• Advertisement

Отговори от Университети

Напред, науката е слънце!

Re: Отговори от Университети

Мнениеот lululu » 16 Август 2012, 10:59:35

HighFlyingBird написа:Здравейте, за зимния семестър 2012/13 изпратих документи в следните университети:

Humboldt-Universität zu Berlin
Freie Universität Berlin
Universität Mannheim
Goethe Universität Frankfurt am Main
Universität Hohenheim

В повечето кандидатствах бакалавър BWL и както виждате повече клоня към Берлин. Проблемът е, че още нямам отговор от най-предпочитания от мен университет - Humboldt... (като e-mail или писмо) Вече започвам да си мисля, че аз съм объркал нещо и съм пропуснал да проверя резултатите си. Вече получих положителен отговор от Манхаймския, проверих си резултата в сайта на Франкфуртския (там пише Zugelassen am 25.07.2012, но пък няма нищо по-конкретно?!@), докато в сайта на Freie Universität Berlin ми дадоха статус JA на Zulassung-a за моята специалност и дори ми е посочен Immatrikulationsfrist (24.08.2012). Да приемам ли тези статуси като един вид Zulassungsbescheid при положение, че писма още не съм получил? Има ли тук някой в подобна ситуация?
После, ако изчакам още за евентуален отговор от Humboldt може да ми отпаднат Манхайм или Свободния като алтернатива, защото сроковете са много скъсени (а и при Манхаймския ми искат вече тези дни да превеждам началната студентска такса, в случай че реша да отида и да се запиша в края на Август). Какво бихте ме посъветвали да сторя? На някого другиго бавят ли му се отговорите толкова??

За Манхайм е нормално да бързат, семестъра започва на 1-ви септември, няма за къде да чакат. За Франкфурт също е интересно, на мен този статус ми излезна zugelassen am 8.8.2012 и на 13-ти си получих писмото в пощенската кутия. Ползват luftpost, ако не си от София може да забавят, но вече знам, че и в други краища на страната са доставени. Иначе в Берлин Хумболдт и ШаритE, най-дълго се чака доколкото съм забелязала, така че, стискам палци за там :)
lululu
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 2 пъти
Благодарено: 1 път

Мнениеот HighFlyingBird » 18 Август 2012, 15:23:54

evchen1507 написа:Здравейте! Аз кандидатствах във FU i HU Berlin. Още на 08.08 ми излезе Ja в сайта на Фрайе - специалност BWL. От тогава не вест, ни кост от университетите- нито по имейл, нито поща! Почвам да се притеснявам. Има ли хора в същото положение, или само при мен се бавят нещата. Имам Imma.frist 28.08 !!!

Не си единствена... При мен също още няма писма. Звъннах в бюрото по приема на Freie Berlin и оттам ми казаха, че тепърва са ми изпратили писмото на 14.08 и все още го чакам. Казаха също така, че могат да ми удължат срока за записване и да ме изчакат докато си приготвя документите.
Ако още не си осъществила връзка с университетите, може да го направиш - чрез обаждане или e-mail. Сигурен съм, че и на теб ще ти влязат в положението. Успех! :thumbleft:
HighFlyingBird
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот mimo15 » 18 Август 2012, 17:59:32

HighFlyingBird , при мен положението с FU е същото.Трябва всички да искаме удължаване на срока. Нека им пратим мейли, че не влизаме в срок 24 или 28 август.
mimo15
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот TonySHT » 20 Август 2012, 10:36:35

Ок, явно има и други като мен, които чакат берлинчани все още да се натуткат :-# И аз кандидатствах в столицата-Publizistik- und Komm.wissenschaft във Freie и Kunstgeschichte в Humboldt. В сайта на Свободния вече са ми дали JA на публицистиката и на двата ми Nebenfach-a, дори днес погледнах, че имам и Immatrikulationsfrist-31.08. Много навреме се сетих да погледна, а дори не знам какви документи искат за иматрикулацията, освен ЕЗОК (нея поне вече я извадих). Въпросът е, че във формуляра си бях писала и резервна специалност Kunstgechichte във FU, за която още имам Nein, но предполагам, че нея хич няма да ми я разглеждат, при положение, че съм одобрена за 1-вата. Ни и-мейл, ни поща, нищо не съм получила, а искам и с квартири и общежития да започвам да действам... На Хумболд им писах със запитване кога да очаквам отговор от тях, казаха ми-от средата на август до началото на септември, но май няма да ги чакам, а направо си стрелям със свободния. Много се радвам, че има и други хора тук, които са за Берлин! Поне обменяме опит ;-) Успех, дано всички се запишем навреме!
TonySHT
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот HighFlyingBird » 20 Август 2012, 14:57:53

TonySHT написа:Ок, явно има и други като мен, които чакат берлинчани все още да се натуткат :-# И аз кандидатствах в столицата-Publizistik- und Komm.wissenschaft във Freie и Kunstgeschichte в Humboldt. В сайта на Свободния вече са ми дали JA на публицистиката и на двата ми Nebenfach-a, дори днес погледнах, че имам и Immatrikulationsfrist-31.08. Много навреме се сетих да погледна, а дори не знам какви документи искат за иматрикулацията, освен ЕЗОК (нея поне вече я извадих). Въпросът е, че във формуляра си бях писала и резервна специалност Kunstgechichte във FU, за която още имам Nein, но предполагам, че нея хич няма да ми я разглеждат, при положение, че съм одобрена за 1-вата. Ни и-мейл, ни поща, нищо не съм получила, а искам и с квартири и общежития да започвам да действам... На Хумболд им писах със запитване кога да очаквам отговор от тях, казаха ми-от средата на август до началото на септември, но май няма да ги чакам, а направо си стрелям със свободния. Много се радвам, че има и други хора тук, които са за Берлин! Поне обменяме опит ;-) Успех, дано всички се запишем навреме!

Здрасти, радвам се да съобщя, че днес (20.08.2012) получих наведнъж Zulassungsbescheid-ите от FU Berlin и HU Berlin. :) Така че и вие вече трябва да ги очаквате... Засега предложението от Хумболт ми се вижда по-добро (а и без това отдавна си го бях набелязал), но имам още ден-два,за да взема окончателно решение. Надявам се, че ще поддържаме връзка, тези, които сме се запътили в една посока. ;-) Успех на всички и притен ден!
HighFlyingBird
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот TonySHT » 20 Август 2012, 20:27:02

HighFlyingBird написа:
TonySHT написа:Ок, явно има и други като мен, които чакат берлинчани все още да се натуткат :-# И аз кандидатствах в столицата-Publizistik- und Komm.wissenschaft във Freie и Kunstgeschichte в Humboldt. В сайта на Свободния вече са ми дали JA на публицистиката и на двата ми Nebenfach-a, дори днес погледнах, че имам и Immatrikulationsfrist-31.08. Много навреме се сетих да погледна, а дори не знам какви документи искат за иматрикулацията, освен ЕЗОК (нея поне вече я извадих). Въпросът е, че във формуляра си бях писала и резервна специалност Kunstgechichte във FU, за която още имам Nein, но предполагам, че нея хич няма да ми я разглеждат, при положение, че съм одобрена за 1-вата. Ни и-мейл, ни поща, нищо не съм получила, а искам и с квартири и общежития да започвам да действам... На Хумболд им писах със запитване кога да очаквам отговор от тях, казаха ми-от средата на август до началото на септември, но май няма да ги чакам, а направо си стрелям със свободния. Много се радвам, че има и други хора тук, които са за Берлин! Поне обменяме опит ;-) Успех, дано всички се запишем навреме!

Здрасти, радвам се да съобщя, че днес (20.08.2012) получих наведнъж Zulassungsbescheid-ите от FU Berlin и HU Berlin. :) Така че и вие вече трябва да ги очаквате... Засега предложението от Хумболт ми се вижда по-добро (а и без това отдавна си го бях набелязал), но имам още ден-два,за да взема окончателно решение. Надявам се, че ще поддържаме връзка, тези, които сме се запътили в една посока. ;-) Успех на всички и притен ден!

Честито! По пощата ли ги получи вече? А столичанин ли си, защото аз съм от Бургас и си мисля, че за това още ми се бавят...Късмет с документите за Immatrikulation-a! За октомври май се заформяме група, може една тема за общежития и квартири да си отворим вече, че май това идва на дневен ред... :D
TonySHT
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Petina » 20 Август 2012, 20:50:08

Здравейте, и аз съм за свободния в Берлин и искам да попитам тези, които са си получили писмото записването на място ли ще е или по пощата, защото и моето се бави..
Petina
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот HighFlyingBird » 20 Август 2012, 22:17:51

TonySHT написа:
HighFlyingBird написа:

Честито! По пощата ли ги получи вече? А столичанин ли си, защото аз съм от Бургас и си мисля, че за това още ми се бавят...Късмет с документите за Immatrikulation-a! За октомври май се заформяме група, може една тема за общежития и квартири да си отворим вече, че май това идва на дневен ред... :D

Благодаря! ;-) Да, получих ги по пощата. От Варна съм, така че е логично щом тук са дошли и в Бургас да пристигнат вече. :thumbleft:
HighFlyingBird
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот TonySHT » 21 Август 2012, 07:51:10

HighFlyingBird написа:
TonySHT написа:
HighFlyingBird написа:

Благодаря! ;-) Да, получих ги по пощата. От Варна съм, така че е логично щом тук са дошли и в Бургас да пристигнат вече. :thumbleft:

Хайде дано :)

@Petina документите за иматрикулацията се изпращат по пощата, поне до колкото аз успях да се ориентирам по сайта :)
TonySHT
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот didito_92 » 21 Август 2012, 11:13:39

Поздравления на всички приети дотук! =D>

Някой знае ли как става номерът със записването в университет и здравната застраховка?
Защото аз не искам да сключвам немска такава за около 70 евро на месец. Чувала съм, че може да си студент използвайки само европейската здравна карта. Т.е. просто отивам с нея в университета и казвам, че не искам да имам немска осигуровка, така ли? Вие как ще минете през този процес, има ли и други, които искат да си останат само с ЕЗК?
didito_92
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 1 път

Мнениеот TonySHT » 21 Август 2012, 22:08:41

didito_92 написа:Поздравления на всички приети дотук! =D>

Някой знае ли как става номерът със записването в университет и здравната застраховка?
Защото аз не искам да сключвам немска такава за около 70 евро на месец. Чувала съм, че може да си студент използвайки само европейската здравна карта. Т.е. просто отивам с нея в университета и казвам, че не искам да имам немска осигуровка, така ли? Вие как ще минете през този процес, има ли и други, които искат да си останат само с ЕЗК?

Ето как пише в "любимият" ми сайт на Фрайе и как ще действам аз - вадиш си ЕОЗК, сканираш я и я пращаш на studentservice@nordost.aok.de, за да ти я одобри немската здравна каса. Те ти изпращат Versicherungsbescheinigung, което прилагаш към документите за иматрикулацията и дефакто с това удостоверяваш, че си осигурена в страна-членка на ЕС и няма нужда да плащаш осигуровки в Германия. Мисля, че това важи за всички немски уни-та :)
TonySHT
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Kid A » 22 Август 2012, 14:00:48

Здравейте!
Аз пиша,за да попитам дали случайно някой не е кандидатствал в Котбус ? Аз съм приета архитектура там и мисля да отида,защото по всичките ми източници излиза,че архитектурата там е на много високо ниво и е с най-висок рейтинг във всички класации,включително и тези на DAAD и Zeit. Кандидатствала съм също и в ТУ-Берлин с архитектура,но все още не съм получила нищо :-k А и право в Хумболдт,но и от тях не съм получила отговор. По-вероятно е да съм приета в ТУ-то,отколкото да не съм,но архитектурата в Котбус се води по-добра от тази в ТУ..Чудя се какво да правя, ако някой може да ме посъветва ще съм безкрайно благодарна.
Kid A
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот didito_92 » 22 Август 2012, 15:20:13

Благодаря ти много TonySHT ;-)

Иначе аз кандидатствах медицина, но ще получа отговор най-рано на 3. септември. Чакането вече е много изнервящо... Реших през това време да се информирам за нещата със здравните осигуровки.

Някой друг, кандидатствал медицина? (независимо, дали получил или не известие :) )
didito_92
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 1 път

Мнениеот evchen1507 » 22 Август 2012, 16:32:45

Здравейте, честито на всички приети!! И успех на чакащите!! Аз съм в Хумболдт с БВЛ, пише че трябва да им пратя потвърждаващ имейл, че заемам мястото. Някой знае ли как става този номер :)))

Gruß

Потребители благодарили на автора evchen1507 за мнението:
ilss
Рейтинг: 4%

evchen1507
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 1 път

Мнениеот TonySHT » 23 Август 2012, 23:40:10

evchen1507 написа:Здравейте, честито на всички приети!! И успех на чакащите!! Аз съм в Хумболдт с БВЛ, пише че трябва да им пратя потвърждаващ имейл, че заемам мястото. Някой знае ли как става този номер :)))

Gruß

Честито и на теб! Педполагам, че в получения бешайд са ти дали някакъв и-мейл-просто пишеш на него, че потвърждаваш за мястото и да очакват документите ти за записване...ако е по пощата, разбира се. Свободни съчинения, не мисля, че ще трябва да е нещо сложно и академично.
А ти кога получи писмото? Защото и аз кандидатствах и там и във Фрайе, но от ХУ още нищо не съм получила. Въпреки че ще се записвам във ФУ, все пак искам да видя дали са ме приели и в другия или не 8-[
TonySHT
Нов потребител
Нов потребител

ПредишнаСледваща

Назад към Образование