Zweigklasse и взимаш Mittlere Reife, след това FOS и взимаш Абитур...
Ако искаш Абитур, това с аусбилдунга е по-дългия вариант, ако не добре, зависи какви ти са амбициите
pinco
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 8 пъти
Благодарено: 65 пъти

Предишна

Назад към Образование