• Advertisement

Как го научихте тоя немски

Напред, науката е слънце!

Re: Как го научихте тоя немски

Мнениеот smit » 16 Декември 2013, 09:25:29

В петък го пробвах това със събтитрите от ст.150. Появиха се само на KIKA TV, но вчера вече не искаха. Пробвах и на още 5-6 програми, но без успех.
Избоените канали се гледат от Бг без проблеми на Astra 19.2°E с 90см. антена и приемник на Булсат.
smit
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 2 пъти
Благодарено: 1 път

Мнениеот daisymm » 16 Декември 2013, 11:06:16

leonard32 написа:Хора знаете ли как става да си поставя субтитри на програмата за телевизия която гледам? ...
Трябва да има нещо като телевизии за глухи, или нещо такова, ще е доста полезно да гледаш и какво ти пише отдолу.

Ние сме с конвенционална кабелна телевизия (без платени канали / пакети). При нас субтитри може да се показват само на някои от филмите, предимно във вечерните часове по канали като Pro7, Sат1 и подобни. Опцията е точно за хора със слухови увреждания, като в края на рекламните блок към филма горе вдясно се появява символ "Ухо" и номер на страницата от телетекста, след зареждането на която се показват субтитрите.

Предполагам, че доставчика на кабелната телевизия има нещо общо с тази опция, защото наши познати от квартала са при друг доставчик и имаме разлика в каналите, за които могат да се изведат субтитри.
You can fool all the people some of the time, and some of the people all the time, butt you cannot fool all the people all the time (Abraham Lincoln)

Потребители благодарили на автора daisymm за мнението:
papeshonka
Рейтинг: 4%

Аватар
daisymm
Златен писач
Златен писач

Снимки: 9
Статии: 4
Благодарил: 1392 пъти
Благодарено: 585 пъти

Мнениеот бонджорно'принчипеса » 17 Декември 2013, 05:33:03

Ichi Geki написа:Ако сте регистрирани в Arbeitsamt като търсещи работа, дори да не получавате помощи, имате право да учите безплатно немски език. Това става след като ви даде вашия съветник потребителско име и парола за jobbörse на arbeitsagentur.de След като влезете с тях се появява Lernbörse Exklusiv вдясно долу, (ако сами сте се регистрирали - не излиза, трябва Arbeitsamt-a да я активират тази опция). Има входен тест за определяне на нивото, след което се мятате да учите. Софтуера е на digitalpublishing.de Нивата са както следва: А1, А2, Б1.1, Б1.2, Б2.1, Б2.2 Хубавото е, че се учи и произношение - в проценти се показва доколко изречението е правилно изречено, а също и всяка една дума. По принцип този софтуер се продава и в Сатурн, и в МедияМаркт, ама е скъпичък - ниво Б1/Б2 (заедно са) беше май към 50 евро.

Поздрави!

Я опиши малко по-подробно как изглежда програмата? Иначе ако някой проявява интерес, имам доста работни тетрадки и учебници в електронен вид, колекционирала съм от какви ли не издателства, но става дума само за класически учебници, но просто сканирани, всякакви нива.

Също така ако може някой да препоръча хубави немски филми, ще съм много благодарна. Но да не е das leben der anderen , защото съм го гледала и да не са тъпи романтични комедии с ония смешник, който е явно е някакъв секс символ, защото играе във всяка романтична комедия.

Аз започвам да се убеждавам, че немците са с безкрайно ниски стандарти за това как чужденец говори езика им. аз с речников запас от 2000 думи и граматически познания на шимпанзе, а те ми обясняват колко добре говоря. Според мен този език няма научаване, за съжаление.
бонджорно'принчипеса
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 92 пъти
Благодарено: 71 пъти

Мнениеот zlateto » 17 Декември 2013, 16:16:58

Matthias Schweighöfer или Til Schweiger имаш предвид, и двамата са Frauenschwärme :) Наскоро гледах Eis am Stiel (Filmreihe,die aus 8 Kinokomödien besteht) :rr:
Когато държавата препотвърждава себе си като местопрестъпление, остава да влезе Фортинбрас и да каже това, което винаги казва: „Изнесете труповете!”
Аватар
zlateto
Майстор на перото
Майстор на перото

Статии: 1
Благодарил: 133 пъти
Благодарено: 1196 пъти

Мнениеот бонджорно'принчипеса » 17 Декември 2013, 16:41:07

Тил. Мацето още не го знам, готин ли е?

Не знам защо така няма енигматични немски актьори мъже...Британците са на светлинни години, сещам се за едно 10 наистина страхотни актьори - Шон Пен, Антъни Хопкинс, Джъд Ло, Даниел Дей Луис и т.н.
Аз който и филм да си пусна, от него изскача Тил, който сам себе си се каства, според мен. Може би не мога да им оценя чара, заради езиковите бариери...Слаба работа. Нещо немците изостават в културно отношение.

Това Ейс ам Щил май е поредица? Ако е така, супер, тъкмо ще има повече какво да гледам.
бонджорно'принчипеса
Роден писач
Роден писач

Мнениеот stefi7o99 » 19 Януари 2014, 13:39:40

Моля Ви помогнете ми страшно спешно ми е ! Някой добър по немски, ако може да ми преведе текста по-долу. Моля Ви наистина е много важно ! Ето и текста за превод :
" Аз и семейството ми винаги празнуваме Коледа заедно. Подготовката започва още през Ноември. Украсяваме къщата, слагаме лампички, гирлянди и играчки. Аз украсявам стаята си с коледни фигурки, свещи и различни декорации, също така слагам малко коледно дърво. Традиция е аз и брат ми да украсяваме заедно голямото коледното дърво. С мама правим коледни сладки в различни форми. На Коледа цялото семейство се събираме в къщи. Мама и аз подготвяме трапезата. Тя се състои от нечетен брой ястия, които по-често са постни. Вечерта, когато аз и брат ми си легнем да спим, мама и татко опаковат подаръците с различни цветни опаковки. След това ги слагат под елхата, за да може когато ние станем да ги намерим. В деня на Коледа отиваме на гости при леля ми, където също ни очакват подаръци. Вечерта отново се събираме всички, за да отпразнуваме Коледа. "
stefi7o99
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот zlateto » 19 Януари 2014, 15:02:42

Ich und meine Familie feiern Weihnachten immer zusammen. Die Vorbereitungen beginnen schon im November. Wir schmücken das Haus mit Lichterketten und Lametta. Die Dekoration des Weihnachtsbaumes ist Aufgabe von mir und meinem Bruder. Außerdem helfe ich meiner Mutti beim Backen von Plätzchen. Am heiligen Abend sammelt sich traditionell die ganze Familie. Eine ungerade Zahl an Gerichten wird vorbereitet. Die Gerichte sollen keine tierischen Erzeugnisse wie Fleisch, Milch, Eier usw. enthalten.
In der Nacht vom 24. auf 25. packen die Eltern die Geschenke ein und legen sie unter den Christbaum, damit wir sie am nächsten Morgen finden. Die Freude über die Bescherung ist wirklich groß. Am Weihnachten besuchen wir unsere Verwandten, gratulieren uns zur Christi Geburt und feiern bis spät in die Nacht hinein.
Когато държавата препотвърждава себе си като местопрестъпление, остава да влезе Фортинбрас и да каже това, което винаги казва: „Изнесете труповете!”
Аватар
zlateto
Майстор на перото
Майстор на перото

Мнениеот ScheissMann » 19 Януари 2014, 15:36:01

Was gehört in die Lücken?

"Ich möchte immer ___ dir bleiben, denn ___ dir zu sein ist am allerschönsten!"
a) mit/mit
b) bei/mit
c) bei/bei
Аватар
ScheissMann
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 98 пъти

Мнениеот zlateto » 19 Януари 2014, 15:46:14

c ) ;-)
Аватар
zlateto
Майстор на перото
Майстор на перото

Мнениеот ScheissMann » 19 Януари 2014, 15:59:21

a) не става ли :-k
Аватар
ScheissMann
Роден писач
Роден писач

Мнениеот zlateto » 19 Януари 2014, 16:11:16

Die Routine .... кой е верния
Аватар
zlateto
Майстор на перото
Майстор на перото

Мнениеот ScheissMann » 19 Януари 2014, 16:38:01

Lasst uns versuchen-предполагам че е отговора
Аватар
ScheissMann
Роден писач
Роден писач

Мнениеот Rosen67 » 19 Януари 2014, 17:18:27

Здравейте, нужен ми е сертификат за В2 ниво на немския език. но не успях да се справя. Може ли съвет -Как да продължа с ученето ?
Rosen67
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 6 пъти

Мнениеот бонджорно'принчипеса » 19 Януари 2014, 18:36:49

Росене, и аз сега уча за този сертификат. И при мен нещата не са добре.

Правя примерни тестове от сайта на Гьоте, също така има и книги специално за това ниво :
http://www.amazon.de/Fit-f%C3%BCrs-Goet ... 319001874X

Къде ти беше слабата част -- слушането, писането, четенето?
Слушане:
За слушането и лексиката http://www.dw.de/deutsch-lernen/nachrichten/s-8030 . Това е идеално , хем слушаш нещо интересно хем се учи език. Освен че ги чуваш, има и текстовете като пдф.
Четене:
За четенето -- за Б2 вече трябва да можеш да четеш по-неинтелектуални вестници на немски (аз не мога). Чета вестници онлайн и си превеждам ред по ред, но е трудно.

В ирц има канал, в който можеш да питаш нейтив спийкърс за конкретен проблем, някой ще ти помогне. Момчетата са много услужливи. Можеш и да си чатиш с тях, те те поправят.

http://irc.lc/Anonnet/germany/

Друг вариант е да повториш курс Б2. Те там те иподготвят и за сертификата.
бонджорно'принчипеса
Роден писач
Роден писач

Мнениеот ScheissMann » 19 Януари 2014, 21:16:15

Welche Antwort ist richtig?

"Ich mache ____ immer Sport.“
a) dienstags
b) am Dienstag
Аватар