• Advertisement

Училища / Училищна система / Германия

Напред, науката е слънце!

Re: Училища / Училищна система / Германия

Мнениеот AXRAX » 8 Август 2016, 21:05:08

Здравейте,
днес след като се нарових в нета за училища ми изкочи лек въпрос и той е : що за животно е Berufsfachschulen ? Имам чувството че е някакво професионално училище със статут на полувисше или колеж .... а може би съм в голяма заблуда . Моля ако има някой който е запознат със случая Berufsfachschulen да даде малко светлина :) .... Благодаря
AXRAX
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот onufriy » 8 Август 2016, 22:08:48

Това е нещо като техникум, демек Ausbildung, без да ти трябва работодател. По-скоро ПУЦ.
onufriy
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 169 пъти
Благодарено: 284 пъти

Мнениеот bknf » 8 Август 2016, 22:49:19

AXRAX написа:що за животно е Berufsfachschulen ? Имам чувството че е някакво професионално училище със статут на полувисше или колеж

Нещо e такова (от гоогле)
Прикачени файлове
bknf
Професионалист
Професионалист

Снимки: 0
Благодарил: 276 пъти
Благодарено: 429 пъти

Мнениеот ScheissMannn » 8 Август 2016, 23:11:27

И такова :-s
Аз съм само един "Приятел на Мъдростта"
Аватар
ScheissMannn
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 10 пъти
Благодарено: 11 пъти

Мнениеот aneta moneva » 18 Януари 2017, 09:51:24

Здравей те на всички! Предстой ни преместване в Германия с децата ми при таткото и имам някой притеснения.Дъщеря ни тази година ще завърши 10 клас тук в България.Дотук изчетеното от форума стигнах до извода че ще бъде трудно да продължи обучението си в Германия...защото не знае езика .Спряли сме се на вариянта да продължи обучението в Бг самостоятелна форма и се явява на изпити и същевремено да живее в Германия с нас...но не знам това дали ще бъде проблем дали няма да я задължат да се обучава в Германия!
aneta moneva
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 3 пъти

Мнениеот pinco » 18 Януари 2017, 15:46:00

aneta moneva написа:Здравей те на всички! Предстой ни преместване в Германия с децата ми при таткото и имам някой притеснения.Дъщеря ни тази година ще завърши 10 клас тук в България.Дотук изчетеното от форума стигнах до извода че ще бъде трудно да продължи обучението си в Германия...защото не знае езика .Спряли сме се на вариянта да продължи обучението в Бг самостоятелна форма и се явява на изпити и същевремено да живее в Германия с нас...но не знам това дали ще бъде проблем дали няма да я задължат да се обучава в Германия!

много добро решение...
в различните провинции има различен шулпфлихт, т.е. задължително ходене на училище, обикновено 9, в някои 10 год., но за всеки случай питайте в шуламт по местоживеене, а и си вземете документ от БГ, че ще продължи образованието си там
pinco
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 8 пъти
Благодарено: 65 пъти

Мнениеот aneta moneva » 18 Януари 2017, 16:52:18

Благодаря ви за съвета ...мисля че това ще бъде най -правилното решение в нашият случай ...както казахте таткото ще отиде и ще попита дали може да стане по този начин защото другият вариянт да я върнат една или две години ми се струва доста неправилно ..
aneta moneva
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот olga » 18 Януари 2017, 17:03:05

Никой не може да те задължи да учиш повече от Hauptschule.

Потребители благодарили на автора olga за мнението:
aneta moneva
Рейтинг: 4%

Аватар
olga
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 1
Благодарил: 213 пъти
Благодарено: 173 пъти

Мнениеот olga » 19 Януари 2017, 14:22:41

ANALFATAL написа:
olga написа:Никой не може да те задължи да учиш повече от Hauptschule.

Не те задължава,но с това килийно Hauptschule после отиваш директно да лъскаш тоалетните.За друго едва ли ще те наемат.

Въпросът беше затова, дали има Schulpflicht, защото момичето ще си учи в БГ по индивидуален план.
Аватар
olga
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот aneta moneva » 19 Януари 2017, 20:34:35

Да съгласна съм че е редно и ще бъде добре за нея да учи и вземе немска диплома но проблемът е в това че тя не знае езика и както казах не смятам за удачно да я върнат една или две години назад при положение че и остават две години да завърши средно образование ...тя е с преспектива след това да кандидатсва в университет и да продължи образувамието си...стига да няма проблем с това че има Бг диплома а не немска...дано не е проблем..
aneta moneva
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот zlateto » 4 Февруари 2017, 12:19:59

Добро образование от самото начало. Информация за новодошли в Мюнстер родители

За семейства, които идват да живеят в Мюнстер, много неща в града са нови. Ако идвате от чужбина, Вие най-вероятно не познавате немската образователна и училищна система. Тази брошура обединява информация за общинските предложения относно грижа, образование и подпомагане на Вашето дете.

• Какви са възможностите за грижа за малки деца?
• В кое училище може да отиде моето дете?
• Как функционира училищната система?
• Къде и как се учат децата на немски език?
• Какво мога да направя, когато моето дете се нуждае от специална подкрепа?

_____________________________________________________________________________________________________________

След основното училище

Kратка информация относно изборa нa училищe за продължаване на образованието в Офенбах (Хесен).
Когато държавата препотвърждава себе си като местопрестъпление, остава да влезе Фортинбрас и да каже това, което винаги казва: „Изнесете труповете!”

Потребители благодарили на автора zlateto за мнението:
boyko123

Аватар
zlateto
Майстор на перото
Майстор на перото

Статии: 1
Благодарил: 133 пъти
Благодарено: 1196 пъти

Мнениеот вили бони » 4 Февруари 2017, 20:36:55

pinco написа:
aneta moneva написа:Здравей те на всички! Предстой ни преместване в Германия с децата ми при таткото и имам някой притеснения.Дъщеря ни тази година ще завърши 10 клас тук в България.Дотук изчетеното от форума стигнах до извода че ще бъде трудно да продължи обучението си в Германия...защото не знае езика .Спряли сме се на вариянта да продължи обучението в Бг самостоятелна форма и се явява на изпити и същевремено да живее в Германия с нас...но не знам това дали ще бъде проблем дали няма да я задължат да се обучава в Германия!

много добро решение...
в различните провинции има различен шулпфлихт, т.е. задължително ходене на училище, обикновено 9, в някои 10 год., но за всеки случай питайте в шуламт по местоживеене, а и си вземете документ от БГ, че ще продължи образованието си там

Дали наистина съществува вариант,децата да си завършат в България като самостоятелна форма без да учат в Германия.Имам същия проблем за решаване.Дъщеря ми е в 9 клас .Предстои ни местене в Ноимаркт.
вили бони
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти

Мнениеот ScheissMannn » 5 Февруари 2017, 03:43:59

Не си заслужава да местите децата си в Германия по средата на ученето им в България [-X Врътката е следната при подобна ситуация....... . Децата нека си изкарат училището в България и през това време , да зубрят немски език , след завършване в Бълагрия с добри оценки , да се запишат в Германия ,да си продължат ученето :kniga: Да покажат на Германците, защо ние Българите , сме с един час напред , пред Германците :-s Фил шпас ли беше на немски #-o
Аз съм само един "Приятел на Мъдростта"
Аватар
ScheissMannn
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 10 пъти
Благодарено: 11 пъти

Мнениеот olga » 5 Февруари 2017, 11:45:08

[list=][/list]
ScheissMannn написа:Не си заслужава да местите децата си в Германия по средата на ученето им в България [-X Врътката е следната при подобна ситуация....... . Децата нека си изкарат училището в България и през това време , да зубрят немски език , след завършване в Бълагрия с добри оценки , да се запишат в Германия ,да си продължат ученето :kniga: Да покажат на Германците, защо ние Българите , сме с един час напред , пред Германците :-s Фил шпас ли беше на немски #-o

И като се премести цялото семейство в Германия детето само ли да остане в България ?!

Не знам дали имаш деца, но много обичаш да даваш тъпи съвети.
Аватар
olga
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот rikiking » 5 Февруари 2017, 12:07:19

вили бони написа:Дали наистина съществува вариант,децата да си завършат в България като самостоятелна форма без да учат в Германия.Имам същия проблем за решаване.Дъщеря ми е в 9 клас .Предстои ни местене в Ноимаркт.

Напълно споделям мнението на колегата ScheissMann,че е по-добре децата да завършат средното си образование в България и след това да продължат в Германия. Ако имате стари родители в България, които могат да се грижат за децата и са в състояние да ги контролират,ми се струва много по-разумно и отговорно решение.

Не ви съветвам да записвате децата в държавно училище в Германия, преди да сте проучили основно какви учители има и какви деца учат там,може и всичко да мине нормално, но може ако ударите късмета след три години като завършат да не ги познаете това вашите деца ли са или някакви дивни татуирани наркомани с петнайсет обици на езика и веждите и преждевременно забременяла щерка от съученик, който се казва Мустафа Чауш ](*,)
Не забравяйте,че в Германия дори и да се опитате да ги вкарате в релси или недай боже ударите шамар на собственото си дете, ще дохвърчат поне пет кукумявки от три различни Югендамта и други организации и може даже да ви отнемат родителските права, ако решат че не възпитавате децата си съобразно техните разбирания и предписания.
We can't help everyone, but everyone can help someone.
Ronald Reagan

Потребители благодарили на автора rikiking за мнението:
ScheissMannn

Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 237 пъти
Благодарено: 425 пъти

ПредишнаСледваща