• Advertisement

Leistungsklasse или DSD

Напред, науката е слънце!

Мнениеот twelve » 15 Юни 2006, 13:28:10

MK2000, точно това имах предвид. По-добрата подготовка. Щото българското образование толкова е "сдало багажа", че си е истинска далавера да не ти предават български учители и то по нашата система. Добре, че завърших вече :P.

Sparxter, немската диплома не им пречи да кандидатсват в Б-я. Имам познат от Лайстунг, който в крайна сметка реши да не идва в Германия и кандидатства и влезна в СУ с математика.
Аватар
twelve
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот Ayame » 15 Юни 2006, 14:47:23

Тук по закон всеки има право да следва щом има абитура. Въпросът е само, че ако абитурата ти е слаба, чакане за приемане е дълго. Например, ако искаш медицина да следваш, а аби оценката ти е 1,7, ще чакаш 7 семестъра. Но това е само за определени специалности. Но аби с 2,5 например спокойно те приемат веднага педагогика и много други предмети. Ангели е права, че чужденците ги приемат по лесно, но аз мисля, че в този случай на Дорнрозхен е друг. Дори и с немска абитура все пак тя е чужденка и ще попадне в квотата за чуждестранни студенти, но с предимство немска абитура.
Все пак е много интересно да науча нещо за този ЛК и за немската аби в Бг. Ще съм благодарна на всеки, който пише. Също и на Дорнрозхен, ако следващата година ни пише пак и сподели.
Също така тук в добрите Унита държат не само на отлични оценки, а на личности качества и извънкласова и обществена дейност.
Ayame
Редовен писач
Редовен писач

Благодарено: 6 пъти

Мнениеот AnGeLy » 15 Юни 2006, 17:07:46

Ayame написа: Дори и с немска абитура все пак тя е чужденка и ще попадне в квотата за чуждестранни студенти, но с предимство немска абитура. ..Също така тук в добрите Унита държат не само на отлични оценки, а на личности качества и извънкласова и обществена дейност.

Не е така Ayame, с немската аби попада в квотата на немците и трябва да кандидатства 4рез ZVS, както вси4ки немци. А ние 4ужденците кандидатстваме директно в Уни-то. Аз съм с ДСД и диплома 6.00, приеха ме медицина на 4 места Германия, ако си с немско Аби и кандидатстваш 4рез ZVS имаш право само на едно място да те приемат. Освен това извънкласни дейности, практики и препоръки нямах. Моя приятелка е с диплома 5.90 без ДСД, ДАФ или ЦОП, приеха я медицина, дъжа ДСХ и по4на следване веднага. Така 4е 4ужденците имат просто по-големи шансове да попаднат в желаната специалност без да 4акат.
Аватар
AnGeLy
Професионалист
Професионалист

Благодарено: 8 пъти

Мнениеот Ayame » 15 Юни 2006, 19:29:35

Ангели, ами след като имаме толко предимство, дори по добри възможности за следване тук и от самите немци, защо тогава е тази омраза на някои от нас българите към немците като цял народ. Четох в друга тема за тази омраза и ми стана мъчно за нас българите. :cry:
Ayame
Редовен писач
Редовен писач

Благодарено: 6 пъти

Мнениеот AnGeLy » 15 Юни 2006, 23:12:53

Въпросът е не защо сме в Германия, като мразим немците, а защо вси4ки 4ужденци в Германия мразят немците.
Аватар
AnGeLy
Професионалист
Професионалист

Мнениеот liverbird » 15 Юни 2006, 23:30:16

Ами много малко хора успяват да оценяват, това което животът им дава (като шанса да са в Германия). И като се прибавят културни различия и се получава това нещо за жалост....Такъв ни е манталитетът - все да мрънкаме явно...... :?

А по темата - ами зависи в коя гимназия си.
В моята бивша гимназия, примерно, ми казаха, че даскалките почнали толкова много да изискват, че вече всички се втурнали на частни уроци и се създал мита(както и при кандидат-гимназистите), че без уроци не се избутва. Засега само половината ходели на уроци, но тази тенденция надали ще отшуми и вероятно скоро ще е прието всички да ходят на уроци(както преди години стана с кандидат-гимназистите). А това вече обезсмисля предимството на дипломата, че е безплатна. Следователно можеш да си живееш по-спокойно гимназиалните години, без да пръскаш пари за уроци, накрая да дадеш по-малко за подготовка за ZOP или DaF и пак да си влезеш без проблем в Германия. Дори да не знаеш езика перфектно пак можеш да го донаучиш като дойдеш.
Но това си е мнението ми за специалния клас в моята гимназия. Навсякъде е различно. Някъде може да е по-евтино, ефективно, приятно и полезно. Ти си преценяваш дали си струва. Най-добре е да питаш ученици от по-горните класове от твоята гимназия за това как са нещата при вас. Така ще можеш да си прецениш най-добре.
Me? No, man! I don't wanna be a God..... That is way too much pressure!

Представи се в Заедно сега

Аз използвам нашето куче-търсач. А ти?
Аватар
liverbird
Професионалист
Професионалист

Благодарено: 2 пъти

Мнениеот AnGeLy » 16 Юни 2006, 12:09:20

liverbird написа:....Такъв ни е манталитетът - все да мрънкаме явно......

Странното е оба4е, 4е не само ние мрънкаме, не си ли забелязала, 4е вси4ки 4ужденци мрънкат :? Доста странен факт :!:
Аватар
AnGeLy
Професионалист
Професионалист

Мнениеот lily12 » 22 Април 2007, 16:44:39

искам да попитам някой знае ли от къде мога да видя бившите давани изпити за специалния клас ? някакъв саит с изпитите и т.н. ?? или ако някой си спомня своя изпит да го сподели ? благодаря :)
Аватар
lily12
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот The_Warmaker » 29 Май 2007, 16:04:12

Преди 3-4 часа правих писмен за влизане в Leistungsklasse и мога спокойно да заявя, че и без изпити се влиза.. Намалили са трудността, но пък на грешка на Lückentext-a взимат по 35 стотни.. :? Whatever, май устният изпит е по-труден (или си въобразявам?).. Ще видим утре :D
Аватар
The_Warmaker
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот sslass » 9 Юни 2007, 14:47:40

а лесно ли се взема изпита или трябва много да си 4ел и въоб6те много да сис е отдавал на немския???
Аватар
sslass
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот The_Warmaker » 10 Юни 2007, 00:18:37

Честно казано използвах наученото от подготвителния клас, тъй като тогава имах супер учител :) Просто тази година не съм научил на училище нищо съществено, но и не съм ходил на уроци :) В крайна сметка не съм се отдавал на който и да е предмет. Със занижените оценки може да се влезе доста лесно (стига да си малко от средния за ГПЧЕЕ ученик). Също така и не съм се подготвял специално за него, но в крайна сметка ти сам би трябвало да знаеш колко ти трябва още за да го издържиш.
Аватар
The_Warmaker
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот stereo_girl » 15 Юни 2007, 20:41:41

Вчера имах изпит "матура" по немски (bg power знае за ккаво точно говоря), училището няма да го казвам, че ме е срам. Трябваше да почне в 7:30- вместо това учителите се появиха към някъде 8... При което всички до като чакаха отидоха да си купят нещо за пиене и съответно на тях им се дигна скандал щотот учителите ги били чакали да почне изпита... Къде в света някой чака някой друг да благоволи да се покаже за изпит, че да почне? После се оказва, че на изпита ще има компоненти, които специално учителката каза един месец по-рано, че няма да ги има.... И като повдигнах въпроса- отговорът беше, че и те едва вчера разбрали... Та започва "изпитът"... Естествено всички преписват от всякъде от всеки вкл даскалките подсказват... Толкова не им се четеше на учителките диктовката по мн пъти, че ни събраха в една стая да ни я диктуват... В самия изпит имаше 2 превода и ни казаха да превеждаме само единия... Научих, че в една друга стая са пропуснали да им го кажат,и те си превеждали и 2 текста...
The top of the cherry беше, когато една от "квесторките" висеше в стаята ми и през 2 секунди ми гледаше в листа и ме питаше тука кво съм написала, за да ходи и да го казва на еди ной си там отзад да му го диктува... и след малко пак и така, докато аз се изнервих (защо ли) и си оставих няколко празни места и си го предадох....
Аватар
stereo_girl
Роден писач
Роден писач

Мнениеот Babetka » 15 Юни 2007, 20:53:11

stereo_girl,голям ужас е бил този изпит.
Аватар
Babetka
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот RazoR » 15 Юни 2007, 21:03:08

Sparxter написа:
twelve написа: От една страна немците повече режат в оценките, но от друга учиш по-лесни неща, а не безполезните глупости от българските учебници.

Глупости говориш!!!! Скъсват им гъза от учене, името си забравят как им е и най-накрая взимат по ниска диплома от останалите.. А ако не те приемат в ДЕ, гризваш дръвцето, защото си само с немска диплома!

Абе взимат си и българска, и немска, 2 в 1 :) там повечето са от ученолюбивите така че си изкарват мн високи дипломи накрая...но ако не учиш дооста сериозно по-добре да не се прецакваш :)
Аз съм ЗА шпрах и се радвам, че не бях от ЛК...
бтв не виждам голямо предимство да ти преподават немци, аз съм имал няколко и досега не съм видял такива дето да си разбират кой знае колко от работата...
Четеш на глас книги в час хахах мн ефикасно няма що

ще видим сега как ще протече кандидатстването :roll:
Аватар
RazoR
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот Sparxter » 15 Юни 2007, 23:36:38

RazoR написа:Четеш на глас книги в час хахах мн ефикасно няма що

На нас ни ги пускаха на CD player :P А в останалото време немкинята ни учеше на френски :D абе такова шоу като в НЕГ няма никъде просто! :D :D

А това, че пилотките са по-ученолюбиви.. спор няма! Егати и призраците бяха! Тва така да си преебеш гимназията.. пари да ти дават, пак не трябва да го правиш! Да живей шпрахето! 8)
Cartman: It's a man's obligation to stick his boneration in a women's separation; this sort of penetration will increase the population of the younger generation.
Аватар
Sparxter
Роден писач
Роден писач

ПредишнаСледваща

Назад към Образование