• Advertisement

Какво се прави при пътно-транспортно произшествие в Германия?

Информация за удължаване на международен паспорт, тарикатлъци със шофьорските книжки и др.

Re: Какво се прави при пътно-транспортно произшествие в Германия?

Мнениеот bknf » 31 Май 2016, 07:51:50

§ 142 StGB Unerlaubtes Entfernen vom Unfallort...ein Unfallbeteiligter.. Unfall im Straßenverkehr ..Unfallort… der Geschädigte …die Feststellung seiner Person.. nach den Umständen angemessene Zeit..und die Feststellungen unverzüglich nachträglich ermöglicht

Въпроса в случая обаче е - имало ли е Unfall въобще, или е нямало. Защото ако е нямало Unfall, то за какъв Unfallort може да се говори?

http://www.gutefrage.net/frage/ab-wann- ... ein-unfall
unvorhergesehenes plötzliches Ereignis, das im ursächlichen Zusammenhang mit dem Straßenverkehr und seinen typischen Gefahren steht und einen Sachschaden, der nicht völlig belanglos ist oder einen Personenschaden zur Folge hat. Personenschäden sind grundsätzlich anzeigepflichtig

http://www.juraforum.de/lexikon/unfall
Nach § 7 Absatz 1 StVG [Straßenverkehrsgesetz] hat der Halter eines Kraftfahrzeugs, wenn bei dem Betrieb seines Kfz ein anderer verletzt oder getötet oder eine Sache beschädigt wird, dem Verletzten den daraus entstehenden Schaden zu ersetzen. Nach § 18 Absatz 1 Satz 1 StVG haftet jedoch auch der Führer eines Kraftfahrzeugs für einen solchen Schaden.

Сега, в случая нямаме наранявания, убити и ранени.

Та въпроса е, имаме ли в случая Sachbeschädigung - или не. Ако няма, то за какъв Unfall изобщо може да става дума? Ако пък няма Unfall - следователно няма и Unfallort, както и незаконно бягане от съответното.

Ето и още обяснения
https://de.wikipedia.org/wiki/Unfall

http://www.ra-meinecke.de/fahrerflucht- ... lucht.html
Was wird nun von den Unfallbeteiligten erwartet? Der Gesetzgeber will, dass jeder Unfallbeteiligte für die Beweissicherung am Unfallort bleibt. Unter bestimmten Voraussetzungen sieht der Gesetzgeber vor, dass sich ein Unfallbeteiligter vom Unfallort entfernen darf und dass er später die Beweissicherung ermöglicht.
Ако предположим, че в момента не е могло да се остане на място, то е трябвало след това да се обади човек там на място в полицията.

Съответно, може да аргументирате, че не сте разбрали, че е било ПТП - понеже сте бързали поради мед. причини. Както и че е нямало видими "одрасквания". (?)
bknf
Професионалист
Професионалист

Снимки: 0
Благодарил: 276 пъти
Благодарено: 429 пъти

Мнениеот itzo » 31 Май 2016, 15:03:36

bknf написа:...Въпроса в случая обаче е - имало ли е Unfall въобще, или е нямало. Защото ако е нямало Unfall, то за какъв Unfallort може да се говори?...

По този въпрос не сме оторизирани ние тук във форума да даваме заключение имало ли е, нямало ли е Unfall, а ето този добър чичко:

пламена николожа написа:...Сега получихме писмо от разследващия ,и в 14 дневен срок да го подпише и прати обратно.Дали ако отидем на място при разследващия и обясним,при каква ситуация е станало ,няма да намалят наказанието?...

Доколкото се ориентирах, човекът все още не е подписал писмото. Мисля, че съм виждал подобно, в общи линии има изброени три възможности, една от които трябва да отбележиш с кръстче:
А.Признаваш се са виновен.
Б.Не се признаваш за виновен, съответно обикновено даваш координати на адвокатa, който те представлява.
В. Искаш да се явиш при следователя за допълнителни показания.

За такова писмо ли говорим тук ?
Люди холопского звания — сущие псы иногда; чем тяжелей наказание — тем им милей господа.
itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 5 пъти
Благодарено: 227 пъти

Мнениеот ivelin21 » 12 Ноември 2016, 15:55:03

Мен ме удари един с колело отзат исках да завивам надясно не съм сигурен дали аз или той беше виновен тоя караше много бързо и падна даже от колелото след като го видях дали е добре каза че всичко е наред и ми каза че не иска нищо той бил ок аз исках да звънна на полицайте или застрахователите но той каза че едва ли не аз съм виновен по колата ми има доста дълбоки драскотини имам и фул каско и реших да не се обаждам че в България за 200 евро ще я направят и няма смисъл да ми се покачва SF в близките години дали съм избрал правилния избор се чудя и днес ?
ivelin21
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 6 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот bknf » 12 Ноември 2016, 20:58:18

ivelin21 написа: Мен ме удари един с колело отзад, исках да завивам надясно. Kараше много бързо и падна даже от колелото. Cлед като го видях дали е добре - каза че всичко е наред и ми каза че не иска нищо. Tой бил ок, аз исках да звънна на полицайте или застрахователите но той каза че.. и реших да не се обаждам

А взе ли му данните? Според мен е трябвало да звъннеш в полицията - другия път да знаеш.
Няма как ти да си виновен - щом той е карал с несъобразена скорост и те е ударил отзад.
Но и тъй като е с колело - може и да е нямал никаква застраховка (като лека кола). Не му е и необходима.
bknf
Професионалист
Професионалист

Снимки: 0
Благодарил: 276 пъти
Благодарено: 429 пъти

Мнениеот ivelin21 » 12 Ноември 2016, 22:42:07

За съжаление не му ги взех това се случи преди 4 месеца знаех че е много трудно да се докаже срещу колело едно 95 процента те били прави но не знам въобще те дали имат някаква ограничение на скороста O:)
ivelin21
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот ivelin21 » 13 Ноември 2016, 12:09:44

При птп на път за България или в България с немски номера пак ли е същата процедура :-k
ivelin21
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот amatama » 13 Ноември 2016, 19:17:47

велосипедиста е пълноправен участник в движението и като такъв е длъжен да спазва правилника за движение по пътя! няма 5 % няма 95 % закона решава кой е прав ! особенно като те е ударил отзад !имаш ли щети по колата винаги викаш полиция ! велосипеидистите в Германия си позволяват доста волности ...ако няма застраховка толкова по зле за него-плаща от джоба си .

щом те е ударил велосипедист вероятно е било в град и няма начин някоя Камера да не е заснела произшествието .

тоя велосипедист просто е гледал да се измъкне щот знае че ще плаща...ако дойде полиция
amatama
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 48 пъти
Благодарено: 37 пъти

Мнениеот rikiking » 13 Ноември 2016, 19:33:45

amatama написа:велосипедиста е пълноправен участник в движението и като такъв е длъжен да спазва правилника за движение по пътя! няма 5 % няма 95 % закона решава кой е прав ! особенно като те е ударил отзад !имаш ли щети по колата винаги викаш полиция ! велосипеидистите в Германия си позволяват доста волности ...ако няма застраховка толкова по зле за него-плаща от джоба си .

щом те е ударил велосипедист вероятно е било в град и няма начин някоя Камера да не е заснела произшествието .

тоя велосипедист просто е гледал да се измъкне щот знае че ще плаща...ако дойде полиция

Абсолютно споделям виждането, че маса велосипедисти в Германия и в още по-голяма степен в Дания и Холандия карат като пълни идиоти и си заслужават да плащат глоби и обезщетения докато са живи, но все пак искам да доизясня ситуацията с колегата ivelin21.

Въпросът ми е - велосипедистът е ударил колата докато е карал зад нея по същия маршрут ли или колегата ivelin21 е завивал на дясно на зелен светофар и е пресякъл пътя на велосипедист, който е карал на зелено направо по обозначената за велосипедисти алея ?
We can't help everyone, but everyone can help someone.
Ronald Reagan
Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 1
Благодарил: 237 пъти
Благодарено: 425 пъти

Мнениеот ivelin21 » 16 Ноември 2016, 23:23:28

Мисля че не бях навлязъл в неговата лента наистина са много нахални вече имам страх от тях, както и да е всяко зло за добро мисля да си взимам камера за колата още едно въпросче, като е станало птп макар и не толкова сериозно и пречи на движението може ли да се подмести колата или е забранено докато не дойде полиция ? Благодаря ви колеги :thumbleft:
ivelin21
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот rikiking » 17 Ноември 2016, 08:16:24

Ако не си го думнал в лентата за велосипедисти, най-вероятно сте виновни и двамата,защото при зелен светофар когато той кара направо, ти си му отнел предимството пред твоя десен завой, а той не е спазвал маркировката.
Ако си завивал и си бил в лентата му - гориш изцяло. Полицията мери до сантиметър. Затова е добре да имаш тебешир в колата и да маркирате положението на участниците в инцидента в присъствието на свидетели. Ако не си маркирал не мърдай колата.
We can't help everyone, but everyone can help someone.
Ronald Reagan
Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 1
Благодарил: 237 пъти
Благодарено: 425 пъти

Мнениеот itzo » 17 Ноември 2016, 09:54:07

Обикновено е трудно по данни на единия участник в произшествие да се направи някакво достоверно заключение кое- как...Преди време идва един колега(ест дълбоко скаран с езика) "...абе тука както си стоях на един светофар и отзад в мен малко се удари един моторист и нищо му нямаше, ама съм бил аз виновен и викна полиция и не ги разбрах кво казАа и ме пуснаха да си ходя, ама ето сега едно писмо тука е дошло, кво ли искат, деев@ нацистите гадни, дето видят ли чужденец все той им е виновен..."
Мдам...достоверно звучи...уж...само, че от бусгелдкаталога срещу TBNR от писмото изплува нещо като "движение на заден ход в забранен за това участък" и му викам "Пич, прецакали са те нещо, че уж си карал назад и сега ще ядеш дървото", при което пичът, хъката- мъката " ...абе то аз бях изпуснал пряката и се върнах малко назад да си завия накъм нас, ама той тоя пеер@с с мотора иззад завоя излезе и откъде ще знае, че съм карал назад и аз к'во съм виновен?"

Та така...'звинявам се за словесната диария, уважаеми съфорумници...за да не съм много офф, две неща по темата:

1. Прави се същото, каквото бихте направили в България.
2. Не се подписват документи, за които не сте сигурни какво точно са.
Люди холопского звания — сущие псы иногда; чем тяжелей наказание — тем им милей господа.
itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 5 пъти
Благодарено: 227 пъти

Мнениеот ivelin21 » 23 Ноември 2016, 16:20:25

След този инцидент имам дълбока драскотина на задната броня както и на багажника имам пълно каско един приятел ми казва да кажа че съм я намерил така на улицата. Мен малко ме е шубе не съм запознат с тези неща според вас имали някаква причина за притеснение и възможно ли е да ми се качат процентите благодаря ?
ivelin21
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот miglena_t » 24 Февруари 2017, 15:59:15

Здравейте, миналата година извърших ПТП, като блъснах паркирана кола, но в паниката продължих още около 20 метра, докато разбит колата ми и "себе си". Обвиниха ме в напускане на ПТП. Глобата ми е 40 дневни ставки по 10€, или 400€. Но...сега идва писмо с Überweisung за глобата ....плюс още 900€ разходи за прокурор!!! Това не беше споменато в предишното писмо. Трябва да заплатя 1300€ до 2 седмици с моя доход от 1100€!!
Други, които са плащали този вид глоба, заплащали ли са също и тези двойни разходи? Редно ли е?
Моля за малко инфо!
miglena_t
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти

Мнениеот novia » 24 Февруари 2017, 23:49:11

schachmatter написа:
miglena_t написа:Здравейте, миналата година извърших ПТП, като блъснах паркирана кола, но в паниката продължих още около 20 метра, докато разбит колата ми и "себе си". Обвиниха ме в напускане на ПТП. Глобата ми е 40 дневни ставки по 10€, или 400€. Но...сега идва писмо с Überweisung за глобата ....плюс още 900€ разходи за прокурор!!! Това не беше споменато в предишното писмо. Трябва да заплатя 1300€ до 2 седмици с моя доход от 1100€!!
Други, които са плащали този вид глоба, заплащали ли са също и тези двойни разходи? Редно ли е?
Моля за малко инфо!

колкото да ми е неприятно, според мене няма шанс да паднат тези 900 евро. Принципно такова писмо идва от управлението на съответния град, където е направено нарушението. На документите има телефони и мейли за обратна връзка. Освен да подадете молба за разсрочено плащане на тия 900 евро, като упоменете месечния Ви доход от 1100 и го докажете със съотвентните документи приложени. При този доход, няма да срешнете проблеми при удовлетворяването на молбата. Успех.

По добре иди на адвокат , но вероятно нямаш и рехтсшутц ? За по малко отколкото струва кутия цигари човек може ,(и даже е задължително в ДЕ) да си направи Verkehrsrechtsschutz , та да ти е мирна главата . Може да платиш и цялата сума на вноски . Но не се предавай , оспорвай , бори се !!
Аватар
novia
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 212 пъти
Благодарено: 16 пъти

Мнениеот miglena_t » 25 Февруари 2017, 11:23:59

Благодаря за отговорте. Знам, че глобата ми със сигурност трябва да я платя веднага, за да не последва другото наказание - 40 дни. Но другите такси ще питам за разсрочено, защото едва ли ще отпаднат заради ниския ми доход.
Сега и да направя тази застраховка, вероятно няма да ми помогне. А какво точно покрива този вид застраховка? Плаща таксата за адвокат или?
miglena_t
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти

ПредишнаСледваща

Назад към Документи