• Advertisement

Практика - дискусия

Напред, науката е слънце!

Практика - дискусия

Мнениеот citizen » 19 Февруари 2005, 23:01:01

Някой от студентите в Германия са задължени по време на следването да правят практика в някаква фирма. Тук е мястото където може да се споделят всякакви информации като линкове към уебстраници със обяви за места за практика или лични препоръки, преживявания и т.н., но който има по-конкретни въпроси отнасящи се до личната му практика нека в друга тема, тази да я оставим за обща информация.
Аватар
citizen
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот jiji » 19 Април 2005, 19:53:31

az iskam da napravia zapitvane kam vsi4ki tezi, koito sa pravili ve4e praktika tuka v deutschland...
po prinicp v mnogo universiteti v hauptdiploma se iziskva hauptdiplom praktika, koiato e 20 sedmici (na primer v universität stuttgart)
tova zna4i- gore dolu 5 meseca, praktikata e vollzeit (8 4asa na den)
togava kak stoiat ne6tata s arbeitserlaubnis-a? po princip imame pravo na 3 meseca vollzeit job...praktikata broi li se kam tezi 3 meseca? ili e otdelno?
bi bilo naistina mnogo tapo ako taz praktika triabva da se pravi razkasana v prodaljenie na 2 godini zaradi na6ia za sajalenie ograni4en arbeitserlaubnis...
Аватар
jiji
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот deyan » 19 Април 2005, 22:33:08

Nyamam problema i ne znam detaili, ala dosega ne sam chul nyakoe ot studentchetata okolo men da prawi 2-godishni praktiki. Ochewidno ima mehanizam, koito pozwolyawa da se raboti full. Ala otgoworat na tozi wapros sledwa da bade potarsen, da rechem, w otdela za chujdestranni studenti kam saotwetnoto uni.
Jelaya kasmet i uspeh na wsichki studenti, koito tryawba da se preboryat s namiraneto na poziciya za tazi zadaljitelna praktika! Kato che li towa nai-mnogo gi mori. Ala, koi e kazal, che namiraneto na rabota e lesna rabota...
Kasmet oshte wednaj! Kasmet i na nas, koito tryawba da si namerim rabota ne zashtoto tryawba da prawim praktika, a prosto zashtoto tryawba da si namerim rabota :)) !
deyan
Роден писач
Роден писач

Благодарено: 5 пъти

Мнениеот Al_Bundy » 20 Април 2005, 18:36:24

Задължителна за следването практика не се брои, т.е. 90-те дни си остават непокътнати(освен това много често заплащането е символично).
Ако правиш практика по собствена инициатива, която не стои в съответния Studienordnung, се приспада към 90-те работни дни.
It's A Bundyful Life...
Аватар
Al_Bundy
Тукашен
Тукашен

Мнениеот Wiguru » 15 Май 2005, 11:25:19

Да добавя: Ако практиката не е по собствена инициатива, няма абсолЮтно никакви удрьжки. Затова - пазарете се :)
В Bosch, Stuttgart и околностите в момента безпроблемно взимат в пове_ето филиали. Заплащането е около 640 Евро на месец. Това, разбира се, не е много, но в сравнение с други фирми е доста добре.
Аватар
Wiguru
Тукашен
Тукашен

Мнениеот naddya » 20 Юни 2005, 20:18:25

Na stranicata na mejdunarodnata programa International Studies in Engineering na Uni Duisburg-Essen ima informaciq za praktikite po vreme na sledvane. Otnasqt se do nashiq universitet, no vse neshto shte e polezno i za uchashtite v drugi VUZ-ove. Uspeh!
http://www.fb9dv.uni-duisburg.de/ise/in ... index.html
Аватар
naddya
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 5 пъти
Благодарено: 4 пъти

това си 3аслужава да се види

Мнениеот tanita » 20 Юни 2005, 22:32:59

Вижте та3и страница. Много е ценна според мен.

http://www.dgb-jugend.de/UNIQ1119299469 ... 8082A.html
tanita
Тукашен
Тукашен

Благодарено: 2 пъти

Мнениеот Orel_S_Oriz » 4 Юли 2005, 20:10:42

Видях темата, но при мен има следния проблем с тази практика. Във формуляра на университета, в който искам да кандидатствам (Braunschweig) има отделна точка за Vorpraktikum и във фирмата където ми попълваха документите ми казаха, че е задалжително да имам такава предварителна практика и мен ме интересува наистина ли е задалжително да имам такава практика, за да мога да кандидатствам????
Аватар
Orel_S_Oriz
Роден писач
Роден писач

Снимки: 2
Благодарил: 115 пъти
Благодарено: 60 пъти

Мнениеот citizen » 5 Юли 2005, 16:34:59

Orel_S_Oriz написа:Видях темата, но при мен има следния проблем с тази практика. Във формуляра на университета, в който искам да кандидатствам (Braunschweig) има отделна точка за Vorpraktikum и във фирмата където ми попълваха документите ми казаха, че е задалжително да имам такава предварителна практика и мен ме интересува наистина ли е задалжително да имам такава практика, за да мога да кандидатствам????

щом пише, значи трябва
Аватар
citizen
Роден писач
Роден писач

Мнениеот Orel_S_Oriz » 6 Юли 2005, 08:36:24

Наистина трябва citizen! Но след като приятели от Германия се обадиха за повече информация се оказа, че практиката не е задължително да я имаш преди кандидатстването, но трябва да се направи до 3-тия - 4-тия Semester. Но не може и без нея! :)
Аватар
Orel_S_Oriz
Роден писач
Роден писач

Снимки: 2
Благодарил: 115 пъти
Благодарено: 60 пъти

Мнениеот Rince » 6 Юли 2005, 09:47:14

и за пореден път - зависи от унито :) .На мен ми я искаха при записването още и ми казваха,че не мога да я правя по-късно... та значи както навсякъде до сега се казва/пише комуникирай директно с унито,което те интересува чрез емайл или телефон, за да си сигурен в информацията и да не се притесняваш,че са някакви слухове :wink:
Успех
Аватар
Rince
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 1 път
Благодарено: 3 пъти

Мнениеот citizen » 7 Юли 2005, 01:06:36

Orel_S_Oriz написа:Наистина трябва citizen! Но след като приятели от Германия се обадиха за повече информация се оказа, че практиката не е задължително да я имаш преди кандидатстването, но трябва да се направи до 3-тия - 4-тия Semester. Но не може и без нея! :)

ловя се на бас, че и това го пише някъде в документите за кандидатстване, ала кой да го чете...
Аватар
citizen
Роден писач
Роден писач

Мнениеот damyan » 25 Август 2005, 10:17:07

Podobno e polovenietio pri Maschninenbauer-ite w Karlsruhe. Tam se iska zadylvitelno praktika do 3 semestyr mislq beshe. Tyj kato obuchenieto im e dosta intenziwno( pylno s razni CAD-kurscheta i Uni-Praktikum-shturotii) ne ostawa wreme dori wyw wakanciite za neq. Zatowa e VELATELNO da e naprawena oshte predi pyrwiq semestyr. W nachaloto i na men mi se struwashe stranno, no towa da stroish mercedesi qwno ne e shega rabota :)

Damyan

Orel_S_Oriz написа:Наистина трябва citizen! Но след като приятели от Германия се обадиха за повече информация се оказа, че практиката не е задължително да я имаш преди кандидатстването, но трябва да се направи до 3-тия - 4-тия Semester. Но не може и без нея! :)
damyan
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот bgpower » 28 Април 2006, 15:51:36

Абе вие тук според мен малко не доизяснявате нещата...

значи аз хубаво съм си писал в бланката за кандидатстване къде съм работил преди това. Ама сега повреме на обучението се изисква мисля(в Хауптщудиума) съвсем друга практика, като за приемането ти за такава (БМВ, Сименс и тн) трябва дори 3ма професори персонално да те препоръчат... е кажете ми как да стане това аджеба, като сме 300 човека специалност.
Изображение

Не се притеснявайте да ми пишете, що се отнася идеи и препоръки за форумите "Спорт" и "Парти".
Аватар
bgpower
Майстор на перото
Майстор на перото

Мнениеот krasiva_p » 29 Април 2006, 10:27:48

едно не доразбрах-може ли някой да ме светне:

ако унито и специалността ти не включва с задължителната програма изискването за практика, то тогава часовете, в коит си работиш по 8h на ден ти се броят за тея коит са ти разрешени във визата, макар и това да е ниско bzw. неплатена практика????
krasiva_p
Нов потребител
Нов потребител

Следваща

Назад към Образование