• Advertisement

Моля за съвет!

Напред, науката е слънце!

Re: Моля за съвет!

Мнениеот itzo » 28 Февруари 2018, 08:59:14

Защо оставам с впечатление, че си подарил някаква сума пари на някой "инвестиционен посредник", който ги е профукал на борсата? Какво общо има апартаментът?
Люди холопского звания — сущие псы иногда; чем тяжелей наказание — тем им милей господа.
itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 5 пъти
Благодарено: 227 пъти

Мнениеот Митака ФУ » 28 Февруари 2018, 09:20:34

AsenIlievvv написа:Здравейте,

Не знам дали попадам на точното място, най-вероятно не, но съм в безисходица и търся мнения и съвет от всевъзможни места. Попаднах на финансова фирма BROKER DEFENSE, които ми гарантираха, че не са поредните измамници и ще ми помогнат, за да не попадна на такива. Та ето я накратно и историята ми- родом не съм не съм от София, но преди известни години се преместих тук, за да изкарвам достатъчно средства, за да изхранвам семейството си. Имах определена сума пари(спестена), която исках да инвестирам в покупката на собствено жилище. Та... започнах да търся варианти за закупуването на апартамент и тъй като не исках да попадам на поредните измамници се обърнах към въпросната фирма, за да ми съдействат и гарантират, че изборът ми е правилен. В началото всичко беше ок, до момента, в който не ми поискаха 30 % от сумата, която съм вложил - освен тези, които съм им заплатил..... Сега към днешна дата тези 30% са удържани и не знам по какъв начин бих могъл да си потърся правата. Моля, за съвет, в случай че някой се е сблъсквал с подобна ситуация и тази фирма.

Сега един съвет от мен, който ти гарантира, че след 30 години няма да получаваш стомашни спазми, като се сетиш как са
те измамили!

..................................................................................................
....................................................................................................
....................................................................................................

p.s. И не забравяй, че само се шегувам!!!
Аватар
Митака ФУ
Редовен писач
Редовен писач

Снимки: 0
Благодарил: 107 пъти
Благодарено: 46 пъти

Мнениеот rotenheim » 28 Февруари 2018, 10:55:25

Хора, активно действам по списъка с документи, които трябва да подготвя за Anmeldung-а в Berufsfachschule-то. Писали са ми следното, копирано е:
- ggf. Führungszeugnis (werden Sie dann mit Unterstützung der Einrichtung in Deutschland beantragen)
- ärztliche Bescheinigung (werden Sie dann mit Unterstützung der Einrichtung in Deutschland beantragen)

Доколкото разбирам, свидетелство за съдимост и такова от лекар, ще ми бъдат направени в Германия, със съдействието на институцията, в която ще работя. За медицинското съм съгласен, ама това за съдимостта.....как ще стане, не знам...?! Какво мислите?
Danke предварително!
rotenheim
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот rikiking » 28 Февруари 2018, 11:17:56

rotenheim написа:Хора, активно действам по списъка с документи, които трябва да подготвя за Anmeldung-а в Berufsfachschule-то. Писали са ми следното, копирано е:
- ggf. Führungszeugnis (werden Sie dann mit Unterstützung der Einrichtung in Deutschland beantragen)
- ärztliche Bescheinigung (werden Sie dann mit Unterstützung der Einrichtung in Deutschland beantragen)

Доколкото разбирам, свидетелство за съдимост и такова от лекар, ще ми бъдат направени в Германия, със съдействието на институцията, в която ще работя. За медицинското съм съгласен, ама това за съдимостта.....как ще стане, не знам...?! Какво мислите?
Danke предварително!

В общината където си се мелднал. Казваш на лелката че ти трябва Führungszeugnis, плащаш 13 Евро и почваш да го чакаш по пощата . Между една и четири седмици за издаване и получаване, понякога ги губят и няма обявен телефон на Bundesamt-а für Justiz в Бон на който да можеш да направиш справка. Ако не получиш документчето до две седмици, единственият ти избор е да отидеш пак в общината и да питаш докъде са я докарали с процеса по издаване и изпращане,пък те оттам нататък да контактуват службата в Бон по някакви си техни неведоми пътища и начини и да ти връщат информация.... Пореден ярък пример за немската "оправия".
В твоя случай обаче ако посочиш в Antrag-a като получател името на Berufsfachschule-то което го изисква, ще пратят Führungszeugnis-а директно там. И което е за предпочитане и сякаш е по-сигурно, отколкото да го чакаш по пощата на твоя адрес.

Иначе българско свидетелство за съдимост се вади за половин час без никакво протакане и ако ти го признаят швабите, най-добре си го извади от Бг, още повече че досега си бил български резидент,а не немски.
We can't help everyone, but everyone can help someone.
Ronald Reagan
Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 1
Благодарил: 237 пъти
Благодарено: 425 пъти

Мнениеот rotenheim » 29 Март 2018, 09:08:12

Привет на всички!
Вече съм в Германия от седмица. Преди да започне Ausbildung-а трябваше да уредя следните неща:
- да си направя адресна регистрация; направена!
- да си отворя сметка в някоя банка; направено в Hypovereinsbank!
- да избера здр. каса; избрах AOK!
- да отида до Finanzamt; Тук идва и въпросът ми. Това, за което се ходи там, за Steuernummer ли е? Когато попитах на информация, жената ми обясни, че такъв имам от предишна заетост и той не се променя. Разпечата ми го. На него беше изписано стария ми адрес в Бг. Тя разясни, че трябва да минат няколко дни от адресната регистрация и с нея той ще бъде променен. Въпросът ми е трябва ли според вас да отида пак, след като го имам този номер и само от това ли се нуждае човек, когато дойде в Де, знаете как е в началото, като муха без глава.....Благодаря Ви!
rotenheim
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот onufriy » 29 Март 2018, 11:00:16

Не. Междувременно работодателят ти комуницира директно с данъчното по местоживеене. Ако се притесняваш, питай след две седмици счетоводителката, дали всичко е наред.
onufriy
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 169 пъти
Благодарено: 284 пъти

Предишна

Назад към Образование