• Advertisement

Какво се прави при пътно-транспортно произшествие в Германия?

Информация за удължаване на международен паспорт, тарикатлъци със шофьорските книжки и др.

Re: ПТП без описана "щета"

Мнениеот londonman » 23 Април 2013, 11:27:15

Ако ви изнервят, просто им кажете че ще се оплачете в полицията за тормоз по телефона :mrgreen:

Потребители благодарили на автора londonman за мнението:
Scarlet O
Рейтинг: 4%

londonman
Редовен писач
Редовен писач

Снимки: 0
Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 44 пъти

Мнениеот Scarlet O » 23 Април 2013, 11:32:07

Благодаря Ви отново!
Смятам,че най-добре е да се обадим на нашата застрахователна компания ,да им изпратим и полицейската полица(където няма описани щети) и да оставим всичко в техни ръце.:-) Леко е изнервящо,разбира се, още повече,че никога досега не сме попадали в подобна ситуация,но винаги има 1ви път ;-)
Поздрави!
Аватар
Scarlet O
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 14 пъти
Благодарено: 8 пъти

Мнениеот velingrad » 23 Април 2013, 19:18:07

Мисля, че изпускате основни моменти.
1. Удар "от отзад", почти винаги е грешка на "задната" кола.
2. Макар и да не са описани щети, това не означава, че в последствие, няма да се намерят такива. Полицаите не са механици а и не са длъжни да видят всички щети.
3. Застрахователните компании (поне в Германия) издават "картички", като при ПТП едната се дава на "противника"- това е правило.
4. При подобен случай, незабавно трябва да уведомите вашата застрахователна компания. Всъщност това е точка 1: най-важната.

Прочетете съставеният протокол, и какво пише в него? Ако с него е наказан (парично) мъжът ви, то с това той е и признал вината си. Дори и да е така, нямате никаква причина, нито сте длъжни да разговаряте с "удареният"- това е работа на застрахователната компания. А щом са "задребнели" със смешни 2 x 50€, работата мирише.
Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
На народите с къса памет,
преходите им са много дълги!

Потребители благодарили на автора velingrad за мнението:
Scarlet O

Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Снимки: 392
Благодарил: 659 пъти
Благодарено: 712 пъти

Мнениеот londonman » 23 Април 2013, 20:22:41

т.3 изобщо не е правило - вече с две компании си имам работа.
londonman
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот velingrad » 23 Април 2013, 20:48:27

londonman написа:т.3 изобщо не е правило - вече с две компании си имам работа.

В състояние съм само да дам съвет. Ако се приеме- добре... ако ли не, пак хубаво.

Поздрав.

p.p. Между другото, това е обсъждано няколко пъти, в различни теми.
Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Мнениеот Scarlet O » 23 Април 2013, 20:56:27

Много Ви благодаря отново за актуалната информация. Вече сме оставили всичко в ръцете на нашата застрахователна компания.
Съжалявам ако съм отворила неправомерно нова тема и ако сметнете можете да я изтриете или преместите.
Поздрави! :-)
Аватар
Scarlet O
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот velingrad » 23 Април 2013, 21:02:24

Scarlet O написа:Много Ви благодаря отново за актуалната информация. Вече сме оставили всичко в ръцете на нашата застрахователна компания.
Съжалявам ако съм отворила неправомерно нова тема и ако сметнете можете да я изтриете или преместите.
Поздрави! :-)

Няма проблем, но бъди така добра и опиши развръзката (когато я има), за "бъдещите поколения" ;-)
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Мнениеот veilet » 24 Април 2013, 07:08:55

По принцип Вел е прав по отношение посоката на ударената кола. Представям 2 случая от личен опит:
1.Блъснаха колата ми отзад- неспазена дистанция. Полицаите направиха протокол и за двете страни, както си му е реда. Месец по- късно получих писмо, че блъсналият ме завежда дело срещу ми, че съм шофирала бавно. Съдебният процес и прилежащите му процедури се проточиха 2 години и още малко, при което на първо съдебно заседание ищеца, /който ми беше предявил иск за 12 000 евро- щети по неговото возило/, заяви в съдебната зала, че полицаите недоглеждат ПТП- то и го описват погрешно. Както и да е, на второ съдебно заседание не присъствах, защото ме представляваше юрист от застрахователната ми компания. И съдът и застрахователната компания изпращат писмо с последно съдебно решение за изхода на делото, в случая бе в моя полза.
2. При недоглеждане от моя страна /небрежност/ и маневра на заден ход блъснах кола, от страни /втора, лява врата/. За мой късмет щетите се сведоха до 2 драскотини и при проверка полицаите констатираха в протокола Багателе и ме глобиха 30 евро. Получих писмо от "отсрещната" застрахователна компания за подробно описание на "произшествието". Попълних формуляра и им го изпратих. С това случаят приключи. :flower:

Потребители благодарили на автора veilet за мнението:
daisymm

Аватар
veilet
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 44 пъти
Благодарено: 62 пъти

Мнениеот Scarlet O » 24 Април 2013, 09:47:29

veilet, благодаря ти за споделения опит! Но ме изумяват премеждията ти от 1ви случай,при положение,че ти не се водиш виновна,тъй като си била предната кола! Важното е,че накрая всичко се е развило в твоя полза :)
В тази връзка ще кажа,че полицаите дошли на мястото, са казали на мъжа ми,че по принцип,след като той се води виновен,тъй като в случая той е бил задна кола,е трябвало да заплати 35 евро,но в неговия случай е нямало дори драскотина и са му казали,че не дължи тези пари. И малко отчет от мен : вчера след като им казахме на "баби,дядовци и бащи"на "потърпевшата страна" ,че нямаме намерение да плащаме нищо на ръка и всичко ще се води чрез нашите застрахователи, по късно следобед от фирмата ни ни уведомиха,че при тях е постъпило устно (засега) заявление за щети на стойност 350 Евро,от ответната застрахователна компания. Не знам как да коментирам цялата тази ситуация,но определено се радвам,че вече не ние ще движим тези преговори. 2ро-при произшествие, независимо дали ние сме били виновни или потърпевши,се оказа,че поне в нашата компания(може би навсякъде е така) е трябвало да се обадим веднага и да ги уведомим. Не ни направиха никакъв проблем за това,че сме се забавили със седмица,но ни казаха да си знаем "за другия път".Дано няма такъв! :-)
Поздрави и ще правя отчети с нашия случай.
Благодаря на модератора,че остави темата!
Аватар
Scarlet O
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот londonman » 24 Април 2013, 10:34:14

"Устно" няма никаква стойност.
Инак аз съм бил глобяван (но в България) след като бях 3та кола във верижна катастрофа с 5 коли. В случая първата кола наби спирачки на прав чист път, просто караше някакъв сенилен дядка и сигурно се е присетил че е забравил боба на печката. Излезе невинен поради мързела на ченгетата, просто нашиха 4 глоби на 4-те задни коли и си заминаха. Оттогава не плащам глоби в България, оставям ги да изтекат по давност.
londonman
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот velingrad » 24 Април 2013, 12:49:41

Scarlet O написа:...се оказа,че поне в нашата компания(може би навсякъде е така) е трябвало да се обадим веднага и да ги уведомим. ...

velingrad написа:...
4. При подобен случай, незабавно трябва да уведомите вашата застрахователна компания. Всъщност това е точка 1: най-важната.

...
;-)
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Мнениеот Scarlet O » 18 Ноември 2013, 11:04:00

Привет след толкова месеци в моята тема:-) Исках само да обобщя като заключение,че най-сетне преди 2 седмици(след 5 месеца очакване) ни дойде писмо от застраховкателната компания,че ако искаме можем да покрием оценените вече щети на стойност 250 Евро кеш, или да ни го разсрочат за другата година. Това ще рече, че ще ни вдигнат застраховката. Определено няма да плащаме кеш :-)
Въпреки,че полицаите не са описали щети, дори напротив, след това се е провело "разследване" между застрахователните компании и са се установили тези "щети".
Исках и само да вметна,че в същата тази компания бе застрахована и моя приятелка, която също получи писмо за увеличаване на вноските по застраховката си, но при нея няма причини за това, т.е. досега е без ПТП или други нарушения. Не мога да разбера как си ги изчисляват тези вноски.
Поздрави и отново благодарности за всички, които се включиха!

Потребители благодарили на автора Scarlet O за мнението:
velingrad

Аватар
Scarlet O
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Stojan » 16 Януари 2014, 20:31:55

Много късно се включвам, защото късно проетох.
Заради 250 евро не си струва човек да си увеличава процентите, защото процените ще се плащат години, докато човекът си стигне до предишните проценти на Schadenfreiheitsrabatt (съпругът Ви в случая) и това е винаги повече от 250 евро, а и междувременно може да се случи още нещо. Така че човек трябва да има и някаква резерва, а не да я изхарчва заради някакви 250 евро.
Не мога да разбера защо говорите изобщо по телефона с отсрещната страна. Нали имате протокол от полицията и отсрещната страна знае кои са ви застрахователите. Да говорят с тях. Пък после вие ще се разберете с вашата застраховка. Трябвало е да им затворите телефона под благовиден предлог, че някой звъни на вратата и повече да не вдигате. Нека си търсят 250-те евро от вашата застраховка. Тя ще се позове на протокола.
Може би не съм разбрал всичко, но така бих направил аз.
Stojan
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 110 пъти
Благодарено: 266 пъти

Мнениеот Scarlet O » 18 Януари 2014, 17:30:15

Благодаря ти за включването!
Засега ще си запазим застраховката, но не искахме да плащаме тази щета. Разбира се,че всичко мина през застрахователните компании в крайна сметка. Човек не бива да се поддава на провокации.
Аватар
Scarlet O
Нов потребител
Нов потребител

Катастрофа

Мнениеот krasimir1447 » 27 Февруари 2014, 01:41:30

Здравейте.Вчера на един паркинг ме удариха.Извиках полиция,но те казаха,че трябва да се оправя с другия щофъор и не написаха акт или нещо подобно.Той ми даде данните си.Та въпроса ми е как се процедира сега.До колкото разбрах трябва да отида в сервиз да оценят щетите,но ме интересува ще ми оправят ли колата или ще ми преведат парите.
Аватар
krasimir1447
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 3 пъти
Благодарено: 1 път

ПредишнаСледваща

Назад към Документи