• Advertisement

Моля за съвет!

Напред, науката е слънце!

Re: Моля за съвет!

Мнениеот andrian99 » 22 Февруари 2018, 12:10:45

Ти цялата покъщнина ли помъкна ?
andrian99
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 8 пъти
Благодарено: 5 пъти

Мнениеот Lanti » 23 Февруари 2018, 22:42:06

Провери си валидността на личните документи - лична карта, шофьорска книжка и паспорт ако имаш...

Как стои въпросът с квартира?
Lanti
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 3 пъти
Благодарено: 13 пъти

Мнениеот rotenheim » 25 Февруари 2018, 16:04:09

Здравейте!
Lanti, мерси за подсещащите въпроси. Току-що ги проверих.Личната ми карта е с валидност още 3 години, а книжката до края на другата - 2019 г.
Вълнуваме следното, ако някой е информиран, разбира се. Искат ми имунизационен паспорт, както и акт за раждане. Относно акта знам, че трябва да бъде преведен и легализиран. Но не знам как е въпросът с този имунизационен паспорт, който дори аз нямам, по-скоро не ми е воден, иначе имам всички ваксини.
БЛАГОДАРЯ на всички предварително!!!
rotenheim
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот itzo » 25 Февруари 2018, 16:20:11

Мисля, че ти трябва международен сертификат за ваксинация или профилактика. Издава се от районните здравни инспекции.
Люди холопского звания — сущие псы иногда; чем тяжелей наказание — тем им милей господа.
itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 5 пъти
Благодарено: 227 пъти

Мнениеот zlateto » 25 Февруари 2018, 17:36:29

rotenheim написа:Относно акта знам, че трябва да бъде преведен и легализиран.

Изкарай си многоезично извлечение от акт за раждане - не се превежда, не се легализира и гo приемат без проблем.

За получаване на многоезично извлечение от акт за гражданско състояние (раждане, брак, смърт), гражданинът трябва да се обърне към общината, в която се съхранява съответния акт, т.е. към съответната община, където се е родил или е сключил брак, или където е починал негов наследодател.

В профила си писал, че си от Стара Загора. Aко си се и родил там тук може да прочетеш за процедурата.

:arrow: Това представлява многоезичното извлечение от акт за раждане (Формуляр А):

:arrow: Издаване на международен сертификат за имунизации - РЗИ Стара Загора
Когато държавата препотвърждава себе си като местопрестъпление, остава да влезе Фортинбрас и да каже това, което винаги казва: „Изнесете труповете!”

Потребители благодарили на автора zlateto за мнението:
Митака ФУ
Рейтинг: 4%

Аватар
zlateto
Майстор на перото
Майстор на перото

Статии: 1
Благодарил: 133 пъти
Благодарено: 1196 пъти

Мнениеот rikiking » 25 Февруари 2018, 21:08:13

rotenheim написа: Искат ми имунизационен паспорт...

"Жълтият паспорт"се издава в България от регионалните ХЕИ или Инфекциозна Болница зад Паметника Левски.

Но не мога да разбера - поради какви причини ти го искат и то за Германия ?!!!????

Единствено и то само за някои от тропическите държави, се изисква на граница имунизационният паспорт с десетгодишна ваксинация за жълта треска... и нищо повече...???!!! Дори и да го нямаш - пак не е голям проблем.Могат да ти го издадат и на място от местните здравни служби, като си платиш ваксинацията.
/между другото се докарва перфектно на всеки модерен цветен принтер, ако не ти се занимава с излишни разправии и инжекции, няма централни регистири и не могат да го проверят дали е автентичен/.

Що се отнася до книжката - като ти изтече българската - ще си я подмениш с немска след като се мелднеш, тамън и да могат по-лесно да ти трупат точки във Фленсбург. :mrgreen:
We can't help everyone, but everyone can help someone.
Ronald Reagan
Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 1
Благодарил: 237 пъти
Благодарено: 425 пъти

Мнениеот rotenheim » 25 Февруари 2018, 21:32:15

Благодаря Ви за бързата реакция. Утре ще попитам в общината за това многоезичено извлечение. Имунизационен паспорт не знам защо ми искат, ще започвам Ausbildung, ще имам контакт с хора и вероятно ще искат да видят за някои видове ваксинации......
rotenheim
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот andrian99 » 25 Февруари 2018, 21:45:48

Ваксинациите в Германия не са задължителни.
За разлика от България.
andrian99
Тукашен
Тукашен

Мнениеот gencho » 26 Февруари 2018, 12:49:42

С сигурност в един момент ще ги интересува противо туберкулозната ваксина понеже в Германия е отречена.
Аватар
gencho
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 1 път

Мнениеот andrian99 » 26 Февруари 2018, 14:27:26

И защо да ги интересува след като е отречена.
andrian99
Тукашен
Тукашен

Мнениеот Lanti » 26 Февруари 2018, 20:51:00

За ваксините - зависи какъв Ausbildung ще правиш. Възможно е за дадената професия да трябва да те пратят на служебен лекар - Betriebsarzt. Това е често така при професии, в които има и някакви професионални заболявания.

На мен също ми искаха този имунизационен картон в университета. Ваксините са вписани или в бебешкия ти картон, или в новите жълти тефтерчета...Или ако нямаш нито едно от двете под ръка - в районното ХЕИ или здравна агенция....абе там където водят на отчет ваксините, правени в детските градини и училища. Аз нямах всичко нанесено в картона и затова майка ми извади сертификат с ваксините от ХЕИ. Моят сертификат е на български и английски издаден. Беше абсолютно достатъчен за Betriebsarzt в Германия.
Lanti
Тукашен
Тукашен

Мнениеот Lanti » 26 Февруари 2018, 20:53:24

И за някои професии в Германия е нужна ваксина за Хепатит Б. В България преди не е била част от календара, аз поне я нямах...направиха ми я тук и по желание за Хепатит А.
Lanti
Тукашен
Тукашен

Мнениеот rotenheim » 27 Февруари 2018, 18:34:58

Днес си направих имунизационния паспорт- УРАААА, т.е нанесоха ми ваксините от здравната карта, която ми е от преди 100 години :))).
Lanti, аз си направих и 3-те дози от ваксината за хепатит Б. Тъй като не бях сигурен дали там ще ми я сложат безплатно или трябва да си я заплатя, реших това да стане тук, в БГ, тъй като е доста по-евтина.
Искам да ви попитам нещо. Когато стъпахте на немска земя, колко време ви трябваше, за да свикнете с езика, имахте ли дискомфорт в началото с него? Имам един добър приятел, който завърши там. Доста добър беше, но ми каза, че 3-4 месеца му е отнело, за да влезе в час...знам, че при всеки е различно, но все пак.......събирам мнения за успокоение :))))
rotenheim
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот AsenIlievvv » 28 Февруари 2018, 01:32:14

Здравейте,

Не знам дали попадам на точното място, най-вероятно не, но съм в безисходица и търся мнения и съвет от всевъзможни места. Попаднах на финансова фирма BROKER DEFENSE, които ми гарантираха, че не са поредните измамници и ще ми помогнат, за да не попадна на такива. Та ето я накратно и историята ми- родом не съм не съм от София, но преди известни години се преместих тук, за да изкарвам достатъчно средства, за да изхранвам семейството си. Имах определена сума пари(спестена), която исках да инвестирам в покупката на собствено жилище. Та... започнах да търся варианти за закупуването на апартамент и тъй като не исках да попадам на поредните измамници се обърнах към въпросната фирма, за да ми съдействат и гарантират, че изборът ми е правилен. В началото всичко беше ок, до момента, в който не ми поискаха 30 % от сумата, която съм вложил - освен тези, които съм им заплатил..... Сега към днешна дата тези 30% са удържани и не знам по какъв начин бих могъл да си потърся правата. Моля, за съвет, в случай че някой се е сблъсквал с подобна ситуация и тази фирма.
AsenIlievvv
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот rikiking » 28 Февруари 2018, 06:06:24

AsenIlievvv написа:Здравейте,

Не знам дали попадам на точното място, най-вероятно не, но съм в безисходица и търся мнения и съвет от всевъзможни места. Попаднах на финансова фирма BROKER DEFENSE, които ми гарантираха, че не са поредните измамници и ще ми помогнат, за да не попадна на такива. Та ето я накратно и историята ми- родом не съм не съм от София, но преди известни години се преместих тук, за да изкарвам достатъчно средства, за да изхранвам семейството си. Имах определена сума пари(спестена), която исках да инвестирам в покупката на собствено жилище. Та... започнах да търся варианти за закупуването на апартамент и тъй като не исках да попадам на поредните измамници се обърнах към въпросната фирма, за да ми съдействат и гарантират, че изборът ми е правилен. В началото всичко беше ок, до момента, в който не ми поискаха 30 % от сумата, която съм вложил - освен тези, които съм им заплатил..... Сега към днешна дата тези 30% са удържани и не знам по какъв начин бих могъл да си потърся правата. Моля, за съвет, в случай че някой се е сблъсквал с подобна ситуация и тази фирма.

Като гледам на кой акъл си , ми е чудно само как не са ти взели още и останалите 70 %.
We can't help everyone, but everyone can help someone.
Ronald Reagan
Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 1
Благодарил: 237 пъти
Благодарено: 425 пъти

ПредишнаСледваща

Назад към Образование