• Advertisement

Късно ли е да замина за Германия?

Напред, науката е слънце!

Re: Късно ли е да замина за Германия?

Мнениеот daisymm » 28 Януари 2015, 23:06:37

Grenzganger написа:...Реших се февруари месец ще ставам Schuler в 9 клас.То много мислене падна, много нещо.Ще посещавам курсове по 6 часа на ден и отделно немският който ще изучавам в клас...

Не си ти, когато правиш избор, притиснат от нещо ...
Последна промяна daisymm на 29 Януари 2015, 00:43:47, променена общо 1 път
You can fool all the people some of the time, and some of the people all the time, butt you cannot fool all the people all the time (Abraham Lincoln)
Аватар
daisymm
Златен писач
Златен писач

Снимки: 9
Статии: 4
Благодарил: 1392 пъти
Благодарено: 585 пъти

Мнениеот Grenzganger » 28 Януари 2015, 23:15:58

****** написа:
Grenzganger написа:...Реших се февруари месец ще ставам Schuler в 9 клас.То много мислене падна, много нещо.Ще посещавам курсове по 6 часа на ден и отделно немският който ще изучавам в клас...

Не си ти, когато правиш избор, притиснат от нещо ...
Това окончателното ти решение ли е? Кога трябва да дадеш последно отговор?
Току-виж се появи още някой да ти каже нещо интересно...

В какъв смисъл ''притиснат от нещо'' ?!
Grenzganger
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 5 пъти
Благодарено: 4 пъти

Мнениеот daisymm » 28 Януари 2015, 23:23:03

Grenzganger написа:... В какъв смисъл ''притиснат от нещо'' ?!

:smilebox:
Последна промяна daisymm на 29 Януари 2015, 00:55:47, променена общо 2 пъти
You can fool all the people some of the time, and some of the people all the time, butt you cannot fool all the people all the time (Abraham Lincoln)
Аватар
daisymm
Златен писач
Златен писач

Мнениеот Grenzganger » 28 Януари 2015, 23:27:05

****** написа:
Grenzganger написа:... В какъв смисъл ''притиснат от нещо'' ?!

В смисъл, че изглеждаш притисна от времето. А такъв избор (защото явно вече си го направил), който ще определи следващите 5...10 години от живота ти, не се прави за 15 дни на база 15 мнения в един форум. Или си получил топ-информация на ЛС, която не е известна на широката публика?

Този ми крачка я обмислям от половин година, родителите ми са посетили една гимназия в която са говорили със съветник.И той ги е им е изяснил как стоят нещата и че възможности има много, само желание трябва. Бих искал да науча твоето мнение за заминаването ми.
Grenzganger
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот daisymm » 28 Януари 2015, 23:39:46

Grenzganger написа:...Този ми крачка я обмислям от половин година, родителите ми са посетили една гимназия в която са говорили със съветник.И той ги е им е изяснил как стоят нещата и че възможности има много, само желание трябва. Бих искал да науча твоето мнение за заминаването ми.

При този океан от информация по темата моето скромно мнение е само една нищожна капчица. :mrgreen:
Последна промяна daisymm на 29 Януари 2015, 00:56:18, променена общо 2 пъти
Аватар
daisymm
Златен писач
Златен писач

Мнениеот Grenzganger » 28 Януари 2015, 23:44:05

****** написа:
Grenzganger написа:...Този ми крачка я обмислям от половин година, родителите ми са посетили една гимназия в която са говорили със съветник.И той ги е им е изяснил как стоят нещата и че възможности има много, само желание трябва. Бих искал да науча твоето мнение за заминаването ми.

Въпросът не е колко дълго, а на база на каква информация правиш даден избор. Доколкото разбирам изборът в твоя случай не е дали да се събереш с родителите си в Германия и кога и как да го направиш, така че образованиеот ти да не бъде катастрофа.

При този океан от информация по темата моето скромно мнение е само една нищожна капчица. И въпреки неговата нищожност по обем и значение ми е необходимо огромно усилие и много мотивация, за да го формулирам. Все пак ще се напъна, ти само ми дай разумен краен срок за да ти отговоря.

Подсказка: след като ми дадеш срока ще имаш възможността да бръкнеш още по-дълбоко в кацата с меда, наречена ЗАЕДНО, т.е. ще имаш 10 мнения и най-сетне правото да изпращаш лични съобщения. Ура!

Ами мисля че утре до към обяд,ако майка не е купила билета дотогава.Ще съм ти благодарен за мнението ти!Относно кацата с меда,всеки божи ден аз бърках в нея и я ''облизвах'' Като кацата не бе само Интернет, кацата бе много мнения от много хора, учители,съветници,близки,приятели и т.н и най-важната каца е моето съзнание все пак.
Grenzganger
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот daisymm » 28 Януари 2015, 23:51:29

Grenzganger написа:...Ами мисля че утре до към обяд,ако майка не е купила билета дотогава.Ще съм ти благодарен за мнението ти!

Тази скорост зашеметява дори и спокоен играч като мен :strah:
Последна промяна daisymm на 29 Януари 2015, 00:58:08, променена общо 1 път
Аватар
daisymm
Златен писач
Златен писач

Мнениеот Grenzganger » 28 Януари 2015, 23:56:09

****** написа:
Grenzganger написа:...Ами мисля че утре до към обяд,ако майка не е купила билета дотогава.Ще съм ти благодарен за мнението ти!

Чакай, чакай... Какво искаш да кажеш с "Утре до към обяд"? Тази скорост смущава дори и спокоен играч като мен.
До утре се решава въпроса дали да пътуваш за Германия или в какво училище ще се запишеш? Мисля, че отговорът на въпроса относно смисъла за преместване в Германия е ясен. Остава въпросът в какво училище да се запишеш, нали?

И така, какво все пак трябва да се реши до утре по обед?

Ще се запиша в M zwei Klasse доколкото разбрах от нашите.Принципно от този клас в Real Schule и после дай боже Uni
Grenzganger
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот daisymm » 28 Януари 2015, 23:58:26

Grenzganger написа:...Ще се запиша в M zwei Klasse доколкото разбрах от нашите.Принципно от този клас в Real Schule и после дай боже Uni

Извинявай, но не разбрах какво трябва да се реши до утре по обед?
Аватар
daisymm
Златен писач
Златен писач

Мнениеот Grenzganger » 29 Януари 2015, 00:01:09

****** написа:
Grenzganger написа:...Ще се запиша в M zwei Klasse доколкото разбрах от нашите.Принципно от този клас в Real Schule и после дай боже Uni

Извинявай, но не разбрах какво трябва да се реши до утре по обед?

Дали да заминавам като цяло.
Grenzganger
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот daisymm » 29 Януари 2015, 00:05:08

Grenzganger написа:...Дали да заминавам като цяло.

Аха, тук няма как да ти помогна по отношение на избора. Нищо лошо не си ми направил. В крайна сметка имам все пак няколко дни, за да формулирам краткия си, но съдържателен отговор по отношение избора на училище.

Ами тогава - приятен полет!
Аватар
daisymm
Златен писач
Златен писач

Мнениеот Grenzganger » 29 Януари 2015, 00:21:19

****** написа:
Grenzganger написа:...Дали да заминавам като цяло.

Аха, тук няма как да ти помогна по отношение на избора. Нищо лошо не си ми направил. В крайна сметка имам все пак няколко дни, за да формулирам краткия си, но съдържателен отговор по отношение избора на училище.

Ами тогава - приятен полет!

Мерси и благодаря предварително отговора ти по отношение на избора на училище!
И все пак не разбрах следните думи ''Нищо лошо не си ми направил.''
Grenzganger
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот daisymm » 29 Януари 2015, 00:25:17

Grenzganger написа:...И все пак не разбрах следните думи ''Нищо лошо не си ми направил.''

Забрави за думите, разпознай ме по делата ;-)

По отношение на отговора за училищата - ще го имаш до няколко дни, освен ако междувременно не са ме баннали за непослушание, защото съм известен проблематичен потребител :-"

Потребители благодарили на автора daisymm за мнението:
Grenzganger
Рейтинг: 4%

Аватар
daisymm
Златен писач
Златен писач

Мнениеот zlateto » 29 Януари 2015, 11:12:31

Grenzganger написа:До болка знам какво представляват различните видове училища в Германия.

Дам вече съм спокойна за теб ... 9 и 10 клас в GrundSchule, M zwei Klasse :mrgreen:

Grenzganger написа:Питам конкретно за този тест, след 10 клас?

Mittlere-Reife-Zug / M-Zug / M-Zweig / M-Klasse

:arrow: Изпитът след 10-ти клас включва:

- Немски (писмен/устен)
- Английски (писмен/устен)
- Математика

+ изпит под формата на проект състоящ се от предметът Arbeit-Wirtschaft-Technik в комбинация c избрания професионален клон: Wirtschaft, Technik или Soziales

:arrow: Възможности с mittlerer Schulabschluss при M-Zug der Hauptschule:

Изображение

http://www.schulamt-muenchen.musin.de/i ... Itemid=106
Когато държавата препотвърждава себе си като местопрестъпление, остава да влезе Фортинбрас и да каже това, което винаги казва: „Изнесете труповете!”

Потребители благодарили на автора zlateto за мнението (общо 2):
estiraboyko123
Рейтинг: 8%

Аватар
zlateto
Майстор на перото
Майстор на перото

Статии: 1
Благодарил: 133 пъти
Благодарено: 1196 пъти

Мнениеот Grenzganger » 1 Юни 2016, 21:01:22

zlateto написа:
Grenzganger написа:До болка знам какво представляват различните видове училища в Германия.

Дам вече съм спокойна за теб ... 9 и 10 клас в GrundSchule, M zwei Klasse :mrgreen:

Grenzganger написа:Питам конкретно за този тест, след 10 клас?

Mittlere-Reife-Zug / M-Zug / M-Zweig / M-Klasse

:arrow: Изпитът след 10-ти клас включва:

- Немски (писмен/устен)
- Английски (писмен/устен)
- Математика

+ изпит под формата на проект състоящ се от предметът Arbeit-Wirtschaft-Technik в комбинация c избрания професионален клон: Wirtschaft, Technik или Soziales

:arrow: Възможности с mittlerer Schulabschluss при M-Zug der Hauptschule:

Изображение

http://www.schulamt-muenchen.musin.de/i ... Itemid=106

Благодаря ви, за информативните отговори! След 1 година и няколко месеца, обстоятелствата се стокоха изключително добре за мен. Завърших Qualifizierender Hauptschulabschluss с среден успех 2,33, получих място за Ausbildung и в момента остава само Mittlere Reife. Моят съвет към всички, които са в моето положение да пробват. С желание и инат, всичко се постига. Единственото което тежи на душата ми :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: е, че всички приятели и познати не са до мен. Успех на всички, които искат да се реализират в чужбина!

Още веднъж, благодаря много на всички потребители, отговорили на комичните ми въпроси (докато четях въпросите си, се смях с глас. Чудя се аз ли сам ги писал или не) :thumbleft: :thumbleft: :thumbleft:

Потребители благодарили на автора Grenzganger за мнението (общо 3):
estiraMr.Bombasticboyko123
Рейтинг: 13%

Grenzganger
Нов потребител
Нов потребител

ПредишнаСледваща

Назад към Образование