• Advertisement

Какво се прави при пътно-транспортно произшествие в Германия?

Информация за удължаване на международен паспорт, тарикатлъци със шофьорските книжки и др.

Re: Какво се прави при пътно-транспортно произшествие в Германия?

Мнениеот Chavdo » 25 Февруари 2017, 13:54:53

Здравейте, имам едно питане. Миналата година направих птп без да разбера и спрях след 100 метра. Обвинихаме че съм избягал. В края на октомври получих писмо че нямам право да карам кола на територията на Германия. След две седмици получих друго писмо в което пише че трябва да си предам книжката в районното полицейско управление. Писмото с наказание което е за 4 месеца и глоба 500 евро получих на 31.12.16. Пуснах молба за обжалване на решението понеже до тогава не бях виждал пострадалата кола и не знаех каква е щетата. Адвоката който ми движи нещата ми каза че наказанието след като обжалвам още не е влязло в сила, което ми се струва странно. Оказа се че щетата е леко хлътнала врата. Аз нямам книжка от октомври месец и ако още не е влязло в сила това решение, ще станат общо 8 месеца наказание което ми се струва много за една ударена врата. Та питането ми е ако някой знае дали не ме мота адвоката за да ми вземе някои евро в повече като водим дело за обжалване и другото питане е от коя дата почват да текат тези 4 месеца, защото в писмото с наказанието не е написано.
Извинявам се за дългото обяснение, надявам се да съм обяснил добре за какво става на въпрос.
Chavdo
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот itzo » 25 Февруари 2017, 14:08:22

Chavdo написа:...от коя дата почват да текат тези 4 месеца, защото в писмото с наказанието не е написано...

Oт момента, в който си предадеш книжката. Ако вече си я предал...какво точно обжалваш?
Люди холопского звания — сущие псы иногда; чем тяжелей наказание — тем им милей господа.
itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 5 пъти
Благодарено: 227 пъти

Мнениеот Chavdo » 25 Февруари 2017, 14:31:18

Благодаря за отговора. Книжката я предадох вече. Обжалвам наказанието, понеже до преди две седмици не бях виждал ударената кола. То щом е от срока на предава на книжката се обезмисля обжалването, те остават 40 дена докато минат 4 месеца.
Chavdo
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот itzo » 25 Февруари 2017, 14:53:59

Ами принципно идеята е, че докато обжалваш не търпиш наказанието, тоест напразно си си предал книжката. Адвокатът ти знае ли, че си я предал?
Люди холопского звания — сущие псы иногда; чем тяжелей наказание — тем им милей господа.
itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот Chavdo » 25 Февруари 2017, 15:44:59

Знае че съм я предал. А ида не бях я предал аз имам забрана да карам автомобил на територията на Германия от 13 октомври, така че и да беше в мен пак не мога да карам. Проблема ми е че си вадех хляба с нея и както работех на две места, останах без работа и с моя немски не мога да намеря какво да работя, това ми е проблема.
Chavdo
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот itzo » 25 Февруари 2017, 16:06:27

Хм...тоест обжалваш само глобата, но не и забраната, която в този случай е по- значителната санкция?
itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот Chavdo » 25 Февруари 2017, 16:26:00

То така се получава, а аз исках да обжалвам наказанието без книжка, но всичко се случва много бавно. Мен глобата ме устройва. Благодаря още веднъж за разяснението.
Chavdo
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот itzo » 25 Февруари 2017, 17:05:57

Според мен трябва да си уточниш с адвоката още веднъж позицията, да не би да се окаже, че срокът на наказанието Fahrverbot още не е започнал да тече поради обжалването, а пък книжката си си предал в полицията на доброволни начала, един вид... :) Доколкото се ориентирах книжката ти е българска?
itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот Chavdo » 25 Февруари 2017, 17:17:58

Да,книжката ми е българска. Адвоката ми каза че срока още не е започнал да тече, точно поради обжалването.
Chavdo
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Митака ФУ » 27 Април 2017, 11:13:51

Привет сънародници...!

Преди три дни, една дама с пълно каско и скъп гоУф удари леко отзад жената, която беше набила спирачки на десен завой при жълто, става въпрос за 30 км/h зона... Полиция и т.н - вината ясна, че не е спазена необходимата дистанция!
Щетите при нас са леки- огънат номер и одраскан лак... До нас има няколко сервиза, и дадох на един да я погледне и направи една сметка за щетите - 850 евро, имало нещо малко от вътре счупено, подпора някаква, и лакиране, работа..!!! Колата е опел корса и струва към 2500 евро в момента...
Дамата се беше държала доста агро през цялото време, и повтаряла, че не е тя виновна и не се спирало рязко на жълто и т.н...искала да не се минава през нейния застраховател, ... доста голяма и неприятна уста!
Какво да правим е въпросът...? До сега и двамата не сме имали такива преживявания....

Ще ви бъда благодарен за вашите мнения
Аватар
Митака ФУ
Редовен писач
Редовен писач

Снимки: 0
Благодарил: 107 пъти
Благодарено: 46 пъти

Мнениеот onufriy » 27 Април 2017, 11:24:06

Митака ФУ написа:Привет сънародници...!

Преди три дни, една дама с пълно каско и скъп гоУф удари леко отзад жената, която беше набила спирачки на десен завой при жълто, става въпрос за 30 км/h зона... Полиция и т.н - вината ясна, че не е спазена необходимата дистанция!
Щетите при нас са леки- огънат номер и одраскан лак... До нас има няколко сервиза, и дадох на един да я погледне и направи една сметка за щетите - 850 евро, имало нещо малко от вътре счупено, подпора някаква, и лакиране, работа..!!! Колата е опел корса и струва към 2500 евро в момента...
Дамата се беше държала доста агро през цялото време, и повтаряла, че не е тя виновна и не се спирало рязко на жълто и т.н...искала да не се минава през нейния застраховател, ... доста голяма и неприятна уста!
Какво да правим е въпросът...? До сега и двамата не сме имали такива преживявания....

Ще ви бъда благодарен за вашите мнения

Първи вариант: Давате щетата на застрахователя й, без да се замисляте. Ако иска, тя после може да си я плати на застрахователя. За 1000 евро, те най-вероятно ще ви пратят Gutachter. Ако искате, можете да си ремонтирате колата и ще ви платят сметките. Ако искате да си приберете парите, ще ви изплатят сумата, минус ДДС.
Втори вариант: Ако не искатe да минава през застрахователя, тогава й искате хилядарката на ръка и срещу нея подписвате декларация, че с това претенциите ви за щетите са удовлетворени.

Потребители благодарили на автора onufriy за мнението:
Митака ФУ
Рейтинг: 4%

onufriy
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 169 пъти
Благодарено: 284 пъти

Мнениеот Митака ФУ » 27 Април 2017, 12:15:03

Забравих да спомена, че са разменени само номерата за застрахователите.. Жената не й се е искало изобщо да оставя лични данни, при тази неприятна жена... Та така, само имаме връзката с нейният застраховател... :(
Последна промяна Митака ФУ на 27 Април 2017, 13:41:07, променена общо 1 път
Аватар
Митака ФУ
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот onufriy » 27 Април 2017, 13:04:53

Митака ФУ написа:Забравих да спомена, че са разменени само номерата за застрахователите.. Жената не и се е искала изобщо да оставя лични данни при тази неприятна жена... Та, така само имаме връзката с нейният застраховател... :(

Повече от достатъчна е. Свързвате се със застрахователя и оттам нататък те ще ви водят. Щом и полицията е била там, можете да се обадите и да поискате номера на протокола, само че не знам, дали ще ви го дадат. А, бе, както казах, застрахователят (нейният) знае.
onufriy
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 169 пъти
Благодарено: 284 пъти

Мнениеот Митака ФУ » 8 Юни 2017, 11:31:08

Добър ви ден на всички...

И мен днес ме ,,улови,, щастието най-после!

Един дядо ме одраска леко на паркинг, и не беше забелязал... Чаках 30 минути да излезе от Нормата, и извиках полицията, която дойде след 30 минути...
На пръв поглед нещо съвсем леко, даже с пръст да го изтриеш... Дядото се опита да шикалкави, искаше да си тръгва с бабата..Казах му, че вече съм извикал патрулка, и май ще трябва да остане на място.. Полицаите набързо му показаха кой е виновен... Искаше да ми дава 5 евро да си купя кит за полиране, но аз не се съгласих. До магазина има голям сервиз за ремонт и полиране. Дядото ми го показа. Той си замина, и аз след покупките минах през сервиза. Механика , обаче погледна по-отблизо, и видя, че лакът се е напукал и с един кит , политура и парцал няма да се мине! Даже и аз като се вгледах по-отблизо и видях на хубава слънчева светлина пукнатините по лака.... :( ( преди това имаше облаци на паркинга)
180 евро някъде ще ми струва това да се възтанови...
Поуката е , че е понякога човек в паниката и бързината, не може да види много неща!

p.p Направи ми впечатленеи, че полицаите-старши с мустаци като на стар кайзеров войник на 55 г. и една дама на 47 -8 г., се държаха доста особенно, като ми чуха акцента, даже бих казал малко ала ,,тоя ауслендер, кво тормози за тази kleinichkeit, немският беден дядо" ...
Та имайте го впредвид, да се държите учтиво и настоявате да си направят огледа, протокола и фотосите както трябва!

Потребители благодарили на автора Митака ФУ за мнението:
novia
Рейтинг: 4%

Аватар
Митака ФУ
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот vadenka » 30 Септември 2017, 10:02:32

Здравейте мили хора, имам проблем и реших да се посъветвам с вас. Преди две седници, при потегляне съм бъзнала съвсем леко бронята на съседната кола. Предполагам, че заради радиото не съм чула нищо (бях с дъщеря ми, тя също нищо не е усетила) и на връщане съм си паркирала пак до него. За случката разбрах от двама полицаи, които дойдоха до вкъщи. Обясних им, че не съм се обадила защото не съм разбрала (това е истина, но май всички така казвали :) ) Уличката ни е много малка и на нея спираме малко и едни и същи коли - малоумие е да тръгна да бягам. Както и да е, получих писмо - обвинена съм в бягство ](*,) В плика има формуляр, който трябва да върна попълнен до седмица. Под него има общо взето следните опции: признавам се за виновна, не се признавам, искам да дам писмени обяснения, да се чуя с полицая, да наема адвокат, който да ме защитава, прекратявам процедурата и се съгласявам да платя глоба. Чуденката ми е какво да предприема от тук нататък. Започвам да си мисля, че шанса да ме оправдаят е минимален и въпреки, че ще се пръсна от яд е по-изгодно да се призная за виновна. Моля за съвет!
vadenka
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 2 пъти

ПредишнаСледваща

Назад към Документи