• Advertisement

Изгубена лична карта

Информация за удължаване на международен паспорт, тарикатлъци със шофьорските книжки и др.

Re: Изгубена лична карта

Мнениеот полии » 2 Февруари 2016, 14:28:23

Здравейте, казвам се Павлена Петкова. Нова съм във форума, живея във Вупертал от скоро. Преди два дни установих, че съм изгубила личната си карта. Отидох в местната полиция и от там ми отговориха, че не издават документ-протокол, който установява загубата. Моля за помощ всички, какво трябва да направя? Благодаря ви предварително ](*,)
полии
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот contraintuitive » 2 Февруари 2016, 16:47:55

Трябва да се обадиш в посолството ни в Берлин или евентуално консулата в Франкфурнт, че си си загубила личния документ.
От там се надявам да ти съдействат.
От друга страна бих посетил местата, които си посещавала непосредствено преди да установиш липсата - магазини, банки, кръчми, дискотеки и пр. места където човек си вади портмонето, за да се разплати или индентифица.често се случва някой да ти намери документ и да го предаде на място.
В полицията предполагам, че вече си поддала заявление, че ти липса и не е изключено да те потърсят евентуално ако някоя я е намерил и е депозирал в полицията.
find your path and stay on it
contraintuitive
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 209 пъти
Благодарено: 123 пъти

Мнениеот alleksalleks » 2 Август 2016, 12:48:16

Обръщам се специално към ISPA,

безкрайно много моля ,ако е възможно да ми прати информацията с която разполага от посолството във Франкфурт
alleksalleks17@gmail.com
Много ще съм благодарна
alleksalleks
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот amatama » 2 Август 2016, 23:30:08

Хора не си носете с вас личните карти! достатъчно е да я имате снимана в хендито-си !
amatama
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 48 пъти
Благодарено: 37 пъти

Предишна

Назад към Документи