• Advertisement

FOS/BOS

Напред, науката е слънце!

Re: FOS/BOS

Мнениеот xansko123 » 7 Март 2016, 14:15:34

Oк , някой знае ли какво точно трябва да направя за да се запиша в такова Berufschule , в Regensburg . Какви документи ще ми трябват и така .
xansko123
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот bknf » 7 Март 2016, 15:37:38

xansko123 написа:някой знае ли, какво точно трябва да направя - за да се запиша в такова Berufschule, в Regensburg. Какви документи ще ми трябват?

Най-добре да питаш не тук, а там. В съответното Berufschule, в Regensburg.

xansko123 написа:Мен ще ме приемат ли , щото съм на 17 или няма проблем и какво ниво на езика се търси?

xansko123 написа:мога ли да почна да работа нещо след като завърша?

Може да почнеш, а може и да не почнеш. Зависи от тия, които ще те избират. Ако решат че ставаш - ще те вземат.
Ако не, няма да те вземат. Зависи и от това дали има много кандидати. Но по принцип, ако не отговаряш на критериите - може да изберат някой друг. Не точно теб. За това трябва да разбереш, какви са тия критерии, какво трябва да можеш и да знаеш - и на тая основа да кандидатстваш. A ако не го можеш - да го научиш и разбереш. Освен това, като те вземат някъде - могат и да те изгонят. Ако стигнат до извода, че не ставаш. Съответно тия неща трябва сам да ги разбереш.

Потребители благодарили на автора bknf за мнението:
contraintuitive
Рейтинг: 4%

bknf
Професионалист
Професионалист

Снимки: 0
Благодарил: 276 пъти
Благодарено: 429 пъти

Мнениеот zlateto » 7 Март 2016, 19:11:29

Как да ти кажем условията, като нe знаем какъв искаш да станеш. Има около 350 професии, за които можеш да се обучаваш. При някои стига mittlere Reife, други ти искат (Fach-)Abitur.

По-горе Пинко ти е написала, че има професионални училища с различна насоченост: технически, социални, икономически.

Та къде се виждаш ти, какво ти се отдава? :)
Когато държавата препотвърждава себе си като местопрестъпление, остава да влезе Фортинбрас и да каже това, което винаги казва: „Изнесете труповете!”

Потребители благодарили на автора zlateto за мнението:
daisymm2
Рейтинг: 4%

Аватар
zlateto
Майстор на перото
Майстор на перото

Статии: 1
Благодарил: 133 пъти
Благодарено: 1196 пъти

Предишна

Назад към Образование