• Advertisement

Informatik an der FH Aachen oder an der TU Darmstadt?

Напред, науката е слънце!

Мнениеот jemand » 14 Януари 2008, 23:23:21

Аз говорих за момичета като цяло в моя възрастов диапазон :lol: :D :D не съм казал само българки :)!
Аватар
jemand
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот theripper » 14 Януари 2008, 23:34:53

isisito написа:А какво стана с дилемата Informatik an der FH Aachen oder an der TU Darmstadt?

Еми още си е дилема ... но нещо почва да клони в ползва на унито особено заради един пост на @Mottor който преобърна нещо в мен :) .. а именно :
Mottor написа:Ако искаш да работиш във фирма като Microsoft, ще се запишеш в най елитното Uni и ще се скъсаш от учене. Ако очакваш, че ще те научат всичко в училище, много се лъжеш. Трябва да учиш всичко сам. Има достатъчно документация в Интернет. Освен това през тези години ще се хванеш да работиш към някоя софтуерна фирма. Така пък ще знаеш нещата на практика.Това е пътя. Забрави за FH.
Информатиката е за хора, които могат сами да учат. Защото спреш ли да учиш, докато работиш като програмист, си мъртъв програмист..

elle написа:Извинявай за въпроса ама.. ти отиваш да си вземеш образованието или да ходиш по гаджета? Защото ако заминаваш заради първото, то момичетата само ще те разсейват. Избери най-тежкото yни, изтормози се без жени и постоянно над учебниците, пък после се върни в Бг и ... здравей живот 8)

Ами причината естествено поради която отивам там е образованието. Не мисля, че който и да е може да издържи 5 години без дори да излезе на кафе ... каквото и да си говорим никой не може без социални контакти и другото което е, ако си хванеш сериозна приятелка не мисля че ще имаш проблеми с ученето ... просто трябва да знаеш къде е границата :). А и за сега плановете ми не са след ученето да се връщам веднага в България ... така че евентуално след тези 5 години аз вече примерно не уча и нямам нито приятелка нито други приятели какво ще правя там сам самичък и само работата ми.

lubo_kranchew написа:В който и да е технически университет женската квота все ще е трагична. Препоръчвам в добавка курс по френски или модерни танци - на такива места е лудница. :wink:

Е това сериозно като бях малък си мислех, че се случва единствено по филмите :D .
Аватар
theripper
Тукашен
Тукашен

Мнениеот theripper » 24 Август 2008, 11:54:22

Здравейте,
Значи приет съм Информатика в Уни Карлсруе и ТУ Дармщат. От RWTH Аахен не е дошъл още отговор, но за всеки случай ще им се обадя в университета да ги попитам. Така главният ми въпрос е относно бакалавърската степен Информатика в тези 3 университета. Има ли много голяма разлика в обучението и къде мислите според вас е по-добре. Аз лично като че се насочвам към Дармщат основно заради плюса, че там вече няма семестриални такси. За сега мисля първо къде ще завърша бакалавър, магистратура мога да направя някъде съвсем другаде. Другото което също би оказало влияние върху избора ми е може би наличието на работа, понеже ще се налага да поработвам.
Мерси предварително
Аватар
theripper
Тукашен
Тукашен

Мнениеот RazoR » 24 Август 2008, 16:33:08

A защо просто не погледнеш каква е програмата в 3те унита???
Не вярвам някой да се наеме да чете вместо теб.
Аватар
RazoR
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот theripper » 24 Август 2008, 18:50:43

Еми пробвах, но не мога да намеря програмите на Карлсруе и Аахен.
Аватар
theripper
Тукашен
Тукашен

Мнениеот RazoR » 24 Август 2008, 19:18:34

Аватар
RazoR
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот onufriy » 25 Август 2008, 07:27:59

Чакай сега и аз да се намеся. Моттор е прав за елитните университети, ама големите фирми си избират от най-добрите най-добрите. Аз като те гледам как не можеш да си намериш програмата или формата за кандидатстване в общежитие, имам своите съмнения, че точно ти ще попаднеш в горната група.

По темата за Юни или ФХ. В университета ще учиш бакалавър, 6 семестъра. Във ФХ са осем, като имаш две практитки по един семестър и дипломнтата ти, ако не си хептен захлупен, пак е в индустрията. Ако толкова те блазни акакдемичната кариера, след това си записваш master по абсолютно същия начин.

В университета не преподават по-ширикообхватно. В университета (както и във ФХ между другото) преподават глупости, дето през живота няма да ти потрябват. Само че в университета лекции-упражнения = 3-1. Очаква се сам да разбереш как се решава диференциял, integral, какво е контекстна граматика или как се обхожда граф.

Както и да е, ако се решиш за ФХ: Ако има кой да те издържа, запиши ФХ Фуртванген, ако ли не, ти трябва по-голям град - Щутгарт, Мюнхен и пр.
onufriy
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 176 пъти
Благодарено: 296 пъти

Мнениеот theripper » 25 Август 2008, 20:19:41

onufriy написа:Чакай сега и аз да се намеся. Моттор е прав за елитните университети, ама големите фирми си избират от най-добрите най-добрите. Аз като те гледам как не можеш да си намериш програмата или формата за кандидатстване в общежитие, имам своите съмнения, че точно ти ще попаднеш в горната група.

По темата за Юни или ФХ. В университета ще учиш бакалавър, 6 семестъра. Във ФХ са осем, като имаш две практитки по един семестър и дипломнтата ти, ако не си хептен захлупен, пак е в индустрията. Ако толкова те блазни акакдемичната кариера, след това си записваш master по абсолютно същия начин.

В университета не преподават по-ширикообхватно. В университета (както и във ФХ между другото) преподават глупости, дето през живота няма да ти потрябват. Само че в университета лекции-упражнения = 3-1. Очаква се сам да разбереш как се решава диференциял, integral, какво е контекстна граматика или как се обхожда граф.

Както и да е, ако се решиш за ФХ: Ако има кой да те издържа, запиши ФХ Фуртванген, ако ли не, ти трябва по-голям град - Щутгарт, Мюнхен и пр.

Извинявай ама тва, че си градиш впечатления на това какво намирам и какво не в немските сайтове не е добра преценка къде ще попадна, защото честно казано не съм свикнал да се ровя в сайтове на немски, но пък и това че не съм намерил нещо не знам какво общо има. Изобщо не знам как си правиш тези преценки ...
А темата за ФХ или Уни вече е преиключена и е добре да видиш защо съм я подновил ... Явно ти самият не можеш да проумеш нещо - вече споменах, че съм приет в УНИВЕРСИТЕТ...
Общо взето въпроса ми е дали си заслужава бакалавър в Дармщат и след това живот и здраве магистър в някое по-елитно Уни в Америка.
Аватар
theripper
Тукашен
Тукашен

Re: Informatik an der FH Aachen oder an der TU Darmstadt?

Мнениеот StevenBax » 9 Май 2022, 09:47:06

Прикачени файлове
StevenBax
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот StevenBax » 13 Май 2022, 02:48:20

Прикачени файлове
StevenBax
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот StevenBax » 14 Май 2022, 20:38:19

Прикачени файлове
StevenBax
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот StevenBax » 16 Май 2022, 21:33:31

Прикачени файлове
StevenBax
Нов потребител
Нов потребител

Предишна

Назад към Образование