• Advertisement

Регистрация на кола в Германия

Информация за удължаване на международен паспорт, тарикатлъци със шофьорските книжки и др.

Re: Регистрация на кола в Германия

Мнениеот daisymm » 7 Юли 2014, 16:58:59

neich написа:Щом ще ми свърши работа стария талон няма да ходя повече в представителството на Шкода. Благодаря Ви още един път!

А ще ти свърши ли? Това е въпросът #-o
В немския талон вписан ли е FIN-а и той съвпада ли с VIN-a от българския талон? Ако е така, тогава си без проблеми :thumbleft:
You can fool all the people some of the time, and some of the people all the time, butt you cannot fool all the people all the time (Abraham Lincoln)
Аватар
daisymm
Златен писач
Златен писач

Снимки: 9
Статии: 4
Благодарил: 1392 пъти
Благодарено: 585 пъти

Мнениеот neich » 7 Юли 2014, 18:55:31

А ще ти свърши ли? Това е въпросът #-o
В немския талон вписан ли е FIN-а и той съвпада ли с VIN-a от българския талон? Ако е така, тогава си без проблеми :thumbleft:

Да, съвпадат:
4. Fahrzeug-ident.-Nr. / 100% съвпада с / (E) от големия БГ талон. :)
neich
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 55 пъти
Благодарено: 7 пъти

Мнениеот WBremen » 11 Юли 2014, 11:56:38

neich,

Малко разяснения по предния ми пост...

понеже вчера ми се наложи да се ровя из документите на колата и открих, че такъв СОС сертификат наистина ми е бил издаден от TUV, когато колата мина преглед тук преди пререгистрацията. Просто не съм обърнал внимание, тъй като беше прикачен към останалите документи от TUV за прегледа.

В последствие открих, че дилърът в БГ като ми е продавал колата също ми е дал СОС сертификат. Ама от тогава минаха 5 години, кой да помни .... #-o

Според мен би трябвало в TUV да ти издадат такъв СОС сертификат без проблем, както при мен и то без да разбера, че въобще е необходим.

Потребители благодарили на автора WBremen за мнението (общо 2):
neichdaisymm
Рейтинг: 8%

WBremen
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 5 пъти
Благодарено: 8 пъти

Мнениеот neich » 11 Юли 2014, 15:09:14

WBremen написа:neich,

Малко разяснения по предния ми пост...

Благодаря Ви за информацията. Вчера ходих за последно до представителството на Шкода в Пловдив и за мой късмет попаднах на човек, с когото до сега не бях разговарял. За разлика от колегите му, той знаеше какво ми трябва :) . Обеща че, в понеделник ще ми е готов сертификата. Даже бил безплатен! Сега вече ще си имам и сертификат + стария немски талон ;-) .
Благодаря Ви на всички. Желая Ви успех :thumbleft: !
neich
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 55 пъти
Благодарено: 7 пъти

Мнениеот filomatis » 11 Юли 2014, 20:32:20

Здравейте!И на мен ми предстои в скоро време да регистрирам колата си ,която е с Бг номера в Германия.Колата ми е с газова уредба,която е монтирана в България и е вписано в талона че е с такава.Въпроса ми е дали ще е проблем това и каква е процедурата?Благодаря предварително!
filomatis
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 13 пъти
Благодарено: 6 пъти

Мнениеот steliancvetkov » 6 Април 2015, 15:07:19

Привет съфорумци!
Наложи се да продам за скраб старата кола, но забравих там личната си карта. Когато ми се обадиха да ми кажат че документа ми е при тях вече се бях прибрал и те обещаха да ми я пратят по пощата. От тогава минаха 2 седмици, като през това време звъннах 2 пъти да попитам и все ми отговааряха че личната ми карта е при тях и колегите им не са разбрали че трябва да ми я пратят и че сега ще задвижат изпращането.Не това е повода да пиша в тази тема, въпроса ми е ще мога ли със Задграничния паспорт, TÜV Bericht HU/AU, Fahzeugbrief - Gross und Klein Brief, eVB Nr и Anmeldebestätigung да си регистрирам колата? Предишната я регистрирах с лична карта, затова въпроса е задграничния паспорт ще ми свърши ли работа? А след това с колата ще отида да си взема личната карта естественно :) .
Предварително благодаря за отговора!
steliancvetkov
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 3 пъти
Благодарено: 1 път

Мнениеот rusenec » 6 Април 2015, 15:31:37

да
Животът не е поемал към нас задължение да осъществява мечтите ни. Трябва да вземем каквото ни предлага и да сме благодарни, защото и по-лошо би могло да бъде

Потребители благодарили на автора rusenec за мнението:
steliancvetkov
Рейтинг: 4%

Аватар
rusenec
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 159 пъти
Благодарено: 22 пъти

Мнениеот steliancvetkov » 6 Април 2015, 15:38:19

Много благодаря за бързия отговор! Притеснявах се че може да ме върнат със задграничния паспорт, а ще ходя рано в 6:30-6:50ч понеже както не са работили в Петък и Понеделник, утре ще е лудница и в един момент се замислих "Ами ако ми кажат че неможе с задграничен паспорт...?" Успешна седмица! \:D/
steliancvetkov
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 3 пъти

Мнениеот aivan6 » 7 Април 2015, 14:49:05

Здравейте! Бях прочел във форума, че би могло да се изварши продажба на автомобил с българска регистрация на територията на Германия. Беше описано, че обаче номерата трябва да се свалят и задържат от продавача и е достататъчен само договор за продажба на немски и на български. Нямаше други подробности. Можете ли да ми кажете в такъв случай да ли на купувача трябва да се дадат само талоните на автомобила и като няма номера как ще се докаже, че талоните се отнасят за този автомобил? Трябва ли след това купувачът да си слойи някакви временни номера или направо стандартните постоянни номера? Покупко-продажбата трябва ли да се осъществи при немски нотариус или са достататъчни само подписите на участниците в сделката върху договора за покупко-продажба?

Благодаря Ви предварително!
Аватар
aivan6
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 19 пъти
Благодарено: 10 пъти

Мнениеот celevra » 9 Април 2015, 08:06:53

Здравейте! Скоро си купихме кола и сега ни предстои регистрация.Въртят ми се обаче някои въпроси,на които не намирам отговор.Направихме застраховката он-лайн,но никъде не пише кога,ще си дръпнат парите за нея,нито пък кога ще подпишем договор,какво трябва да направим,къде да отидем и т.н.Иначе ни изпратиха VB номер веднага в sms.Друго ,което ме интересува е...чувам от тук -там за срок от 7 дни,в който колата трябва да бъде регистрирана.Има ли реално такъв срок? Колата има лек проблем и в момента не е в движение.Смятахме да я регистрираме ,след като е готова,няма и номера.Та има ли такъв срок и ако да,важи ли той в нашия случай.Ще се радвам някой знаещ да ме просвети.Хубав и усмихнат ден желая :)
celevra
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 0 пъти

Мнениеот Stojan » 9 Април 2015, 09:57:42

1. Парите ще си ги изтеглят от банковата сметка, която сте дали (или както сте се разбрали вече). Няма да забравят.
2. Гледайте само да не карате колата без ГО (без номера) - нарушавате § 1 и е наказуемо (примерно - гледайте да не отидете до сервиза с нея !!!!) Без ГО, без номера, не можете да минете и 1 метър!!!
3. Няма срок за регистрация на колата - можете да я регистрирате и след 2 и след 5 години. Единственото условие - да не седи нерегистрирана на обществени улици и площади. В собствения си двор или собствен/нает гараж можете да я оставите без проблем. Ако я оставите на улицата, няма да минат и три дни и ще ви сложат една лепенка с ярък цвят, от която ще разберете колко хиляди ще е глобата, ако не я махнете от там в указания срок.

Потребители благодарили на автора Stojan за мнението:
celevra

Stojan
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 110 пъти
Благодарено: 266 пъти

Мнениеот celevra » 10 Април 2015, 07:45:37

Благодаря! И още един въпрос имам.Знаете ли как стоят нещата с автоморгите в Германия? Изкупват ли коли за скраб? От всякъде чувам противоречиви твърдения.Едни казват,че само взимат колите и нищо не плащат.Други-обратното.Къде е истината?
celevra
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 0 пъти

Мнениеот Stojan » 10 Април 2015, 08:45:36

Нямам представа, но със сигурност трябва да се види Autoverwertung+града в интернет.

Потребители благодарили на автора Stojan за мнението:
celevra

Stojan
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 110 пъти
Благодарено: 266 пъти

Мнениеот zlateto » 10 Април 2015, 08:57:12

Когато държавата препотвърждава себе си като местопрестъпление, остава да влезе Фортинбрас и да каже това, което винаги казва: „Изнесете труповете!”

Потребители благодарили на автора zlateto за мнението:
celevra

Аватар
zlateto
Майстор на перото
Майстор на перото

Статии: 1
Благодарил: 133 пъти
Благодарено: 1198 пъти

Мнениеот М.Николов » 21 Април 2015, 12:52:27

Здравейте хора, моля ви за малко помощ, при регистрация на автомобил в Германия данъка веднага ли се заплаща или накрая на годината интересуваме, защото номерата ще ми струват 30Евро и да не ми искат веднага още 300Евро за данък. Застраховката съм си я платил, просто искам да знам дали и тези пари ще ми искат, че ще ми стане нанагорно с този автомобил :)
Поздрави.
М.Николов
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти

ПредишнаСледваща

Назад към Документи