• Advertisement

Австрия с/у Германия

Напред, науката е слънце!

Мнениеот Schuler » 28 Февруари 2008, 12:57:09

Оооо как може повече от 2 години никой да не е пипал темата? Не ви е срам :)

Гледам голямо желание у някой хора да се забутат в Германия без значение в кой град. Аз лично предпочитам да уча във Виена вместо в някой малък град в Германия, който трябва да го търсиш с лупа на картата.
В Австрия било скъпо - дрън дрън! :shock: Семестъра е 363 Евро, а за сравнение при немците е 400-500. Градът е хубав, има много българи и като цяло от всичко, което съм изчел обучението минава малко по-леко. За икономика специално WU Wien мисля, че е на 4-то място по репутация в Европа след Манхайм, Мюнхен и Сант Гален.
Аватар
Schuler
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 2 пъти

Мнениеот elitza » 28 Юни 2008, 15:32:46

Здравейте И аз се учудвам,че темата не е коментирана толкова дълго време,защото за мен специално беше доста актуална преди няколко месеца Сега твърдо се реших за Виена ...мисля че градуйт е страхотен а и ВУ е университет с традиции :]

Schuler,доколкото разбрах от мнението ,което си пуснал,ти вече учиш там Ще съм ти благодарна ако намериш време и ми пишеш на е-мейл nedinka@abv.bg Имам няколко въпроса за юни-то ,а нямам познати,които да учат точно във ВУ :]Благодаря ти предварително

estira
Аватар
elitza
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 0 пъти

Мнениеот jemand » 29 Юни 2008, 07:43:14

Schuler написа:Оооо как може повече от 2 години никой да не е пипал темата? Не ви е срам :)

Гледам голямо желание у някой хора да се забутат в Германия без значение в кой град. Аз лично предпочитам да уча във Виена вместо в някой малък град в Германия, който трябва да го търсиш с лупа на картата.
В Австрия било скъпо - дрън дрън! :shock: Семестъра е 363 Евро, а за сравнение при немците е 400-500. Градът е хубав, има много българи и като цяло от всичко, което съм изчел обучението минава малко по-леко. За икономика специално WU Wien мисля, че е на 4-то място по репутация в Европа след Манхайм, Мюнхен и Сант Гален.

Аз съм ти го казвал и на живо, но сега ще го повторя за да го прочетат всички. В Автрия приемът е свободен, т.е. приемат всички, което е предпоставка за падане на нивото. Който няма добър дурхшнит в Германия отива в сателитната държава, чието име дори не е самостоятелно, а е дадено от немците Österreich. На изток от какво? Guess :). Австрия е много скучна държава, а Виена е много скъп град. Ти сам знаеш как седи положението с WH и WG ... квартирите са много скъпи. А за малките градове в Германия, те повечето са в агломерация с някой голям, погледни Рейн-Рур гебийт (14 мил.) ! А за репутацията на ВУ, мога да ти кажа 4 университета в Великобритания, които със сигурност са с по-добра репутация :).

Само като видя, че в изброените го няма London Business School ми става ясно
:D
Аватар
jemand
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот isisito » 29 Юни 2008, 20:54:11

А вярно ли е, че студентите трудно си намират работа?
Аватар
isisito
Роден писач
Роден писач

Мнениеот Schuler » 30 Юни 2008, 11:38:13

Здравейте И аз се учудвам,че темата не е коментирана толкова дълго време,защото за мен специално беше доста актуална преди няколко месеца Сега твърдо се реших за Виена ...мисля че градуйт е страхотен а и ВУ е университет с традиции :]

Schuler,доколкото разбрах от мнението ,което си пуснал,ти вече учиш там Ще съм ти благодарна ако намериш време и ми пишеш на е-мейл nedinka@abv.bg Имам няколко въпроса за юни-то ,а нямам познати,които да учат точно във ВУ :]Благодаря ти предварително

Не, не уча там... все още :) Надявам се от Октомври да започна.

Аз съм ти го казвал и на живо, но сега ще го повторя за да го прочетат всички. В Автрия приемът е свободен, т.е. приемат всички, което е предпоставка за падане на нивото. Който няма добър дурхшнит в Германия отива в сателитната държава, чието име дори не е самостоятелно, а е дадено от немците Österreich. На изток от какво?

В България приемът не е свободен. Това означава ли, че нивото е много високо?
2,5 NC в някои университети в Германия също не е много високо ниво... Като цяло логиката ти не е добра.

Питаш за името - Österreich - на изток от швабите :D

Австрия е много скучна държава, а Виена е много скъп град. Ти сам знаеш как седи положението с WH и WG ... квартирите са много скъпи.

Как може да кажеш, че е скучно, след като никога не си бил там.

WH в Германия - 220 Евро
WH в Австрия - 240 Евро
Разликата наистина е потресаваща...

А за малките градове в Германия, те повечето са в агломерация с някой голям, погледни Рейн-Рур гебийт (14 мил.) !

OК, отиди във Франкфурт на Одер, в агломерация са с Берлин, баси кефа :)

А за репутацията на ВУ, мога да ти кажа 4 университета в Великобритания, които със сигурност са с по-добра репутация.
Само като видя, че в изброените го няма London Business School ми става ясно

Говорех за немскоезичния свят, не намесвай Англия.
А и сравни цените на обучението в Австрия и Англия....

Аз лично ще кандидатствам и в Германия, но само като алтернатива на Виена :)
Аватар
Schuler
Тукашен
Тукашен

Благодарено: 2 пъти

Мнениеот jemand » 2 Юли 2008, 08:09:52

Ти ако знаеш какви полякини има във Франкфурт на Одер :lol:
Аватар
jemand
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот lili_vlaeva » 2 Юли 2008, 11:37:33

jemand написа:Ти ако знаеш какви полякини има във Франкфурт на Одер :lol:

То там само това има :lol: Ама трябва да се заредиш и с много нерви, за да имаш някоя от тях, защото нослетата им достигат облаците :wink:
I hope life isn't a big joke, because I don't get it. ~Jack Handey
Аватар
lili_vlaeva
Златен писач
Златен писач

Благодарено: 5 пъти

Германия или Австрия :help:

Мнениеот Pure_poison » 12 Август 2008, 01:27:05

Здравейте! Гледам, че темичката е позабравена, но се надявам, че все пак някой ще ми помогне :)
Значи проблемът е следният: искам да уча фармация, но още се чудя къде (Австрия/Германия). Като цяло в Германия имам мн повече опции

http://ranking.zeit.de/che9/CHE?module= ... 19&hstyp=1

обаче тук идва другият проблем. Тази година ще се наложи да започна от Sommersemester, тъй като не мога да замина преди НГ по здр. причини ;/ Това доста скъсява списъкът, не всички имат SS :(
И-и от уни-тата със SS се колебая между Innsbruck и Мuenster.
Ако може, някой да даде малко повече инфо по въпроса, ще съм мн благодарна :roll:
Благодаря предварително :)
~ Everything happens for a reason ;] ~
Аватар
Pure_poison
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот bgpower » 16 Август 2008, 09:28:03

Здравей,

не мога да ти дам много информация, за университетите дори никаква. Единственото, което мога да допринеса е, че реално двата града са близки по големина, но при всички случай според мен в Инсбрук ще имаш по-големи разходи, отколкото в Мюнстер.

Поздрав,
Аватар
bgpower
Майстор на перото
Майстор на перото

Мнениеот dennty » 18 Август 2008, 16:30:23

Здравейте,

може ли малко инфо за следването на икономика, но в Уни Виена?
Там май е по- добре отколкото във Wu?

Раздвоена съм и ще се побъркам
Аватар
dennty
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот bgpower » 18 Август 2008, 18:08:08

dennty написа:Здравейте,

може ли малко инфо за следването на икономика, но в Уни Виена?
Там май е по- добре отколкото във Wu?

Раздвоена съм и ще се побъркам

Ни най-малко! Поне моята информация когато през 2005-та кандидатствах бе, че определено Wu е мястото за икономика, а големият университет е по-скоро за право и хуманитарни науки.

Поздрав,
Аватар
bgpower
Майстор на перото
Майстор на перото

Мнениеот dennty » 18 Август 2008, 19:49:11

о, мерси много за инфото :)

А какво по- конкретно в Uni V относно икономиката не е за предпочитане?

Някой учи ли BWL там, че моите познати са само от WU и при тях си някак безличен- 2000 студенти на лекциите за първите фази, невъзможност да се включиш в избрани лекции и т. н. Дайте малко аргументи контра BWL в Уни Виена

Поздрави и успех на всички
Аватар
dennty
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот rosenrot » 19 Октомври 2008, 20:43:36

хм.. аз съвсем се обърках. някой може ли да каже накратко, ама накратко - къде е по- евтино - в Германия или в Автрия? къде се намира по - лесно и по- добра работа? и къде образованието е по- добро? или поне да даде линк със суха информация относно тези ми въпроси? аа, и още един - аз искам да уча нещо, свързано с реклама и маркетинг. къде е по- добре - в Германия или в Австрия???
rosenrot
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот MapTu4ka » 30 Октомври 2008, 22:41:12

Аз уча в Германия, но мислех да се прехвърлям в Австрия. Чух че там по-лесно се изкарва ...Разбира се то отстрани е лесно, ама като ти дойде на главата...Казвам какво чух.
В Австрия самия живот (месечните разноски) например е много по-скъп от този в Германия.
Таксата за семестъра е 363 евро, а в Германия е 592 евро, почти двойно поскъпо.
Иначе сайтове има много, където да намериш всякаква инфо.
А относно съвет къде да отидеш, сложи твоите предпочитания на първо място. Реши какво искаш, а след това и къде искаш да учиш. Не мисля, че някои би могъл да реши вместо теб!
Като се решиш драсни някой ред. Интересно ми е какъв ще бъде избора ти!
Аватар
MapTu4ka
Тукашен
Тукашен

Мнениеот Xti » 4 Ноември 2008, 22:54:34

хаха това откъде го измислихте, че в Австрия йижота е по- скъп?!

Живяла съм в Германия и в Австрия и живота в Австрия е значително по- евтин.
Храна, дрехи и тн....
Най- малкото тези, които са пътували с кола, вероятно са забелязали разликата в бензина в Германия и този в Австрия- в добрите случаи разликата е 10- 20 цента...
Така че който иска по- евтино е добре дошъл в Австрия!
Аватар
Xti
Нов потребител
Нов потребител

ПредишнаСледваща

Назад към Образование