• Advertisement

Информатика и сие, аха а къде???

Напред, науката е слънце!

Що ми се лепше свиджа?(Както казвата братята сърби) или Кое си е най-добра оферта?

Informationstechnik - Technische Universität München
4
50%
Informatik - Ingenieurwesen - Technische Universität Hamburg - Harburg
1
13%
Informationswirtschaft - Uni Karlsruhe
2
25%
Informatik - Heinrich Heine Universität Düsseldorf
1
13%
Medieninformatik - Universität zu Köln
0
Няма гласували

Общо гласове : 8

Информатика и сие, аха а къде???

Мнениеот svetliobs » 13 Август 2005, 11:31:38

Ако Ви се наложи да избирате между гореспоменатите градове, университети и специалности къде бихте избрали да следвате? Мерси предварително! :)
Ако вземете да обоснованате и мненията си - Цена няма да имате хора!

НЕ СТЕ ДЛЪЖНИ ДА СТЕ ОСВЕДОМЕНИ ЗА ВСИЧКО, ПРОСТО МНЕНИЕ НА ПРЪВ ПОГЛЕД И ОТ ТОВА, КОЕТО ЗНАЕТЕ.

Благодаря.
Последна промяна svetliobs на 15 Август 2005, 21:11:16, променена общо 9 пъти
Аватар
svetliobs
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот bgpower » 15 Август 2005, 11:19:33

Е както са гласували хората, май няма да ти е много лесно да избереш мястото...:)
Аватар
bgpower
Майстор на перото
Майстор на перото

Мнениеот AnGeLy » 15 Август 2005, 15:59:18

аz пьк подо4ух 4е в Karlsruhe нямало моми4ета и 4е БГ партитата били като ве4ерна проверка в каzармата хихихихи :)
Аватар
AnGeLy
Професионалист
Професионалист

Благодарено: 8 пъти

Мнениеот citizen » 15 Август 2005, 17:40:58

svetliobs,
въпроса си го задал грешно. би трябвало да бъде "Къде бихте следвали (еди коя си) специалност?" ако не знаеш какво искаш да следваш ще ти препоръчам да си стоиш вкъщи при ваште, по-добре ще ти е.
всеки, който се е запътил да следва без да знае какво иска да следва е обречен на много неприятности и само си губи времето и накрая само ще си стои и ще се чеше.
Аватар
citizen
Роден писач
Роден писач

...

Мнениеот svetliobs » 15 Август 2005, 21:10:33

" А дамата сопната, знаете -
тропа, нервира се,
даже проплаква.
Залива ме с кални потоци
от ропот
и град от словесна
атака. "

" ето тъй и с тембър по-приятен..."
Аватар
svetliobs
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот citizen » 15 Август 2005, 22:23:16

ето това е проблема на виртуалното общуване: всеки разбира "интонацията" на думите така както му харесва, а че вероятно са имани в предвид с друг тон, не се замислят много хора...

п.п. svetliobs, думата тембър има съвсем друго значение от това, с което много хора я използват, включително и ти в по-горния си отговор.

п.п.п и тоя на снимката не си мисли, че съм аз или че приличам на него.
Аватар
citizen
Роден писач
Роден писач

Мнениеот svetliobs » 15 Август 2005, 22:56:19

Айде сполай ти и на добър час! :)
Последна промяна svetliobs на 16 Август 2005, 01:03:57, променена общо 1 път
Аватар
svetliobs
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот citizen » 15 Август 2005, 23:17:28

какво си ми се разкрещял, все едно си ми жена и аз току що съм се прибрал пиян от кръчмата. 8)
какво си се стегнал? я, locker bleiben!
1вия п.п. беше само като Tipp , а и не съм се отнасял с неразбиране и нетърпение, просто се опитах да ти кажа, че общуването във виртуалното пространство води до неразумения, което ти потвърди. обаче това не е лошо, човек се учи нали 'найш :wink: и не бързай със заключенията, защото пак нали 'найш - бързата кучка слепи ги ражда.
поздрав от Ддорф и 8) bleiben
Аватар
citizen
Роден писач
Роден писач

Мнениеот polia » 16 Август 2005, 07:14:27

Деца, без да взимам нечия страна ... но вие и двамата имате донякъде право?!?!

@citizen

Естествено, че един млад човек, който е кандидатстудент, има повече от едно желание!!! Защото на тази възраст човек е трудно да се ориентира и примерно, ако са ти вървяли повечето предмети в училище - метематика, физика, езици и т.н., тогава е нормално да се чудиш, какво точно искаш?!?!?!

Аз примерно като кандидатствах, знаех какво със сигурност НЕ искам да уча и по този параграф стигнах до моята "желана" специалност! :D

@svetliobs

сitizen е прав от тази гледна точка, че човек е хубаво да се ориентира вече към нещо по-конкренто, защото няма смисъл да започнеш да следваш нещо, само защото еди кой си смятал, че това била хубава специалност или пък защото в момента на пазара се търсят такива специалисти?!?!?

Важното е според мен, това което следваш да те интересува и най-вече да ти прави удоволствие (е поне повечето от предметите) :-), защото да следваш само за status?!?!? Според мен това не си е работа!!!

Also liebe Grüße
8)
Аватар
polia
Роден писач
Роден писач

Благодарено: 1 път

Мнениеот svetliobs » 16 Август 2005, 09:36:27

Взех под внимание забележките и на citizen и на velingrad, както се вижда темата я променях 10 пъти за да стане по-логичана, ама май не се получи (иначе пък другата - за багажа върви добре :) )...Иначе специалносттите, които съм избрал имат нещо общо - имат общ корен Inform....така, че към специалносттите трябва да съм се ориентирал още, като кандидаствах...
Това, което исках да прочета в тази тема беше нещо от рода:
"Muenchen, ами значи, университетите са най-престижни според Spigel там, но баварците са Stur и ..."
"Университета в Karlsruhe е един от най-добрите по информатика, но града е малък, а ако не ти се учи в малък град, защото..."
"Hamburg не попада в челните места на класациите, но това не означава, че университета е лош или зле оборудван. По принцип техническите специалности не са леки никъде. Хамбург е втория по брой на населението град в Германия след Берлин с 1 800 000 души, един голям град дава следните предимства..."
"Duesseldorf е известен, като град с много чужденци, което предполага , че тамушното население е свикнаро да бъде по-толерантно и да няма предразсъдъци ..."
и т.н.
Аватар
svetliobs
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот bgpower » 16 Август 2005, 21:27:26

Много добре си го формулирал!Сега верно само някои да го допълни...
Аватар
bgpower
Майстор на перото
Майстор на перото

история какво ще им дадеш

Мнениеот svetliobs » 16 Август 2005, 22:33:46

Човеко, тези неща, които писах по-горе и ти допадат всъщност сте ги казали Вие...това са извадки от Хистърито на icq-to ми, които просто обобщих...
:lol: :) :lol: Дано някой да ги допълни... :wink:
Аватар
svetliobs
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот citizen » 18 Август 2005, 06:21:04

в Германия знам, че Карлсруе е добре за Информатика, имайки в предвид колко е малък града, не бих учил там. по-скоро в голям град, където има много софтуерни фирми. ала в Бавария също не бих, защото там има прекалено програмисти, които си губят в момента работата. по принцип информатика в германия не е оптимално.
Аватар
citizen
Роден писач
Роден писач

Мнениеот damyan » 25 Август 2005, 11:19:52

Taka, zaemam se s nqkolko dumi da obobshtq sledwaneto na informatika w Karlsruhe. Dano da ne stane roman...
1) TH Karlsruhe e tehnicheski universitet(stiga be, majtapish se;) ), tyj che ako nqkoj si misli kak idwa tuka i mu naliwat 15 programni ezika w glawata, da se otkave. Na profesorite im e liubim wica, kak chowek move da zawyrshi bez da e napisal programen red prez viwota si... Nasokite sa w programirane na robotcheta i t.n. Estestweno che chowek poluchawa shiroka prespektiwa s razlichni wyzmovnosti za specializaciq, prosto iskam da podchertaq che Studiuma nqma nishto obshto s toq na Info w SU da rechem.
2) Neweroqtno no fakt: TH Karlsruhe e wse pak na pyrwo mqsto po Info w (pochti) wsichki klasacii, koito sym wivdal...
3) Nqmam ideq kak e na drugi mesta, no Unito tuk te ostawq na samopodgotowka, ako nqkoj e "tipichen uchenik", t.e. obicha wsichko w polusdywkan wid, po- dobre da si tyrsi mqsto drugade :) Tuk programata e dosta otworena, ostawq shirok izbor i predpolaga samoiniciativa, pone w Hauptdiploma.
4)Ne znam dali geografskiq rajon ima znachenie pri izbora na Uni, no towa e edin ot naj-slynchewite rajoni w edna ot naj-bogatite prowincii na germany. Otnosno IT firmi- e tuk w DE neshto kato silikonowa dolina taka ili inache nqma, kyde e po-robre, kyde po-zle, no wsichko e w ramki... Dali Karlsruhe e selo..... predopolgam, da :)Waven e mantaliteta, ne goleminata spored men.
5)Po oficialni danni : 18000 studenti, ot tqh edna chetwyrt bez churka :) Da si priznaq, kato se ogledam w menzata si mislq che tezi 25% sa silno preuwelicheni :)
Ta towa e w grubi linii. Dano sym pomognalw izbora. Inache wsichko towa si e moe lichno mnenie, wseki ima prawo da (ne) se syglasqwa s nego.

printf("Viel Spaß beim Informatik-Studieren\n");
printf("Gruss,\n");
prinft("Damyan");
damyan
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот калоян » 4 Ноември 2005, 10:19:25

Здравейте и от мен. Региона на Карлсруе не е чак толкова беден на ИТ фирми. На половин час път с S-ban се намира Валдорф, а в неговата индустриална зона са SAP, Realtech и още разни по ИТ малки фирми - абе огромни хангари, с поне 4000 ИТ наемници. Не твърдя, че региона е силиконова долина, но шанса човек да си намери работа не е за подценяване.
калоян
Нов потребител
Нов потребител

Следваща

Назад към Образование