• Advertisement

Австрия с/у Германия

Напред, науката е слънце!

Re: Австрия с/у Германия

Мнениеот 123456789 » 10 Декември 2008, 16:14:59

Здравейте на всички ;-)
Мисля да заминавам да уча в Австрия, но все още не съм се ориентирала...
Насочила съм се към икономиката и правото:
1) Искам да питам ако уча право във Виена, след като завърша ако реша да се върна в България ще ми важи ли дипломата (защото в сравнение със законите ми казаха че имало разлика и после можело да не важи за в БГ)? Може ли някой да ми препорача университет с право и да ми каже подробности за университета?
2) В сферата на икономиката се насочих към Uni Wien и WU. За WU имам доста инфо, но не знам как стоят нещата по приема в Uni Wien...Ако някой има информация и доброто желание нека да ми обесни за приема, документите и т.н.
3) Предполагам че има и други хубави университети занимаващи се с право или икономика, но не ги знам...Някой ако знае да помага 8-[
123456789
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот Schuler » 16 Януари 2009, 16:58:22

123456789 написа:Здравейте на всички ;-)

Здрасти.
123456789 написа:Мисля да заминавам да уча в Австрия, но все още не съм се ориентирала...
Насочила съм се към икономиката и правото:

Браво!
123456789 написа:1) Искам да питам ако уча право във Виена, след като завърша ако реша да се върна в България ще ми важи ли дипломата (защото в сравнение със законите ми казаха че имало разлика и после можело да не важи за в БГ)? Може ли някой да ми препорача университет с право и да ми каже подробности за университета?

Ами като учиш право в Австрия учиш австриийските закони. В икономическия университет има специалност Wirtschaftsrecht, която си звучи по-международно :mrgreen: и е по-добре да избeрeш нея, ако искаш да се връщаш в България.

123456789 написа:2) В сферата на икономиката се насочих към Uni Wien и WU. За WU имам доста инфо, но не знам как стоят нещата по приема в Uni Wien...Ако някой има информация и доброто желание нека да ми обесни за приема, документите и т.н.

Икономика! - WU! WU!! WU!!! Втория най-добър икономически университет в немскоговорящите страни /след Манхайм, но там искат TOEFL :-k и обучението е скъпо/.
Иначе, ако толкова те интересува в Uni Wien се кандидатства пак с диплома, попълнен формуляр, копие на паспорта, сертификат по немски. Всичко си го пише на сайта на университета.

123456789 написа:3) Предполагам че има и други хубави университети занимаващи се с право или икономика, но не ги знам...Някой ако знае да помага 8-[

И аз не знам. Но както казах - Икономика - WU.
Аватар
Schuler
Тукашен
Тукашен

Благодарено: 2 пъти

Re:

Мнениеот Schuler » 16 Януари 2009, 17:07:30

VaskoLeon написа:За Австрия се казва,че е задният двор на Германия!

Аз пък съм чувал, че е входа на Европа. Въпрос на гледна точка...

VaskoLeon написа:Австрия за мен е една полицейска държава. Не случайно оттам е един известен немски канцлер от средата на миналия век. Само един пример,ако в Германия снимат с радар твой роднина с твоята кола и получиш известие за глобата, имаш право да не даваш показания, т.е. законът ти разрешава да не топиш роднините си до 5 коляно! В Австрия ти си длъжен да съобщиш водача,пък дори да е твой близък!

О какъв ужас! Законът преследва виновните. Не, не мога да го приема...

VaskoLeon написа:Самите германци са доста пренебрежителни към Össi-тата и нямат добро мнение за тях!

А за кой имат добро мнение!? Германец да каже, че в друга държава е добре? Да бе да....
Аватар
Schuler
Тукашен
Тукашен

Мнениеот hakama » 20 Юни 2009, 18:52:11

Привет, завършвам инженер-химик (спец. полиграфия) , но искам да се развивам в друга област, но няма да записвам бакалавър (ниска ми е дипломата, а и доста време ще отнеме)

Интересува ме какви са възможностите за образувание в чужбина след бакалавър (тук) , магистратура, Еразмус, специализиация на английски...? Специалности свързани с , електроинженерство, алтернативниизточници на енергия, машиностроене.

Говорим за централна Европа ( Австрия,Германия, Швейцария, Чехия) - евентуално и последваща реализация там !

Къде бихте ми препоръчали?

Кой език да почна да уча (какво ниво се изисква, английския ми е 1 ниво да кажем) ? Доколкото разбрах, с английски не минавало номера ...

Немския колко време отнема (в среда и на уроци) и задължителен ли е по принцип ?

ПП:Финасово не съм много добре.
hakama
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот iliqn4enceto » 9 Юли 2009, 18:39:47

здравейте!
Май в този форум не е писано скоро,но аз имам няколко въпросчета,дано се намери някой да ми отговори :)
Доколкото знам стоматологията в Де е доста трудна,имам предвид изключително по-трудна от колкото тази в бг.Интересно ми е как стоят нещата в Австрия.По-лесно ли е там,признават ли навсякъде дипломите ,кои са добрите уни-та с тази специалност и колко струва обучението там??????
Благодаря ви мн :)
iliqn4enceto
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот firmok » 4 Януари 2010, 19:19:32

Здравейте на всички! Тази година завършвам медицина и смятам да замина за специализация по Неврология в Австрия или Германия.Някой може ли да ми даде информация относно времето , което ще ми е нужно там за да започна и заплащането ще ми осигури ли престоя .
firmok
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот psi-HOMERka » 7 Юни 2010, 23:07:44

Здравейте,току що се регнах вув форума и се надявам да има активни потребители : D Та бих искала да се информирам по темата фармация.Има ли някой,учещ тази специалност?Доволен ли е?Къде учи?Хмм та някой,ако има,да си излее душата за фармацията : )
И аз още се чудя за Австрия или Германия :/ ,но повече клоня към ДЕ.
psi-HOMERka
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Patchev » 11 Септември 2010, 19:24:05

Пичове, сериозно ли австрийските унита приемат без нумерус клаузус?? Това звучи супер нелогично, по тази логика с диплома 3,50(българска) влизаш, така ли?
Patchev
Редовен писач
Редовен писач

Благодарено: 27 пъти

Мнениеот isisito » 24 Септември 2010, 19:19:41

То4но така, само хорариум по немски е необходим.... :mrgreen:
ама 3.50 [-X май няма да се изкласи лесно, ако ме разбираш правилно :)
Аватар
isisito
Роден писач
Роден писач

Мнениеот roys » 30 Ноември 2010, 14:22:55

Аз не ви разбрах :( Моля обяснете ми. Мога ли да кандидатствам с хорариум без сертификат? Аз имам над 2000 часове. Насочила съм се към Виенския и ще се явявам на ДСД, не знам дали там се признава тази диплома. ТезI документи така и не мога да ги оправя. Тук чета едно, там друго и се обърквам съвсем. Някой да ми обясни подробно. Какви документи сертификати, хорариуми и т.н. са ми нужни. Какво е това Meldezettel?
roys
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот lalala » 18 Декември 2010, 14:29:58

roys написа:Аз не ви разбрах :( Моля обяснете ми. Мога ли да кандидатствам с хорариум без сертификат? Аз имам над 2000 часове. Насочила съм се към Виенския и ще се явявам на ДСД, не знам дали там се признава тази диплома. ТезI документи така и не мога да ги оправя. Тук чета едно, там друго и се обърквам съвсем. Някой да ми обясни подробно. Какви документи сертификати, хорариуми и т.н. са ми нужни. Какво е това Meldezettel?

Четене му е майката!
Само че с разбиране, защото иначе се получава просто спрягане на глагола брауз...
ДСД си е Ок по всички параграфи. Стига да го вземеш де...
Зо... юзърката пред теб имаше предвид, че ако завършиш в БГ средното си образование с 3,50.... едва ли ще успееш да изкласиш в чужбина, било дори и в Австрия, хахах (den Spaß beiseite, нямам представа как е там, така че не мога да давам оценки :) ) Аз бих добавила, че шансожете ти са около 1 %, освен ако не преживееш невероятен катарзис, das wage ich jedoch zu bezweifeln...

Поздрави
Я.
"И мисли глупакът, че само мисли са мислите, които го спохождат..."
Аватар
lalala
Тукашен
Тукашен

Мнениеот ChaotiX » 18 Декември 2010, 15:04:25

lalala написа:ДСД си е Ок по всички параграфи. Стига да го вземеш де...

А човек трябва да е мнооооого зле, за да не вземе DSD. Сериозно.
Аватар
ChaotiX
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 1 път
Благодарено: 5 пъти

Re:

Мнениеот max » 18 Юни 2011, 11:27:41

Xti написа:хаха това откъде го измислихте, че в Австрия йижота е по- скъп?!

Живяла съм в Германия и в Австрия и живота в Австрия е значително по- евтин.
Храна, дрехи и тн....
Така че който иска по- евтино е добре дошъл в Австрия!

По-евтино, ама друг път! Стигаше ми само да вляза в австрийския супермаркет Spar и да сравня цените с тези в Лидъл, Алди, Нетто, Пени и Реве, и ми стана ясно че е двойно по-скъпо в Австрия! Никакъв Шпар не е това, а обирджийство. И другите неща си бяха по-скъпи в Австрия, специално в Залцбург, където бях. Само автобусното билетче беше по-евтино 1.60 евро. Точно, колкото е и в Грьонинген Холандия. Само транспорта в Германия е по-скъп, от останалите държави.
max
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 50 пъти
Благодарено: 148 пъти

Re: Re:

Мнениеот sbvie » 13 Юли 2012, 20:38:34

max написа:
Xti написа:хаха това откъде го измислихте, че в Австрия йижота е по- скъп?!

Живяла съм в Германия и в Австрия и живота в Австрия е значително по- евтин.
Храна, дрехи и тн....
Така че който иска по- евтино е добре дошъл в Австрия!

По-евтино, ама друг път! Стигаше ми само да вляза в австрийския супермаркет Spar и да сравня цените с тези в Лидъл, Алди, Нетто, Пени и Реве, и ми стана ясно че е двойно по-скъпо в Австрия! Никакъв Шпар не е това, а обирджийство. И другите неща си бяха по-скъпи в Австрия, специално в Залцбург, където бях. Само автобусното билетче беше по-евтино 1.60 евро. Точно, колкото е и в Грьонинген Холандия. Само транспорта в Германия е по-скъп, от останалите държави.

Ако базата ти за сравнение са Залцбург и Шпар е нормално да стигнеш до тези изводи.
Залцбург е най-скъпият град в Австрия. Пени, Реве и Алди са discount вериги за разлика от Шпар.

Според мен цената на живота (ако се абстрахираме от наемите) е сходна в големите градове - Виена и Берлин/Франкфурт/Мюнхен.
sbvie
Нов потребител
Нов потребител

Статии: 1
Благодарено: 1 път

Мнениеот Patchev » 3 Октомври 2013, 23:44:23

Някой може ли да сподели пресни впечатления от цените в Австрия и по-конкретно Виена- основни хранителни продукти, козметика, дрехи итн?
Patchev
Редовен писач
Редовен писач

Благодарено: 27 пъти

Предишна

Назад към Образование