• Advertisement

Питане относно приемния изпит DSH

Напред, науката е слънце!

Re: Питане относно приемния изпит DSH

Мнениеот caroline_ » 20 Декември 2013, 11:12:55

belodreshka написа:Разбира се, след като университетът ти даде статус на Шпрахстудент, вече се водиш сус студентски права и работиш както другите студенти. А пък след 3 месеца се надявам да паднат и ограниченията, тогава няма значение дали си студент.

Какво имаш предвид, би ли пояснила?
Благодаря!
Аватар
caroline_
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 4 пъти
Благодарено: 2 пъти

Мнениеот makeno » 20 Декември 2013, 12:48:59

caroline_ написа:
belodreshka написа:Разбира се, след като университетът ти даде статус на Шпрахстудент, вече се водиш сус студентски права и работиш както другите студенти. А пък след 3 месеца се надявам да паднат и ограниченията, тогава няма значение дали си студент.

Какво имаш предвид, би ли пояснила?
Благодаря!

Sprachstudent-ите се водят със статус на нормални студенти. А след 10 дни ще може да работиш съвсем легално и по колкото искаш и горният въпрос вече няма да е актуален за нас, българите. :)
Просто моите 2 цента...
В българския език няма дума в множествено число, която да завършва на й.
Аватар
makeno
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 51 пъти
Благодарено: 118 пъти

Мнениеот caroline_ » 20 Декември 2013, 19:31:45

Можеш ли да подхвърлиш линк с новините/измененията на законите - нещо за по-подробна информация. O:)
Аватар
caroline_
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 4 пъти
Благодарено: 2 пъти

Мнениеот copland » 20 Декември 2013, 21:13:31

I have the simplest tastes. I am always satisfied with the best.
Аватар
copland
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 56 пъти
Благодарено: 64 пъти

Мнениеот MartMan » 3 Май 2015, 14:40:38

Привет на всички!Някой ходил ли е на DSH в Софийски университет ?Горе долу как протича изпита?Разбрах,че изпита е по-лесен от Даф,обаче явно не е много популярен.В нета няма информация от хора,които са се явили или бещанднали изпита и никакви мнения относно сложността на компонентите и т.н... това което намирам аз са единствено 2,3 примерни теста,всеки е коренно различен от останалите...Ще съм благодарен на всеки,които сподели как преминава изпита,труден ли е много или сходен с примерните в нета и т.н
MartMan
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот p0litov » 15 Юни 2015, 00:32:41

Здравей,
Аз съм се явявал на изпита в СУ и смея да твърдя,че не беше по-различен като трудност от примерните изпити в нета. Изпитващата идва от Уни-Мюнстер и целият изпит се подготвя и проверява от тях. Не мисля,че DSH е по-лесен от DAF, но това си е лично мнение :) Изпита премина нормално, събраха ни около 40-45 човека в една голяма зала. За хьорферщеена гледай да седнеш по-напред, че не се чуваше мн добре на задните чинове :mrgreen: Устния изпит беше доста лесен и общо взето изпитващата се опитваше да улесни разговора (нямаше забиващи въпроси и тн. ). Надявам се да съм ти помогнал :)
p0litov
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Предишна

Назад към Образование