• Advertisement

Регистрация на кола в Германия

Информация за удължаване на международен паспорт, тарикатлъци със шофьорските книжки и др.

Re: Регистрация на кола в Германия

Мнениеот aivan6 » 24 Май 2015, 17:18:06

В очакване на отговор... [-o< :-k
Аватар
aivan6
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 19 пъти
Благодарено: 10 пъти

Мнениеот Qwerty1086 » 24 Май 2015, 20:19:57

И да чакаш тук, полза няма. Единственото,което е сигурно е че не ти трябва нотар и каквито и да са съпътстващи документи.

Прати роднината с двата бъгарски талона в Цуласунгщеле-то и да каже че я е купил колата - там с сигурност ще знаят по добре какво да направят и какъв е реда.

За прегледа - най добре докато все още има номера колата я закарай до някое КаеФЦе,кажи им че искаш да минаваш после при тях, и да и хвърлят едно око и да кажат дали има шанс да вземе ТЮФ без сериозни разходи. Че иначе сметката може да е без кръчмар.

За закарването после - нали се сещаш,че българските номера ще са в теб, сети се сам с кои номера най лесно ще отиде колата дотам ;-) ;-)

За нищо от гореизброените няма да ти вземат допълнително пари, така че няма смисъл да чакаш съвети от тук.
Qwerty1086
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 13 пъти

Мнениеот dark » 31 Юли 2015, 13:08:26

Изкарах ги пустите документи от застрахователните компани в .бг. Кажете сега кои компании са ви признали на вас годните от .бг да почвам да ги атакувам наред.
have you ever been alone at night...
Изображение
Аватар
dark
Роден писач
Роден писач

Благодарено: 0 пъти

Мнениеот aivan6 » 1 Август 2015, 16:16:06

dark написа:Изкарах ги пустите документи от застрахователните компани в .бг. Кажете сега кои компании са ви признали на вас годните от .бг да почвам да ги атакувам наред.

HUK и HUK24.
Аватар
aivan6
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 19 пъти
Благодарено: 10 пъти

Мнениеот rikiking » 4 Август 2015, 23:09:42

Стани член на ADAC и можеш също да се застраховаш при тях.
Признават българските години срещу документ от български застраховател на немски, френски или английски.
Не са от най-евтините но не и от най-скъпите. Освен това имат представителства почти навсякъде и минаваш удобно и бързо.
Относно регистрацията-зависи къде. В някои провинции и общини се чака много , в други срещу пет евро минаваш на експресно гише за пет минути. Има и вариант да дадеш на фирма да ти оправи бумагите и да ти извади номерата срещу 25-30 Евро такса (www.kroschke.de ) .
We can't help everyone, but everyone can help someone.
Ronald Reagan
Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 1
Благодарил: 237 пъти
Благодарено: 425 пъти

Мнениеот vesmes » 1 Октомври 2015, 09:57:14

Здравейте, изчетох темата за регистрация на автомобил в Германия с голям интерес. Благодаря на всички Вас, за многото полезна и конкретна информация!

Предстой ми покупка на автомобил и имам някой неизяснени въпроса. Повечето коли който вземат, че ми харесат …все се оказват на голямо разстояние от мен (над 200 км). Понеже търся определена марка и модел.

Значи, най-вероятно ще е нужно да си извадя Жълти номера – Kurzzeitkennzeichen.

Разбрах това също - първо трябва да си избера застраховател и да извадя eVB-Nummer. Ще се опитам да извадя съответния документ „Удостоверение за предходни застрахователни събития, по чл. 275 от Застрахователния Кодекс.” за последните 5 години от България. Бил съм при може би 2-ма застрохователя през това време.

Въпросите:

1. Къде и кога да извадя номерата ? (по принцип се изваждат в Zulassungsstelle).
Там където живея или на местото на което е колата? Мога ли да ги извадя в „местното” Цуласунгщеле ? Малко няма логика да тръгна с номера дето траят 5 дни за да взимам кола която незнам дали ще купя :) Това ми убягва като информация и искам да знам как е реда. Понеже номерата са временни и ако не взема колата ..става интересно. :-({|=

2. Получих информация, че „Удостоверение за предходни застрахователни събития, по чл. 275 от Застрахователния Кодекс.” можело вече да се издаде само в централите на дружествата в София!? ](*,)
Някой вадил ли е скоро такова..това вярно ли е ?

3. Някой от Вас пишат, че не е нужен протокол от КАТ за издавене на удостоверението, други ..че е нужен ..понеже времето ми ще бъде 4-5 дни искам да спестя време.
Кое в вярното ? :^o

4. Това ще бъде първата ми кола в Германия и ще имам само този стаж документално (евентуално, още го нямам документа), колко би ми спестил реално от застраховката ? (Попълних данните на сайта на huk24 получих резултат около 1100 евро с Тейлкаско и 10 000 км годишен пробег, колата Хонда Акорд 136 к.с. Видях, че много влияе годишния пробег на колата, без да променям друго, сумата слиза с по 200 евро надолу.) Не намерих меню за добавяне на такъв документ (може да съм го пропуснал) ...прочетох от тук...първо да им се обадя и да питам, дали ще го признаят. Ок. После, как ще разбера колко ще ми намалят ако го представя ?

Голям роман изписах, но на тези въпроси не намерих отговор дотук и ще съм много Благодарен и мога да почерпя и бира, ако някой може да внесе малко светлина :thumbleft: :)

Благодаря.
vesmes
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Stojan » 1 Октомври 2015, 10:15:20

Ако продавачът е действително далеч от тебе: докарват ти колата там - до най-близкото Zulassungsstelle - в работно време. Там ще има поне три кантори за застраховки и фирма за ламаринени номера. Регистрираш си колата с жълти номера въз основа на договора за покупко-продажба и се прибираш. В рамките на дните на застраховката отиваш до териториалното си Zulassungsstelle и си регистрираш колата "за постоянно". За кратковременната застраховка, жълтите номера, стажът не играе роля.
Stojan
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 110 пъти
Благодарено: 263 пъти

Мнениеот Hristo_Ivanov » 9 Октомври 2015, 15:13:14

Здравейте на всички,прочетох доста тук ,но имам един въпрос.Възможно ли е ,регистрация на кола от България в Германия с Бг ГТП?Интересно ми е дали важи бг прегледа тук при регистрация?
Hristo_Ivanov
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Hristo_Ivanov » 9 Октомври 2015, 15:14:44

Hristo_Ivanov написа:Здравейте на всички,прочетох доста тук ,но имам един въпрос.Възможно ли е ,регистрация на кола от България в Германия с Бг ГТП?Интересно ми е дали важи бг прегледа тук при регистрация?

Колата ми е регистрирана преди месец в БГ.Искам да и сложа немски номера за да нямам разправии с полицията.
Hristo_Ivanov
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот rikiking » 17 Ноември 2015, 22:51:10

Не , българският преглед не важи ако искаш да сложиш немски номера. Валиден е само с български.
Ronald Reagan
Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот Lanti » 18 Ноември 2015, 14:46:12

Стажът, който искаш да докажеш с документ от България над 3 години ли е? Ако е под 3 години - няма смисъл от такъв документ, 3 години ти се признават автоматично тъй като имаме EU шофьорска книжка. Дори никога да не си притежавал кола на твое име, признават 3 години стаж от датата на получаване на категорията за шофиране.
Lanti
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 3 пъти

Мнениеот Lanti » 18 Ноември 2015, 14:47:15

Освен това сравни цените при различни застрахователи:

https://www.check24.de/kfz-versicherung/
Lanti
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 3 пъти

Мнениеот rikiking » 18 Ноември 2015, 20:51:58

Преди няколко години ADAC застраховане ми признаха стажа с един документ на английски от България , без никакви проблеми.
Ronald Reagan
Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот latzi » 13 Август 2016, 19:22:52

Здравйте
Днес си купих кола и с търговеца се разбрахме в понеделник даму откарам eVB номера от застрахователите. Обаче не знам къде има такива в Берлин да отида на място. В нета започвам да си правя в чек24 но за да ми е по евтина трябва да дам информация за предишни застраховки и щети помоя вина но аз такива документи имам само от България и мога дефакто да ги покажа в некой офис. Та затова търся офис на некой представител на ЗК. Или ако пък има некаква опция през нета да ги покажа тия документи от БГ застрахователите. Или некой да ми каже как си е направил застраховката през нета па са му признали документите извадени от българските застрахователи.
Благодаря
latzi
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Роза Спирова » 27 Февруари 2017, 06:41:28

Здраейте, искаме да регитрираме бг кола в германия. В петък ще имаме ТЮФ. Отидах при застраховател да поискам приблизителна цена за застраховката /ХУК/ и ме върнаха с обяснението, че няма как да сметнат цена с бг талон. Трябвало първо да я прехвърля в общината. Да, обаче в общината като прехвърлях моя кола /купена от ДЕ/ ми искаха първо сключена застраховка за да прехвърлят колата на мое име. От ХУК също ми поискаха документ от българския застраховател с превод на застраховката на немски език, което се оказва сложна работа...
Та... възможно ли е да прехвърля кола с бг регистрация първо в германия и после да плащам застраховка. Необходим ли ми е въобще превод на българската застраховка и за какво ми е той като така или иначе трябва да направя немска застраховка. И на последно място Ще ми върнат ли бг номера за да отписвам колата от българия или те ще върнат номерата и аз няма да се занимавам.
Роза Спирова
Нов потребител
Нов потребител

ПредишнаСледваща

Назад към Документи