• Advertisement

Елитните Университети в ДЕ

Напред, науката е слънце!

Мнениеот Nino_Z » 6 Септември 2005, 18:55:12

Аз съм на мнението , че това - колко елитно е едно учебно заведение има основно влияние върху подготовката на студента.Все пак ако те товарят и те карат да учиш здраво в един момент ще знаеш повече от тези , които не се бъхтят толкова - факт.
Не мисля ,че самото следване в някой университет от висок клас има чак толкова голямо друго значение.
Изображение
Аватар
Nino_Z
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот Mishle » 6 Септември 2005, 19:30:30

Nino_Z написа:Все пак ако те товарят и те карат да учиш здраво в един момент ще знаеш повече от тези , които не се бъхтят толкова - факт.

не че нещо, но
- не мисля, че университетът е място, където те "карат" да учиш, не случайно висшето образование не е задължително ;)
- те дори и да те товарят, едва ли ще знаеш повече, ако сам не проумееш смисъла от това, което пак опира до личния избор и самосъзнание ;)
Аватар
Mishle
Роден писач
Роден писач

Снимки: 0
Благодарил: 19 пъти
Благодарено: 99 пъти

Мнениеот Nino_Z » 6 Септември 2005, 21:13:59

Mishle написа:не че нещо, но
- не мисля, че университетът е място, където те "карат" да учиш, не случайно висшето образование не е задължително ;)
- те дори и да те товарят, едва ли ще знаеш повече, ако сам не проумееш смисъла от това, което пак опира до личния избор и самосъзнание ;)

Мисля,че когато материалът е много и ти не учиш - няма да стигнеш до никъде.Това имах в предвид.
Изображение
Аватар
Nino_Z
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот AnGeLy » 7 Септември 2005, 14:59:13

хм,аз ли4но не съм 4ула за много хора,които да са отишли ненадъхани. 90% заминават надъхани,слушат разкази от този и онзи и накрая нищо. :( както казах действителността е малко по разли4на отколкото си я представяш. особено надъхването се изпарява някъде,когато няма кой да ти каже У4И!!! или я си дай бележника,защото класната се оплака от теб. а бе въобще вси4ки са супер амбицирани докато не мине първия семестър
Аватар
AnGeLy
Професионалист
Професионалист

Благодарено: 8 пъти

Мнениеот AnGeLy » 7 Септември 2005, 15:11:17

Lancealot, не знам на колко години си но представи си тези, които идват на 19, как си мислиш, 4е ще у4ат всяка свободна минута, на хората им се живее,това са още деца, къде ще остане студентския живо за който всеки говори :?:

П.С. искам само да кажа ,4е не е невъзможно да работиш на 3 места, да си взимаш вси4ки изпити и да ти остава време за забавления,само 4е единици са тези, които се справят :)
Аватар
AnGeLy
Професионалист
Професионалист

Благодарено: 8 пъти

Мнениеот zuz » 13 Ноември 2005, 19:42:10

А има и друго. За да можеш да се забавляваш така, както си представяш студентския живот например в София, ще трябва да работиш и на четвърто място.
Аватар
zuz
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Dickinson » 14 Ноември 2005, 08:16:03

и на пето понякога,зависи от предните 4 :P :P :P :P :P
Аватар
Dickinson
Роден писач
Роден писач

Мнениеот x-sergo » 16 Ноември 2005, 14:23:07

доколкото знам дали 1 университет е елитен или не според техните класации зависи от това какви са преподавателите, как се отнасят със студентите, има ли допълнителни занятия, семинари, какво организира университета, каква материална база има и такива неща! има значение в какъв университет учиш, но по-голямо значение има дали наистина учиш в този университет или само се водиш записан в него!!! отностно за студентския живот! и в България има хора които нямат студентски живот, и там има хора които мама и татко не могат да издържат, и те учат здраво и на тях не им остава много време за забавление! а и тук както и там има хора които всеки ден си се забавляват, не работят, не учат много! всичко си зависи само и единствено от човека!

П.С. има и трети вид хора, те успяват да учат, да работят и да се забавляват, макар и не всеки ден забавление!
x-sergo
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот gtopalova » 10 Февруари 2006, 16:56:30

Съгласна съм с мнението че едно елитно юни все още нищо не означава за момента, защото разликите не са чак толкова големи засега. Обаче ако някои тепърва мисли да идва насам и да започва да учи, може и да се окаже от занчение. Нали се сещате за тази дискусия за elite-унитата в Германия, която се води в политиката в момента. Ако наистина решат да изберат няколко унита и да ги направят наистина елитни в световен мащаб, ще им ударят доста сериозна финансова инжекция и не само. И тогава мисля че разликите ще станат много явни.
Другото нещо, което е от голямо значение когато си избираш yни е градът където отиваш. Защото както ще установиш наемите, шансовете да си намериш работа, приятели и пр., студентския живот доста други неща се влияят от фактора location. За Мünchen мога да твърдя че е възможно да се съчетаят нещата, въпреки високите наеми. Но е много трудно да намериш баланса между това колко да учиш, да работиш и да се забавляваш. Но е възможно. Аз в момента пиша дипломна работа, имам работа и социален живот и позавам много други като мен. Но не подценявай ученето! Много е лесно да изгубиш контрол и да не можеш да наваксаш след това. Историята на българските студенти тук е пълна с такива примери.

Успех!
Аватар
gtopalova
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот bgpower » 12 Февруари 2006, 13:20:48

Според мен, а то си е и решено от правителството ЩЕ има Елитни Университети...

В момента се кандидатства, кой да са те...
Аватар
bgpower
Майстор на перото
Майстор на перото

Мнениеот haste » 24 Февруари 2006, 05:42:09

Willkommen auf dem Schlachtfeld liebe Schaffen!
И за учещите в LMU-München цитат от професор в първият семестър BWL: '... Der nächste Semester werden hier 40% weniger Leut'n sitzen'.

Viel Spaß!
haste
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот bgpower » 24 Февруари 2006, 11:58:52

haste написа:Willkommen auf dem Schlachtfeld liebe Schaffen!
И за учещите в LMU-München цитат от професор в първият семестър BWL: '... Der nächste Semester werden hier 40% weniger Leut'n sitzen'.

Viel Spaß!

Еми това е подбор. Не само в ЛМУ е така...В моя Университет в Информатиката Дурхфаллквотето след 1ви семестър е 80%!
Аватар
bgpower
Майстор на перото
Майстор на перото

Мнениеот Lancealot » 26 Февруари 2006, 13:18:54

Да, така е и при нас. Казва се, че просто дадена бройка морони трябва да отпадне. Подбор. Който се притеснява от това и е с малки топки значи не е за тук. :shock:
Аватар
Lancealot
Тукашен
Тукашен

Благодарено: 1 път

Re: Елитните Университети в ДЕ

Мнениеот vwpolo » 18 Януари 2007, 00:32:47

bgpower написа:Здравейте,

кои според Вас са елитните Университети в 4те основни направления:
- Икономика / Wirtschaftswissenschaften, BWL, VWL, Business Adm...
- Право / Jura...
- Информатика / Wirtschaftsinformatik, Informatik...
- Изкуства / Design...

Моля, дайте за всяко от тях вашето ТОП 5:)Важно е вашето мнение...

оле Боже... ако в Германия не споменеш заедно думите Следване и Инженерство значи нищо не си казал 8O
Aut inveniam viam, aut faciam
Аватар
vwpolo
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарено: 4 пъти

Мнениеот bgpower » 18 Януари 2007, 01:23:04

Прав си. Малко неправилна е темата, но е отваряна и отдавна. Ако все пак имате желания, може още да я поразвием, като Инжинерството няма да липсва 100%,

Поздрав,
Изображение

Не се притеснявайте да ми пишете, що се отнася идеи и препоръки за форумите "Спорт" и "Парти".
Аватар
bgpower
Майстор на перото
Майстор на перото

ПредишнаСледваща

Назад към Образование