• Advertisement

Следване в Германия с английски

Напред, науката е слънце!

Re: Следване в Германия с английски

Мнениеот malingerer » 22 Септември 2011, 21:08:40

childish написа:Здравей!
Нямам мн инфо по отншение на университета, но ти загледа ли се по-подробно в изискванията http://www.ebs.edu/index.php?id=10680&L=1&MP=4034-11517, ◦A business work placement lasting several weeks is recommended , и това ти е още преди да почнеш да учиш там. А иначе и таксата е доста солида,ако за теб това има голямо значение, понеже мисля, че е частен уни (5,750 EUR per semester)

Боже, наистина трябва да се науча да гледам навсякъде и всяко нещо - изобщо не бях забелязала нулата и запетайката в таксата на университета. :) Май ще се наложи леко преориентиране. Мерси много ^^

И имам още един въпрос, който е доста глупав, ама не ми е ясно и предпочитам да питам - при някои университети, за Admission Mode пише следното: selection by the HEI. Какво ще рече това ХЕИ? Извинявам се за глупавия въпрос отново... :-k
Аватар
malingerer
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот VY » 18 Ноември 2011, 23:26:51

malingerer написа:
childish написа:
И имам още един въпрос, който е доста глупав, ама не ми е ясно и предпочитам да питам - при някои университети, за Admission Mode пише следното: selection by the HEI. Какво ще рече това ХЕИ? Извинявам се за глупавия въпрос отново... :-k

Това означава, че подборът на студенти се прави от самия университет - hochschuleigenes Zulassungsverfahren. Това пише, като заредиш страницата на немски, а не на английски. Как точно изглежда абревиатурата на английски не мога да ти кажа, не знам толкова английски. Малко късно видях въпроса ти, дано преди това си получил отнякъде отговора.
VY
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 11 пъти
Благодарено: 24 пъти

Мнениеот gaburanka » 16 Януари 2012, 12:43:45

Здравейте!Искам да запиша магистратура по психология на английски.Можете ли да ми препоръчате някои университети,които предлагат моята специалност?
gaburanka
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 2 пъти
Благодарено: 1 път

Мнениеот prikazka » 21 Януари 2012, 23:25:50

Добър вечер,

прерових страницата на ДААД, която е дадена по-нагоре, но не мога да намеря нищо , което да ми върши работа.
Търся университет за учене на информатика (бакалавър) на английски. Част от университетите, които излизат, са с такса над 5000 евро, други не са точно информатика /програмиране.
Дали някой може да ми помогне? Може и да не търся правилното заглавие на специалността.
Благодаря и приятна неделя!
prikazka
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 4 пъти

Мнениеот iniuta » 22 Януари 2012, 00:01:35

gaburanka написа:Здравейте!Искам да запиша магистратура по психология на английски.Можете ли да ми препоръчате някои университети,които предлагат моята специалност?

LMU например.
Аватар
iniuta
Златен писач
Златен писач

Снимки: 256
Благодарил: 173 пъти
Благодарено: 202 пъти

Мнениеот SebOwl » 30 Януари 2012, 20:51:01

Здравейте

В момента съм първи курс в ТУ София, но честно казано не съм особено доволен от нивото и по-скоро възможностите за реализация. Затова обмислям дали да продължавам тук или да се откажа от една година и да опитам да кандидатсвам за инженерна специалност в Германия. За жалост немкия никога не ми е бил силен, въпреки че го уча от 5ти клас. Имам някави базови знания, но незнам дали и след ускорен курс биха ми стигнали за А2 или Б1. Единствените два избора са в Дуисбург Ессен и http://www.tuhh.de за mechanical engenering или general engenering, поне толкова успях да намеря.
Можете ли да ме посъветвате
1. Дали има смисъл да стоя тук още 3 години и след това да продължа с магистратура в Германия?
2. Ако прекъсна тук, това ще окаже ли някаво влияние върху кандидастването ми (академична справка за семестрите изкарани в ту или по-високи семестриални такси, право на общежитие ) , задължително ли е да уведомявам университетите за това?
3.Възможно ли е да се вземе А2 поне само с ускорен курс и ако може да ми препоръчате някой. А дори и да взема сертификат незнам дали 1 година обучение на английски ще ми е достатъчна за да усвоя немския до университетско ниво.
4.При 98т TOEFL, оценки по физика - 5,67 математика - 5,75 матура Мат.- 5,78 и среден успех 5,49 имам ли изобщо шанс да се класирам в тези университети.
SebOwl
Нов потребител
Нов потребител

Кандидатстване за Магистър с английски

Мнениеот batalizator » 4 Март 2012, 17:06:00

Здравейте! В момента съм 3ти курс в Стопанска академия гр. Свищов, уча Международни икономически отношения. След завършването ми, бих искал да продължа с магистратура в Германия на английски език. Нещо като International Business, European Management или подобно.
Моля, колегите от форума да помогнат с всякаква информация относно изискванията, процеса по кандидатстване, необходими документи и всичко, което би трябвало да знам.
Главно ме интересува дали се кандидатства тази година за прием есен 2013, или другото лято, но дори и да е следващата година, пак бих започнал да събирам информация още от сега. Все още не съм изкарал никакъв езиков сертификат, а с английския език се справям добре.
Ако някой вече има подобна информация, ще се радвам ако сподели университети, в които се изучават споменатите специалности, също и таксите и продължението на обучението (защото разходите по време на обучението са от значение).
Благодаря на всички, които ще се отзоват! А аз сега се заемам с прочитането на подобни теми из форума, ако има такива.
Бъдете здрави!
batalizator
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот ver4u » 11 Февруари 2013, 10:39:36

Здравейте,
Завърших бакалавър в СУ–специалност,която е създадена преди по- малко от 10 год.,магистратура реших да уча в Германия. Въпросът ми е трябва ли да търся продължение на моята специалност в Германия или мога да запиша,която специалност си харесам?
ver4u
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот makeno » 11 Февруари 2013, 11:24:11

Трябва да е близка специалност, не може от бакалавър философия да учиш магистър медицина примерно. Най-добре питай в съответното уни. Иначе мога да дам пример за инженерните специалности. След бакалавър инженер може да се направи Aufbaustudium по икономика.
Просто моите 2 цента...
В българския език няма дума в множествено число, която да завършва на й.
Аватар
makeno
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 51 пъти
Благодарено: 118 пъти

Мнениеот ivelin123 » 20 Август 2013, 20:53:57

Здравейте. Сега ще съм 11 клас и мисля като завърша да кандидатствам в Германия. В момента уча в икономическа гимназия със специалност счетоводство и искам да продължа да следвам с тази специалност. Мисля да започна да уча английски, защото ми е по-добър. Можете ли да ми препоръчате няколко университета в Германия в които може да се влезе с английски ? Сега знам само за Mannheim. Също така се интересувам и какъв е нужният успех от дипломата ? Има ли значение, че ще завърша средно специално ?
ivelin123
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот rosen.95 » 10 Октомври 2013, 21:13:02

Здравейте, тази година ще кандидатствам в Германия и съм се насочил към английските специалности с компютри. Имам две неща, които са ми неясни обаче, защото четох тук темата и се разрових доста из унитата. Първият от тях е дали ми трябва изобщо академична справка, след като ще имам изкарана диплома при кандидатстването (но пък ще е в последния момент близко до 15.07 заради бавното превеждане и легализиране от министерството...)? А вторият ми въпрос е, когато кандидатствам, за специалности ли кандидатствам или за университети и ако ме приемат си избирам специалности?

Благодаря предварително :)
rosen.95
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот VY » 17 Октомври 2013, 13:49:28

ivelin123 написа:Здравейте. Сега ще съм 11 клас и мисля като завърша да кандидатствам в Германия. В момента уча в икономическа гимназия със специалност счетоводство и искам да продължа да следвам с тази специалност. Мисля да започна да уча английски, защото ми е по-добър. Можете ли да ми препоръчате няколко университета в Германия в които може да се влезе с английски ? Сега знам само за Mannheim. Също така се интересувам и какъв е нужният успех от дипломата ? Има ли значение, че ще завърша средно специално ?

В Германия се учи основно на немски. Има и специалности на английски, но са много ограничени. При положение, че тепърва ще почваш да учиш английски, защо не почнеш направо с немски?

Къде точно в Манхайм видя бакалавърска специалност "Счетоводство" на английски? В Университета няма такова нещо, не и в бакалавърските програми. А и няма изобщо специалност "Счетоводство" в немските университети. Дали ще специализираш счетоводство си зависи изцяло от теб, това се случва в процеса на следването, като си избереш такива изпити. Но това не става в самото начало, а обикновено в летния семестър на 2-та година.

Специално в Манхайм, икономическите специалности са:
Betriebswirtschaftslehre (най-общо "Икономика на предприятието")
Volkswirtschaftslehre - "Икономика на народното стопанство"
Wirtschaftsinformatik - "Икономическа информатика"
Wirtschaftsmathematik - "Икономическа математика"
Wirtschaftspädagogik - "Икономическа педагогика"

Най-масово се учи първото, BWL. Тъй като има доста книги и материали на английски, се иска добро познаване и на английски език, който немците така и така си учат в училище.

Ако си добър с икономическите дисциплини започвай яко с езиците, без тях няма да стане.
VY
Тукашен
Тукашен

Мнениеот VY » 17 Октомври 2013, 13:52:29

rosen.95 написа:Здравейте, тази година ще кандидатствам в Германия и съм се насочил към английските специалности с компютри. Имам две неща, които са ми неясни обаче, защото четох тук темата и се разрових доста из унитата. Първият от тях е дали ми трябва изобщо академична справка, след като ще имам изкарана диплома при кандидатстването (но пък ще е в последния момент близко до 15.07 заради бавното превеждане и легализиране от министерството...)? А вторият ми въпрос е, когато кандидатствам, за специалности ли кандидатствам или за университети и ако ме приемат си избирам специалности?

Благодаря предварително :)

Кандидатстваш за специалност, разбира се. В конкретен университет. Не ти трябва академична справка, като се организираш добре, ще успееш да си вземеш дипломата, да я преведеш и да я пратиш навреме за 15.07. Всички, които са искали, са успяли, стига да са си взели матурата преди това.

Дори и да следваш на английски, немски пак ще ти е нужен. Все пак ще живееш в Германия.
VY
Тукашен
Тукашен

Мнениеот razorxt » 29 Октомври 2013, 11:48:47

Здравейте на всички! Тази година съм 4-ти курс бакалавър "машинно инженерство" в ТУ-Варна и искам да уча магистратура в Германия. Насочил съм се към следните специалности (подредени са по желяния):

1.Computational Mechanics - ТУ Мюнхен
2.Automotive Engineering (MSc) • FH Aachen - University of Applied Sciences
2.Master of Science in Transportation Systems - ТУ Мюнхен

Английски съм учил усилено в гимназията, но определено ще трябва подготовка за ТОЕФЛ. Немския ми беше втори чужд език но там помня само най-основните работи... демек нищо. Мисля да посещавам курсове по немски колкото да имам понятие какво се случва около мен.
Има ли някой който учи/учил/има познати в посочените университети и да каже как е там? И как става точно процедурата с дипломата, че доколкото знам дипломите в нашия университет се раздават другата година? Да ми препоръчате агенция за изпращане на документи във Варна? Ще приемам всякакви препоръки, че съм объркан малко #-o
razorxt
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот slance123 » 12 Януари 2015, 13:52:04

Здравейте,

Виждам,че темата отдавна не е активна. Аз се дипломирах бакалавър по икономика тази година и съм се насочила да следвам в Германия на английски , по точно в ЛМУ Мюнхен. Има ли някой,който е минал по този път и може да ми даде някакяви съвети или някой,който знае нещо по тази тема? Ако има други кандидатстващи нека пишат!
Объркана съм най-вече от процеса с документите ... страх ме е да не изпусна нещо,което ще е важно ... :(

Потребители благодарили на автора slance123 за мнението:
Буквоядец
Рейтинг: 4%

slance123
Нов потребител
Нов потребител

Предишна

Назад към Образование