• Advertisement

Следване в Германия с английски

Напред, науката е слънце!

Re: Следване в Германия с английски

Мнениеот childish » 11 Март 2011, 19:22:23

Здеавейте!
Пиша тук,защото ми заключиха темата. Надявам се,ако някой има някаква информация, от тези които са кандидатсвали или ще кандидатстват за АНГИЙСКИТЕ програми в Германия да сподели. Въпросът ми беше дали трябва да се заверява някой от документите за кандидатстване в Немското посолство? Например CAE сертификата,как точно трябва да се представи? С копие,заверено от нотариус или по друг начин? Аз питах някои от университетите,но не са ми отговорили и се притеснявам да не закъснея със сроковете. Видях,че за немските програми тепбва да се заверяват документите в посолството, но в сайтовете на университетите, в които ще кандидатствам никъде не пише такова нещо. Пише само копия, и ако са превеждани да са удостоверени,че са вярни с оригинала.

Благодаря предварително!
childish
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот lubo_kranchew » 12 Март 2011, 01:35:36

childish написа:Здеавейте!
Пиша тук,защото ми заключиха темата. Надявам се,ако някой има някаква информация, от тези които са кандидатсвали или ще кандидатстват за АНГИЙСКИТЕ програми в Германия да сподели. Въпросът ми беше дали трябва да се заверява някой от документите за кандидатстване в Немското посолство? Например CAE сертификата,как точно трябва да се представи? С копие,заверено от нотариус или по друг начин? Аз питах някои от университетите,но не са ми отговорили и се притеснявам да не закъснея със сроковете. Видях,че за немските програми тепбва да се заверяват документите в посолството, но в сайтовете на университетите, в които ще кандидатствам никъде не пише такова нещо. Пише само копия, и ако са превеждани да са удостоверени,че са вярни с оригинала.

Благодаря предварително!

На английския сертификат им прати най-обикновенно копие, няма нужда да е преведено на немски и от там не е нужно да е легализирано. При записването в университета ще трябва да им покажеш оригинала. При мене беше така с TOEFL. ;-)
http://youtube.com/watch?v=Ur6Lxi8RNb4
Crosby's hard wrist shot fooled San Jose goalie Brian Boucher to a 2-1 victory over the Western Conference-leading Sharks :)
You have to expect things of yourself before you can do them.(Michael Jordan)
Аватар
lubo_kranchew
Роден писач
Роден писач

Благодарено: 7 пъти

Мнениеот jvarsano » 14 Март 2011, 16:01:02

Да, и аз смам същия проблем за сертификата (CAE). То е ясно, че няма нужда от превод на немски, при положение че кандидатствам за програма на английски, но дали трябва са се легализира от обикновен нотариус или трябва да се ходи до консулството? И също някой знае ли дали академичната справка трябва също както дипломата да се носи в София или няма смисъл като се има в предвид, че аз веднага след като ми издадат дипломата ще им я пратя допълнително?
jvarsano
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 1 път

Мнениеот Estufa » 11 Юни 2011, 12:39:44

Здравейте!
Аз подадох тази година и съм приета в Хале. Академичната справка си я преведох при заклет преводач на немски, а другите документи ми бяха на английски (мотивационно писмо, сертификат и т.н.). Не съм ги заверявала в посолството, но на академичната справка и сертификата направих копия при нотирус. Сега ще изпращам и дипломата си, която също ще преведа и заверя при нотариус. Това е :)
Estufa
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот jvarsano » 13 Юни 2011, 18:24:20

Сега ще изпращам и дипломата си, която също ще преведа и заверя при нотариус.

Получихте ли си вече дипломите?? Нашите още ги бавят, заради някакви проблеми с хорариумите ](*,) А иначе, доколкото знам, не може само да се преведе и завери дипломата. Смисъл, не знам при теб как е, но гледай да не вземат да ти върнат документите или нещо от тоя род : /
jvarsano
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот crisbeto » 15 Септември 2011, 17:05:25

Здравейте :)
Тази година ще съм абитурент и след това смятам да продължа образованието си в Германия и имам няколко основни въпроса:

*За сега съм харесал два университета:TUM и TUHH.Първо за TUM не можах да намеря какви са изискванията за кандидатстване(ето сайта ако някой може да ги намери: http://portal.mytum.de/welcome/document_view? ), второ:За TUHH ги намерих но пише че ми трябва "abitur" или "Feststellungsprüfung" ако някой може да ми разясни какво са и дали задължително трябва да съм ги изкарал.Някъде четох че "abitur" представлява нещо като нашите матури.Ето сайта и на TUHH с изискванията http://www.tu-harburg.de/alt/tuhh/educa ... ments.html

*Ще ми трябва някакъв друг сертификат за език (имам 101 на TOEFL)

*Горе-долу до кога са сроковете за подаване на документи

*Дали има някакви други документи или сертификати които съм пропуснал.

ПП:Забравих да добавя че смятам от тези International програми които са 2-3 години на английски и остатъка на немски
crisbeto
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Patchev » 15 Септември 2011, 19:13:26

То си го пише бе човек.

Applicants should hold a general university entrance qualification, referred to in Germany as the “Abitur”.

В Германия се признават нашите дипломи от училище в 90% от случаите(да не кажа повече).
Patchev
Редовен писач
Редовен писач

Благодарено: 27 пъти

Мнениеот crisbeto » 15 Септември 2011, 19:58:58

Patchev написа:То си го пише бе човек.

Applicants should hold a general university entrance qualification, referred to in Germany as the “Abitur”.

В Германия се признават нашите дипломи от училище в 90% от случаите(да не кажа повече).

](*,) Извинете не съм го дочел това "referred to in Germany".
crisbeto
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот malingerer » 20 Септември 2011, 22:15:37

Здравейте, засега съм се ориентирала към следване в Германия с английски, специализацията, която съм си избрала е Aviation Management, но единственото, което открих е университета в Östrich Winkel. Има ли някой, който има някаква информация относно университета като качество и възможности за реализация и т.н. или познава някого, който е следвал там, с една дума - някакви мнения относно European Business School (Germany). Намерих някои неща в интернет, главно статистики, но като цяло информацията е доста противоречива и не се отнася конкретно за тази специализация. Пък и си е друго, ако има кой да сподели впечатления. :) Също така, доколкото успях да изровя, това е единствения университет в Германия с тази специалност, която да е изцяло (или поне в по-голямата си част) на английски, така че тук ще се радвам да ме опровергаете. :)

Поздрави ^^
Аватар
malingerer
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот childish » 21 Септември 2011, 10:24:06

Здравей!
Нямам мн инфо по отншение на университета, но ти загледа ли се по-подробно в изискванията http://www.ebs.edu/index.php?id=10680&L=1&MP=4034-11517, ◦A business work placement lasting several weeks is recommended , и това ти е още преди да почнеш да учиш там. А иначе и таксата е доста солида,ако за теб това има голямо значение, понеже мисля, че е частен уни (5,750 EUR per semester)
childish
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот crisbeto » 21 Септември 2011, 10:58:45

Някой може ли да препоръча добра фирма за изпращане на документи в Германия?
За сега намерих само http://www.study-experts.com/ , но не ми отговарят на e-mail-а и не мога да намеря телефон за контакт.
crisbeto
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот sidebo » 21 Септември 2011, 22:12:46

crisbeto написа:Някой може ли да препоръча добра фирма за изпращане на документи в Германия?
За сега намерих само http://www.study-experts.com/ , но не ми отговарят на e-mail-а и не мога да намеря телефон за контакт.

Заповядай http://www.uni-assist.de/ :)
Аватар
sidebo
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот crisbeto » 21 Септември 2011, 22:42:01

sidebo написа:
crisbeto написа:Някой може ли да препоръча добра фирма за изпращане на документи в Германия?

Заповядай http://www.uni-assist.de/ :)

Благодаря! Можете ли да ми дадете обаче някой на българска фирма?
crisbeto
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот sidebo » 21 Септември 2011, 23:11:45

Нямам координати на български фирми, а и честно казано им нямам доверие много.. особено след като разгледах сайта на посочената по-горе фирма [-(
Аз лично ще се доверя на uni-assist тъй като за FH подаването на документи става чрез тях и ще се възползвам да ми изпратят документите и до някое и друго Uni ;-)
Аватар
sidebo
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот crisbeto » 22 Септември 2011, 08:44:01

А също имам още един въпрос:за немските университети(TUM и TUHH най-вече) трябват ли мотивационни писма или препоръки?
crisbeto
Нов потребител
Нов потребител

ПредишнаСледваща

Назад към Образование