• Advertisement

Leistungsklasse или DSD

Напред, науката е слънце!

Мнениеот RazoR » 16 Юни 2007, 00:07:50

Sparxter написа:
RazoR написа:Четеш на глас книги в час хахах мн ефикасно няма що

На нас ни ги пускаха на CD player :P А в останалото време немкинята ни учеше на френски :D абе такова шоу като в НЕГ няма никъде просто! :D :D

А това, че пилотките са по-ученолюбиви.. спор няма! Егати и призраците бяха! Тва така да си преебеш гимназията.. пари да ти дават, пак не трябва да го правиш! Да живей шпрахето! 8)

Ахахеахаехаехеааех е тва ако не е Гросссска няма как ;) Сега, ако не ви е показала и котката си...абе рай си беше няма спор
И на нас ни пускаше ЦД аххах, при което наваксваш, ако не си се наспал през нощта :Д
Аватар
RazoR
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот Sparxter » 16 Юни 2007, 01:52:43

А genau! Toчно Грюсето беше!Ахахахахаха :lol: :D Славни времена! Голем хилеж.. Нас редовно с Кафка ни приспиваше.. :D Абе който си мисли, че у НЕГ се учи нещо тъне в голяма заблуда! :lol:
Cartman: It's a man's obligation to stick his boneration in a women's separation; this sort of penetration will increase the population of the younger generation.
Аватар
Sparxter
Роден писач
Роден писач

Мнениеот fenyx » 18 Юни 2007, 13:42:51

Дам
ми аз тая година точно завърших Лайстунга
преди две три седмици някъде беше
и абсолютно си заслужава
макар че аз съм от несериозните ученици и завърших с 3,0
повечето го докарват доста по висок успех
и да, заслужава си заради много неща
знанията са едно на ръка
обаче начина по които ги получаваш е по важен
преподавателите ми до един са изключителни хора , много коректни , приятни и ПРОФЕСИОНАЛИСТИ
може би и за това никой ,който е завършил тея паралелки не остава да следва в България и да се блъска с това, което е тук - почти никой де
просто сравнение между двеге системи не може да се прави
а относно свободното време това са си глупости - аз завърших без да си давам много зор и доста мързеливо
матурите също спокойно си ги прави човек
но си заслужава и заради знанията и заради отношението
Аватар
fenyx
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот plamcho » 4 Септември 2007, 21:53:49

Вие само за Софийската немска говорите, ами другите :roll: Аз лично съм в Бургас (ГПНЕ ест.) ама нищо не чувам за моята гимназия... Интересно ми е как стои в класациите или пред София няма шанс :? :?:
plamcho
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот kirokam » 4 Септември 2007, 22:10:35

Sparxter написа:А genau! Toчно Грюсето беше!Ахахахахаха :lol: :D Славни времена! Голем хилеж.. Нас редовно с Кафка ни приспиваше.. :D Абе който си мисли, че у НЕГ се учи нещо тъне в голяма заблуда! :lol:

А тази година аз съм при нея... При нас е Херман Хесе, но и Кафка сме чели :lol:
Само Sprach-а как ще си взема с четене на глас в часовете не ми е ясно.
ПП. Бтв, т'ва с CD-то беше най-голямата простотия. Там книгата беше прочетена, а ние следяхме текста. Изобщо доста полезно...
Иначе пък такъв добър човек рядко се среща - страшен пич е според мен.
Аватар
kirokam
Тукашен
Тукашен

Мнениеот nightrain » 5 Септември 2007, 13:40:16

аз също съм завършила лейстунгсклассе на немската в сф, не е вярно 4е може6 да забрави6 за свободно време, оставаше ми време за тренировки, 5ък и събота винаги съм излизала, свободно време не ми е липсвало никога и въпреки това имах диплома 1,2 накрая. проблемът там е 4е немците преебават понякога в оценките, просто ей така и при някои хора им се бяха заяли и си им писаха скапани оценки за митарбайт и на устните матури.че доста неща се научават и че излиза човек много по-подготвен за немски университет, не го отричам. въпреки това ако не мисли човек да у4и някаква супер елитна специалност в супер елитно уни, спокойно може да си прави шпрахдиплом, защото каквото и да си говорим със 1000-те матури не си е работа, освен това сега в последно време чувам доста лоши неща от хората дето са в лк., 4е немците били станали още по отвратителни и се заяждали много с учениците. аз лично не бих ги препоръчала тия лайстунгскласета.но както казах вече и немските учители не са тези, които бяха преди 3-4 год., тъй че моята информация може и да не е много актуална и нещата да са се променили. успех на стоящите пред избор :)
Аватар
nightrain
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 1 път
Благодарено: 3 пъти

Re:

Мнениеот bastiFan » 15 Юли 2010, 11:06:15

plamcho написа:Вие само за Софийската немска говорите, ами другите :roll: Аз лично съм в Бургас (ГПНЕ ест.) ама нищо не чувам за моята гимназия... Интересно ми е как стои в класациите или пред София няма шанс :? :?:

Най-после някой от "Гьоте"! Искам да ви попитам някой знае ли дали в Немската в Бургас има Лайстунгскласе или е само Шпрах? И задължително и е във всяка Немска гимназия да има Лайстунгскласе? Много съм се надъхала да уча намски :mrgreen: , ако някой учи в ГПНЕ в Бургас, моля да пише, ще ми е от голяма полза. Предварително благодаря! ;-)
Аватар
bastiFan
Нов потребител
Нов потребител

Re: Leistungsklasse или DSD

Мнениеот bastiFan » 20 Юли 2010, 12:21:34

Има ли нужда да се изкарва DSH, ако вече си взел DSD (имам предвид при кандидатстване в Германия дали ти трябва, или няма смисъл) ? :-k
Аватар
bastiFan
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот jorko » 20 Юли 2010, 12:28:38

bastiFan написа:Има ли нужда да се изкарва DSH, ако вече си взел DSD (имам предвид при кандидатстване в Германия дали ти трябва, или няма смисъл) ? :-k

Няма смисъл
Аватар
jorko
Тукашен
Тукашен

Благодарено: 7 пъти

Мнениеот bastiFan » 20 Юли 2010, 13:39:25

Мерси ;-)
Аватар
bastiFan
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот valer30 » 8 Октомври 2016, 15:25:30

Немската в София или Бургас са с много добро реноме. Даже Софийската НЕГ е май най-престижното училище в България. Както и да е - сега сме пред дилема къде да записваме малкия. Аз честно казано не съм много наясно с тези Leistungsklasse. Чувал съм го като термин и до колкото знам се вади престижна диплома. От друга страна и понеже имам възможността да го направя, много се чудя за някоя реномирана частна езикова гимназия. Гледам сега немска гимназия Uwekind и понеже виждам, че работят заедно с Гьоте институт за придобиване на Goethe-Zertifikat , та се чудя дали за детето няма да е по-добре да учи там.... Всяко мнение ще ми е от полза, така че стреляйте :)
valer30
Нов потребител
Нов потребител

Предишна

Назад към Образование